Tapicerka 101: Jak łatwo naprawić zwisającą poduszkę na krzesło?

Powinieneś zapoznać się z tym szybkim i łatwym przewodnikiem dla tych, którzy chcą wiedzieć, jak naprawić zwisającą poduszkę na krzesło. W tym artykule znajdziesz również kilka odpowiedzi na Twoje pytania dotyczące wzmocnienia poduszki na krzesło, więc bądź na bieżąco z tą wartościową lekturą!

Jakie są potrzebne materiały?

Przed przystąpieniem do poniższej procedury upewnij się, że masz następujące materiały. Gdy jesteś kompletny, możesz iść!

Tapicerka 101: Jak łatwo naprawić zwisającą poduszkę na krzesło?
  • Igła
  • Wątek
  • Przyciski
  • Obcinacz nici
  • Spray kleju (opcjonalnie w przypadku poduszek na krzesła)
  • Wypełnienia (pianka, pióro, poliester itp.)

Naprawianie zwisającej poduszki na krzesło

W tym artykule wymienimy dwie metody mocowania poduszki na sflaczałe krzesło. Są to:

Metoda nr 1. Ponowne wypełnianie poduszek

Krok 1. Rozpakuj poduszki

Typowe poduszki na krzesła posiadają suwaki, które umożliwiają ich rozpięcie. Po otwarciu poduszki zobaczysz wypełnienie poduszki.

Uwaga: Jeśli poduszka nie ma zamka błyskawicznego, do jej otwarcia można użyć obcinacza nici.

Krok 2. Dodaj więcej wypełnienia do swoich poduszek

Aby dodać więcej wypełnienia do poduszki, musisz użyć wypełnienia z mrugnięcia lub poliestru. Oba te wypełnienia można kupić w dowolnym sklepie ze sprzętem lub rękodziełem w pobliżu domu.

W tym kroku należy włożyć więcej pianki i rozprowadzić ją dookoła, aby wyglądała równomiernie. Jeśli masz mocno zużytą poduszkę, najlepiej będzie wymienić wypełnienie.

Uwagi do zapamiętania:

Jeśli Twoja poduszka na krzesło ma formę poduszki, możesz owinąć ją wypełnieniem mrugającym. Musisz wyjąć etui i otoczyć je nadzieniem. Użyj kleju w sprayu, aby upewnić się, że wypełnienie jest stabilne.

Jeśli poduszka krzesła była wypełniona luźnym wypełnieniem, włóż poduszkę z materiału poliestrowego. W takiej sytuacji poduszki na krzesło nie trzeba wyjmować żadnego bieżącego wypełnienia. Ręką wyrównasz wypełnienie poduszki.

Krok 3. Zapakuj je ponownie

W tym ostatnim kroku wystarczy włożyć poduszkę z powrotem do pokrowca i zapiąć zamek. Jeśli wykonasz powyższe kroki poprawnie, te poduszki będą bardziej pulchne i będą wyglądać estetycznie dla oczu. Dodatkowo możesz usiąść i zrelaksować się!

Uwaga: w przypadku poduszek na krzesła otwieranych za pomocą obcinacza nici, należy je ponownie zszyć zaraz po nadziewaniu.

Metoda nr 2. Zapinanie poduszek za pomocą guzików

Krok 1. Rozepnij poduszkę

Podobnie jak w przypadku procedury startowej z pierwszej metody, należy rozpiąć poduszkę, aby wyjąć całe wypełnienie pochodzące z poduszki i odłożyć ją na bok w jednym miejscu.

Uwaga:  użyj obcinacza nici, jeśli poduszka nie ma zamka błyskawicznego.

Krok 2. Znajdź igłę, nitkę i cztery guziki

Używając materiałów do szycia, musisz przyszyć co najmniej cztery guziki na poduszce, dwa z przodu i podobnie z tyłu. Użyjesz tej samej nici do przyszycia czterech guzików, których użyłeś do zaciśnięcia guzika przez nić.

Uwaga: możesz użyć więcej niż czterech przycisków, o ile po obu stronach poduszki znajduje się liczba parzysta.

Krok 3. Uzupełnij poduszki

Na tym etapie możesz włożyć więcej wybranych wypełnień. Możesz użyć poliestru lub waty. Upewnij się, że wyściółka wykonana na poduszce jest równomiernie i sprawiedliwie rozłożona wewnątrz poduszki.

Krok 4. Zapiąć poduszkę

Używając materiałów do szycia, które masz, musisz zszyć je z powrotem, jeśli używasz obcinacza nici, aby otworzyć poduszkę. Jeśli jednak masz zamek błyskawiczny, możesz go zapiąć. Po zamknięciu spulchnij poduszkę, aby wyglądała na pulchną.

Jaki rodzaj wypełnienia jest najlepszy dla mojej poduszki na krzesło?

Jeśli planujesz zakup najlepszego z najlepszych wyściółek do poduszki na krzesło, najlepiej będzie, jeśli kupisz piankę poliuretanową. Oprócz zapewnienia solidnej podstawy dla Twojej poduszki, jest to również niedroga opcja.

Gdzie mogę kupić wypełnienia do moich poduszek do siedzenia?

Najczęstsze miejsca, w których można kupić te wypełnienia, znajdują się zwykle w sklepach z artykułami żelaznymi lub rzemieślniczymi. Oprócz wspomnianych sklepów fizycznych, możesz również kupić te materiały online od sprzedawców detalicznych, którzy również oferują różne gęstości i rozmiary.

Jak mogę wzmocnić poduszki?

Najlepszym sposobem na stworzenie mocnej poduszki jest zawsze jej konserwacja poprzez wymianę istniejącego wypełnienia. Gęstsze wypełnienie sprawia, że ​​poduszka jest bardziej wytrzymała. Aby lekko zmiękczyć nadzienie, należy je owinąć mrugnięciem i siatką.

Wniosek

Dotarłeś do ostatniej części tego artykułu, jak naprawić zwisającą poduszkę na krzesło. Możesz wybrać dowolne metody wymienione w tej lekturze.

Jeśli prawidłowo postępowałeś zgodnie z procedurą, nie musisz kupować wymiennych poduszek do swojego krzesła. Po wszystkim możesz teraz usiąść i odpocząć!