Regulacja fotela: dokręcanie rozkładanego fotela, który się przesuwa

Dokręcanie fotela, który się przesuwa, ma kluczowe znaczenie dla trwałości mebli. Luźny fotel może się przesuwać, gdy na nim siedzisz, co prowadzi do uszkodzeń i niewygodnego siedzenia.

Ten post nauczy Cię, jak dokręcić fotel rozkładany, który się przesuwa, wykonując zaledwie kilka prostych kroków.

Regulacja fotela: dokręcanie rozkładanego fotela

Instrukcje: jak dokręcić fotel, który się przesuwa, wykonując zaledwie kilka prostych kroków

Krok 1. Odłącz fotel przed rozpoczęciem jakiejkolwiek pracy i używaj rękawiczek oraz okularów, jeśli to możliwe, ze względów bezpieczeństwa. Możesz również umieścić gazetę pod swoim miejscem pracy na wypadek zalania lub kapania ze śrub lub innych elementów sprzętu.

Krok 2. Rozpocznij od określenia, w jaki sposób porusza się rozkładany fotel. Czy jest jakieś konkretne miejsce, w którym zawsze się przesuwa? Jeśli tak, możesz wybrać wiercenie wkrętów w tym obszarze, aby uzyskać lepszą stabilność i kontakt z podłogą. W razie potrzeby można również użyć różnych rodzajów sprzętu, takiego jak śruby do opóźnień lub śruby przełączające.

Krok 3. Zacznij równomiernie dokręcać każdą śrubę, aż uzyskasz ciasny fotel. Najlepiej równomiernie dociskać śruby, aby wszystkie były dokręcone mniej więcej na tym samym poziomie

Krok 4. Po zakończeniu dokręcania nadszedł czas na kolejny krok: ponowne sprawdzenie ruchu fotela i dokonanie wszelkich niezbędnych regulacji za pomocą nowego lub dodatkowego sprzętu. Będziesz chciał dokręcić każdą śrubę, aż fotel będzie stabilny.

Krok 5. Jeśli Twój fotel nadal się przesuwa, spróbuj użyć innego rodzaju sprzętu lub dodaj więcej śrub do obszaru, który się przesuwa. Wróć do tego, jak się porusza i odpowiednio dostosuj.

Zalety dokręcania fotela

#1. Zapobiegaj przesuwaniu się fotela i potencjalnemu uszkodzeniu dywanu lub mebli na swojej drodze. Może to być niebezpieczne dla dzieci, zwierząt domowych i dorosłych znajdujących się w pobliżu w czasie ruchu

#2. Napinanie ułatwia również płynne wydostanie się z fotela bez konieczności zmagania się z ilością dostępnego miejsca

#3. Zmniejsz ryzyko zużycia na rozkładanym fotelu

#4. Zapobiegaj konieczności wymiany zepsutego lub uszkodzonego krzesła — jeśli nie dokręcisz, może nagromadzić się rdza i ostatecznie doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń w funkcjonowaniu metalowych części. Będą one wymagać napraw, które mogą być kosztowne, jeśli zostaną wykonane przez profesjonalistów.

#5. Napinanie jest również ważne, ponieważ to, jak dobrze Twoje krzesło będzie funkcjonować z biegiem czasu, może również zależeć od tego, jak napięty jest fotel.

#6. Unikaj zakłopotania, że ​​masz luźne lub przesuwające się krzesło – sprawi to, że inaczej ładny pokój będzie wydawał się mniej niż czysty, co może zniechęcać potencjalnych gości i gości

Co powoduje poluzowanie śruby fotela?

Różne rozkładane fotele mają różne przyczyny poluzowania.

Najczęstszym powodem jest sposób, w jaki osoba siedzi na krześle lub nacisk, jaki osoba wywiera na ręce, co może z czasem powodować coraz mniejsze dokręcanie śruby. – Inne powody to to, jak niektórzy ludzie lubią siedzieć z nogami w pozycji półleżącej, jak niektórzy wywierają duży nacisk na ramię rozkładanego fotela podczas siedzenia lub jak dana osoba lubi leżeć i oglądać telewizję.

Im bardziej ktoś odpoczywa na przykład podczas oglądania telewizji, tym jak mocno będą mu się kręcić śruby z powodu przyłożenia do niego ciężaru.

Aby rozwiązać problem dokręcania rozkładanego fotela, sprawdź, jak mocno są dokręcone śruby.

Jeśli wyglądają, jakby śruba się obracała i nie ma oporu, być może nadszedł czas, aby je dokręcić przez specjalistę lub wymienić na nowe.

Jak zapobiec zbytniemu poluzowaniu fotela

Fotel został zaprojektowany tak, aby był luźny, aby mógł poruszać się w różnych pozycjach. Problem z tym luzem polega na tym, że im częściej używasz swojego fotela, a mniej z biegiem czasu. Niektóre inne powody obejmują to, jak niektórzy ludzie lubią siedzieć z podniesionymi nogami podczas oglądania telewizji lub jak dana osoba lubi leżeć i oglądać telewizję na suficie.

Aby zapobiec zbytniemu poluzowaniu się fotela, istnieje kilka technik, których możesz użyć:

Zamontuj podłokietniki po obu stronach siedzenia, aby podczas odchylania się do tyłu nie dotykały one podłogi i uniemożliwiały przesuwanie się krzesła do tyłu.

Możesz również zastanowić się, jak głęboki jest twój fotel. Jeśli krzesło może zejść bardzo nisko, a Ty siedzisz w pozycji, w której stopy dotykają podłogi, trudno będzie im przejść przez podnóżek bez zginania kolan

Inną rzeczą, która może pomóc, jest to, jak nie używać ciężkich koców na siedzisku lub jak zapobiegać zbytniemu poluzowaniu fotela. Jeśli masz na krześle ciężkie koce, wyściółka stanie się cieńsza, a krzesło może bardziej się zatopić

Po tym, jak dokręcić rozkładany fotel, jeśli wszystko inne zawiedzie, istnieją wskazówki, jak powstrzymać rozkładany fotel.