Jak zdemontować rozkładane łóżko dwuosobowe?

Nie przejmuj się, jeśli musisz manewrować swoim mocnym rozkładanym fotelikiem miłosnym na małym obszarze. Większość rozkładanych fotelików miłosnych, kanap itp. można łatwo zdemontować i podróżować. W tym artykule dowiemy się, jak zdemontować rozkładany fotelik.

Wiele typów obejmuje odłączane oparcia siedzeń, które są utrzymywane na miejscu przez mechanizmy blokujące. Powinieneś być w stanie zwolnić dźwignie i zdjąć siedzenia, podnosząc tylną tkaninę lub wsuwając się między tylne siedzenia.

Jak zdemontować rozkładane łóżko dwuosobowe?

Niektóre warianty posiadają dodatkowo odpinane pręty mocowane do podstawy, co pozwala na dodatkowy demontaż. Rób zdjęcia podczas demontażu niektórych mebli, przechowuj sprzęt w plastikowych torbach i identyfikuj zdemontowane elementy mebli, aby ułatwić ich ponowny montaż.

Istnieje wiele sposobów na demontaż rozkładanego fotela dwuosobowego, omówimy to po kolei.

Sposób nr 1: zwalnianie dźwigni blokujących

Na początek przesuń fotelik do przodu tak, aby jego plecy były skierowane prosto w powietrze. Wiele tapicerowanych fotelików ma zdejmowaną tylną osłonę, którą można podnieść, aby odsłonić podstawową strukturę.

Zlokalizuj i odepnij rzepy lub zatrzaski mocujące tkaninę do podstawy ramy przed podniesieniem tapicerowanego panelu. Poszukaj dźwigni blokujących na ramach po obu stronach foteli.

Metalowa dźwignia skierowana w dół powinna być widoczna z każdej strony korpusu dwuosobowego fotelika, mniej więcej w miejscu połączenia górnej części ramienia i pleców. Jeśli Twój fotelik ma konsolę środkową, poszukaj dźwigni na ramach między siedzeniami.

Włóż dłonie w tylne szwy po lewej i prawej stronie sofy, jeśli nie ma odpinanych kawałków materiału, które odsłaniają strukturę. Sprawdź, czy nie ma szwów między konsolą środkową a siedzeniami. W szwach poszukaj dźwigni blokującej skierowanej w dół.

Aby poluzować i podnieść każdą dźwignię oraz zdjąć oparcia, użyj płaskiego śrubokręta lub, w razie potrzeby, opuszków palców. Po zwolnieniu dźwigni ustaw fotelik w normalnej pozycji, a następnie ostrożnie wyjmij oparcie z ramy.

Wyjmij każde siedzenie i konsolę z obudowy, jeśli Twój fotelik ma parę siedzeń oddzielonych konsolą środkową.

Metoda nr 2: usuwanie przykręconych prętów

Podnieś fotelik z przodu i bezpośrednio do sufitu tyłem. Spójrz pod kanapę, aby zobaczyć, czy są tam paski podstawy. Powinieneś zaobserwować dwa lub trzy pręty skręcone lub przymocowane z jednego końca do drugiego w podstawie sofy, jeśli tam są.

Sprawdź łby śrub lub śruby, aby zabezpieczyć linie bazowe. Aby odkręcić każdą śrubę lub śrubę od prętów podstawy, użyj wiertarki z odpowiednią końcówką. Prawdopodobnie będziesz potrzebować Robertsona do wbijania bitów, ponieważ pręty bazowe z kwadratowymi śrubami Robertsona są często mocowane.

Najlepiej jest pomóc komuś usunąć podstawowe drążki w foteliku, szczególnie po usunięciu ostatniego drążka. Różne krzesła i konsole można łatwo rozdzielić po odkręceniu ostatniego drążka. W przypadku kogoś, kto stabilizuje sofę, jej elementy pomogą zapobiec ich rozwinięciu, uszkodzeniu lub uszkodzeniu sąsiednich przedmiotów.

Metoda nr 3: Ułatwienie ponownego montażu

Zrób zdjęcia ramy, podstawy i innych istotnych części, gdy po raz pierwszy podniesiesz tylny panel tapicerki fotelika. W ten sposób, gdy nadejdzie czas, aby go ponownie złożyć, będziesz wiedział, jak powinien wyglądać fotelik, gdy jest w pełni skonstruowany.

Jeśli nie masz pewności co do swoich zdolności mechanicznych, możesz robić zdjęcia na każdym etapie demontażu, aby pomóc w ponownym montażu.

Podczas odkręcania śrub lub nakrętek trzymaj pod ręką plastikowe torby lub inne małe pojemniki. Jak tylko usuniesz sprzęt, umieść go w torbie. Przechowuj osobne torby na osprzęt każdego pręta bazowego, aby ułatwić sortowanie przez śruby, śruby, nakrętki i podkładki.

Oznacz zdemontowane elementy, np. „lewe oparcie” i „górny drążek podstawy”, aby wiedzieć, gdzie je wymienić. Ułóż elementy podstawy tak, aby ich tyły były skierowane w stronę sufitu. Zlokalizuj wstępnie wywiercone otwory na górnej listwie podstawy, w których będziesz instalować śruby lub śruby.

Następnie dopasuj drążek do odpowiednich otworów w podstawie fotelika. Zacznij od ponownego przymocowania środkowych śrub górnego drążka do środkowej części sofy, a następnie wyjdź na zewnątrz, aby ponownie przymocować drążek do podstawy każdej sekcji sofy.

Po przymocowaniu górnego drążka, skręć pozostałe elementy z powrotem, aby odbudować podstawę dwuosobowej kanapy.

Po ponownym złożeniu fotele rozkładane nie są już rozkładane. Co jest nie tak?

Jeśli Twój fotel nie rozkłada się po ponownym złożeniu, może to oznaczać problem z kablem. Do rączki powinien być podłączony kabel, który umożliwia rozkładanie fotelika.

Aby rozwiązać ten problem, musisz odwrócić krzesło, aby odkryć kabel poniżej. Zaczep go z powrotem w jego gnieździe, gdy go znajdziesz.

Wniosek

Są to różne metody demontażu rozkładanego fotelika. Upewnij się, że dokładnie postępujesz zgodnie z instrukcjami, aby uniknąć trudności lub problemów po ponownym złożeniu. Postępuj zgodnie ze wskazówką dotyczącą robienia zdjęć. Ma to na celu poprowadzić Cię podczas ponownego montażu i demontażu.