Wskazówki, jak chronić ściany przed fotelem

Czy posiadasz fotel rozkładany? Kochasz to, jak wygodne jest, ale nienawidzisz tego, jak oparcie krzesła ociera się o ścianę? Cóż, istnieje kilka prostych sposobów na ochronę ścian przed uszkodzeniem.

W tym poście na blogu omówimy, jak chronić ściany przed rozkładanym fotelem i jak wydobyć z nich więcej życia!

Wskazówki

Kroki ochrony ściany przed fotelem

Umieść kawałek filcu lub gęstej pianki między fotelem a ścianą, aby zapobiec zarysowaniu.

Usuń wszelkie sznurki z oparcia, aby nie zaczepiły się o ściany, co z czasem może spowodować ich oderwanie.

Jeśli potrzebujesz ochrony na jak długo mam gwarancję na rynnę, możesz użyć filcu meblowego lub wytrzymałej tkaniny do pokrycia oparcia i ramion.

Jeśli Twój fotel ma uchwyt na kubek, upewnij się, że nie znajduje się on po żadnej stronie krzesła, aby napoje nie rozlewały się na ściany, gdy pochylasz się do przodu.

Wskazówki, jak wydobyć więcej życia ze swoich ścian:

Ważne jest, aby zadbać o wykończenie ściany. Pamiętaj, aby nie używać ściernych środków czyszczących ani szorujących gąbek, ponieważ mogą one zetrzeć się i spowodować plamy. Poczekaj, aż pomalowane powierzchnie dokładnie wyschną przed nałożeniem na nie nowej farby.

Jak dbać o wykończenie ściany

Ważne jest, aby zadbać o wykończenie ściany. Pamiętaj, aby nie używać ściernych środków czyszczących ani szorujących gąbek, ponieważ mogą one zetrzeć się i spowodować plamy. Poczekaj, aż pomalowane powierzchnie dokładnie wyschną przed nałożeniem na nie nowej farby.

Jak odmalować ścianę

Krok 1. Aby odmalować ścianę, zacznij od usunięcia wszelkich elementów wykończenia i sprzętu. Zeskrob farbę z ram okiennych lub przykryj je taśmą malarską, aby chronić je przed zbyt zarysowaniem podczas procesu. Następnie usuń starą tapetę za pomocą parownicy do tapet.

Jeśli nie masz takiego, spróbuj zagotować wodę w zlewie i wylej ją na tapetę. Weź ręcznik i mocno dociśnij go do ściany, uważając, aby nie poparzyć się gorącą parą lub wodą.

Krok 2. Usuń luźną farbę lub teksturowane wykończenia, które mogą odchodzić od ścian, za pomocą szpachelki i skrobaka na powierzchni płyt kartonowo-gipsowych, papieru ściernego do wykańczania tynku lub skrobaka do farby do teksturowanych ścian.

Krok 3. Przygotowanie farby jest ważne, dlatego przed nałożeniem nowej farby należy umyć ściany TSP (fosforanem trójsodowym). Pomaga to nie tylko w utrzymaniu czystości ściany, ale także przygotowuje ją jako powierzchnię pod przyszłe warstwy farby i ułatwia zeskrobywanie wszelkich zabrudzeń i kurzu.

Krok 4. Po przygotowaniu powierzchni nadszedł czas na malowanie! Za pomocą wałka lub pędzla nałóż nową warstwę farby równomiernie na dwie warstwy. W przypadku bardziej szczegółowych projektów, takich jak malowanie listew, ram okiennych i drzwi, możesz potrzebować wielu pędzli do różnych rogów malowanego obiektu.

O czym należy pamiętać podczas malowania ściany

#1. Farba nie ma nieskończonej żywotności i ostatecznie będzie musiała zostać wymieniona. Ważne jest, aby wiedzieć, jak często należy malować, aby zachować jakość powierzchni ścian.

#2. W niedawnym badaniu stwierdzono, że właściciele domów, którzy malowali wnętrze swojego domu co trzy lata, mieli mniej oznak zużycia, takich jak łuszczenie się lub odpryskiwanie farby, niż ci, którzy czekali na malowanie przez pięć lat.

#3. Jeśli będziesz czekać zbyt długo, płyta gipsowo-kartonowa może zacząć się pogarszać lub może tworzyć się pleśń i pleśń, które mogą być trudne do usunięcia z powierzchni ściany bez dalszego jej uszkadzania.

#4. Profesjonalny malarz wie, jak często powinien polecać swoim klientom pomalowanie wnętrza nie tylko po to, aby uzyskać nowy wygląd, ale także po to, aby chronić ich powierzchnie.

#5. Istnieje kilka powodów, dla których warto malować wnętrze co trzy lata: sprawi to, że ściany znów będą wyglądać jak nowe i zapobiegną łuszczeniu się, pękaniu lub odpryskom farby przed uszkodzeniem płyty gipsowo-kartonowej.

Ponadto każdą pleśń lub pleśń, która utworzyła się na powierzchni ściany, można łatwo i bez uszkodzenia płyty gipsowo-kartonowej usunąć.

#6. Ważne jest, aby pamiętać, że usunięcie pleśni lub pleśni ze ścian zajmie malarzowi znacznie więcej czasu, wysiłku i pieniędzy niż malowanie. Dobrą zasadą jest trzyletnia przerwa między sesjami malowania, aby jak najlepiej chronić powierzchnie ścian.

Jak zapobiegać plamom na ścianie, zanim się pojawią

Farba na ścianie jest delikatna i może się łatwo odpryskiwać, zwłaszcza jeśli chodzi o ochronę ścian przed meblami. Niektóre plamy są również trudne do usunięcia. Aby dowiedzieć się, jak długo osłony rynnowe zapewniają ochronę ściany, zanim to nastąpi, oto kilka pomocnych wskazówek:

#1. Pamiętaj, aby nie używać ściernych środków czyszczących ani gąbek do szorowania, ponieważ mogą one ścierać się na wykończeniu i powodować plamy.

#2. Upewnij się, że pomalowane powierzchnie muszą wyschnąć przed nałożeniem na nie nowej farby.

#3. Uważaj, jak opierasz się o ściany, siedząc na krześle z wysuwanymi podłokietnikami (jak rozkładany fotel). Jeśli Twój mebel ma nogi, jest mniej prawdopodobne, że spowoduje problem.