Jak zrobić klimatyzator bez prądu? 2 proste metody!

Jak zrobić klimatyzator bez prądu? Czy kiedykolwiek chciałeś doświadczyć, jak to jest mieć w domu klimatyzator, ale nie masz wystarczającego budżetu na jego zakup?

W takim razie nie martw się, pomożemy Ci to umożliwić bez użycia energii elektrycznej! To może być dziwaczny pomysł, aby zrobić AC bez żadnego źródła zasilania, ale istnieją alternatywy, aby utrzymać spokój przy użyciu prostych materiałów!

Jak zrobić klimatyzator bez prądu? 2 proste metody!

W miarę możliwości chcielibyśmy pomóc Ci w sposób, w którym nie są one zbyt kosztowne, ponieważ chcemy, aby każdy doświadczył tego bez żadnych problemów. Aby mieć pewność, że każda osoba zbuduje swoją jednostkę za pomocą swoich kreatywnych stylów, jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci zmniejszyć Twoje zmartwienia. Czytaj!

Sposoby wytwarzania klimatyzatora bez prądu

Jak wszyscy wiemy, pogoda się zmienia, więc nie możemy zapewnić, czy w niektóre dni będzie gorąco, czy zimno, co prowadzi nas do pomysłów na zrobienie. Abyśmy mogli radzić sobie z pogodą, mamy rzeczy, które pomogą nam się dostosować, takie jak klimatyzatory na upalne dni.

Teraz ludzie na całym świecie codziennie wymyślają nowe pomysły, badając i znajdując metody, aby z łatwością rozwiązać problem. Istnieją sposoby, które odkryliśmy, że jest skuteczny podczas tworzenia lub stosowania go do czegoś. Dlatego dzisiaj jesteśmy tutaj, aby podzielić się z wami tymi metodami.

W ten sposób nie miałbyś trudności ze znalezieniem najlepszych narzędzi, materiałów lub metod, zwłaszcza podczas tworzenia własnego klimatyzatora, który nie wymaga energii, aby mógł się aktywować. Rzadko można spotkać tego rodzaju urządzenia.

Ale teraz możesz szukać sposobów w Internecie, aby je złożyć, co ułatwi nam zrozumienie sytuacji, z którą się zmierzyliśmy. Chociaż nie możemy zapewnić, że wszystko działa dobrze. Dlatego dzisiaj jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci upewnić się, że wykonasz właściwe kroki, jak zrobić klimatyzator bez prądu:

Metoda nr 1. Korzystanie z butelek i prześcieradeł na wodę

Jeśli dużo przetwarzasz i nie masz pojęcia, gdzie umieszczasz te butelki, to jest to idealny moment, w którym te butelki mogą być przydatne. W innych krajach, takich jak Bangladesz czy Indie, ludzie tam opracowali technologię, dzięki której można to zrobić z łatwością i bez obaw.

Używają go, bo nie każdy ma w swoim kraju prąd, ale udało im się zrobić skuteczne urządzenie, które można wykorzystać mimo tej przeszkody. Chcesz zebrać wszystkie przedmioty potrzebne do wykonania; będzie to wymagało od ciebie kilku grubych arkuszy papieru lub pudełka z paskiem. I wiele plastikowych butelek, które będą działać jak dzióbek do wlotu powietrza i zmniejszą ciepło.

Według badań, wielu twierdziło, że to urządzenie wykonało doskonałą robotę chłodząc niektóre obszary; może również pomóc schłodzić temperaturę nawet o pięć stopni C. A kiedy już zbierzesz wszystkie potrzebne materiały, przetnij każdą plastikową butelkę na pół, pozostawiając dolną część do ewentualnego użycia później.

Następnie będziesz chciał zrobić dziury wokół prześcieradeł za pomocą noża lub noża, podążając za kształtem ust butelki, aby ściśle przylegały do ​​​​miejsca. Teraz, gdy skończysz pracę, obie części łączą dwie części, najpierw odsłaniając usta i wpasowując je w otwory, które zrobiłeś wcześniej.

Upewnij się, że wszystkie plastikowe butelki są umieszczone prawidłowo przed umieszczeniem urządzenia na miejscu. Teraz możesz umieścić go w miejscu, w którym jest wystarczająco dużo wiatru, aby przejść przez otwory, aby wytworzyć zimne powietrze dla ludzi.

Metoda nr 2. Korzystanie z wentylatora i plastikowych butelek wypełnionych słoną wodą

Teraz możesz to zrobić w domu, bez konieczności wydawania pieniędzy na zakup jakichkolwiek materiałów. Aby to zrobić, zacznij od wlania co najmniej trzech łyżek stołowych każdej plastikowej butelki wypełnionej wodą do maksymalnego limitu, a następnie zakręć butelki i wstrząśnij nimi.

Następnie włóż je do zamrażarki, gdzie będą musiały się tam osiedlić przez ile godzin, aby zamieniły się w lód i były gotowe do użycia. Dlaczego wcześniej wsypaliśmy sól? Dzieje się tak dlatego, że sól obniża ekstremalne temperatury z wody, aby nie przytłoczyła i mogła ochłodzić lód. Gdy będą gotowe do użycia, umieść je w odległości sześciu cali od wentylatora, aby uzyskać optymalne rezultaty; to ochłodzi powietrze z wentylatora o ile stopni.

Wniosek

Pozostanie w domu nie byłoby już takie samo, ponieważ teraz znalazłeś sposoby na pokonanie upału. W tym artykule „jak zrobić klimatyzator bez prądu?” Mamy nadzieję, że będziesz mógł cieszyć się dniem, zachowując spokój. To wszystko, co musisz wiedzieć. Niemniej jednak, aby uzyskać więcej pomocnych artykułów, kliknij tutaj.