Proste sposoby na przekształcenie krzesła stacjonarnego w obrotowe

Krzesło obrotowe może być świetnym dodatkiem do każdej przestrzeni biurowej. Są wygodniejsze i zapewniają lepszą ergonomię przez długie godziny siedzenia.

Jeśli jednak nie dysponujesz budżetem na nowe krzesło lub chcesz czegoś innego niż obecny, stacjonarny, powinieneś spróbować zmienić je w obrotowe! Jest to prosty przewodnik, który pokaże Ci, jak zmienić stare stacjonarne krzesło biurowe w obrotowe.

Proste sposoby na przekształcenie krzesła stacjonarnego w obrotowe

Kroki przekształcania krzesła stacjonarnego w obrotowe

Krok 1. Pierwszą rzeczą, której będziesz potrzebować, jest śrubokręt krzyżakowy.

Krok 2. Następnie zdejmij siedzisko z krzesła, odkręcając wszystkie śruby z tyłu za pomocą śrubokręta i odłóż je na bok do późniejszego użycia. Możesz też po prostu odpiąć tkaninę, jeśli nie trzymają jej żadne śruby – zajmie to trochę więcej czasu.

Krok 3. Następnie zlokalizuj śruby na obwodzie krzesła i odkręć je również śrubokrętem krzyżakowym. Powinniśmy zostać z tylko czterema dużymi śrubami, które mocują się do dwóch metalowych płyt po obu stronach podstawy – to właśnie powstrzyma nas przed rozebraniem naszego krzesła w dowolnym momencie jego życia.

Krok 4. Rękami zegnij metalowe płytki tak, aby przylegały płasko do obu stron podstawy i wkręć je z powrotem za pomocą śrubokręta krzyżakowego, aż nie będzie można ich już używać. Teraz odwróć krzesło, aby upewnić się, że te śruby są mocno dokręcone!

Krok 5. Następna na naszej liście jest tkanina – będziemy potrzebować dwóch kawałków tkaniny o wymiarach cztery na pięć jardów.

Krok 6. Połóż pierwszy na podłodze i ułóż go na tylnej części krzesła, pozostawiając kilka cali zwisających z każdej strony – przycinamy je później. Uważaj, aby nie ciągnąć zbyt mocno, bo nie będziesz mieć wystarczająco dużo miejsca na regulacje.

Krok 7. Połóż drugi kawałek materiału na przedniej części krzesła. Teraz weź jeden koniec i przeciągnij go przez te pętle po obu stronach – musisz znaleźć sposób, aby zabezpieczyć je na obu końcach, tak jak wcześniej zrobiliśmy to z naszymi skórzanymi paskami.

Krok 8. Po uszyciu odwróć krzesło tak, aby było zwrócone tak, jak chcesz. Połóż stopy po obu stronach krzesła i użyj ich jako dźwigni, aby mocno naciskać, co powinno pomóc połączyć te pętle.

Krok 9. Na koniec wyjmij linijkę lub taśmę mierniczą, aby odciąć dodatkowy materiał zwisający z krawędzi.

Jak wymienić wymianę podstawy krzesła obrotowego

Krok 1. Odkręć siedzisko od spodu krzesła.

Krok 2. Zdejmij wszystkie zszywki, które trzymają go na drewnianej ramie pod spodem, a następnie usuń wszystkie śruby lub gwoździe, aby wyjąć oba elementy osobno.

Krok 3. Użyj brzeszczotu (najlepiej wyrzynarka), aby wyciąć kształt „X” w drewnianej ramie.

Krok 4. Umieść jeden kawałek krzesła na górze i zabezpiecz go gwoździami, śrubami lub zszywkami, aby utrzymać go na miejscu.

Krok 5. Zacznij od połączenia dwóch przeciwległych rogów śrubokrętem przed włożeniem jakichkolwiek innych elementów. Dzięki temu nie będziesz musiał obracać się, aby połączyć elementy krzesła.

Krok 6. Zabezpiecz wszystkie rogi śrubami, gwoździami lub zszywkami, a następnie umieść dodatkową śrubę w każdym punkcie połączenia, aby upewnić się, że jest solidna.

Krok 7. Dokonaj wszelkich niezbędnych korekt przed zamocowaniem ich w ostatecznych pozycjach. Umieść nowe gumowe siedzisko na starej ramie dla wygody!

Jak przekonwertować obrotowe fotele rozkładane

Krok 1. Wyjmij śruby z podłokietników krzesła obrotowego. Zazwyczaj znajdują się w każdym rogu i można je odkręcić śrubokrętem lub za pomocą klucza imbusowego, jeśli jest on dostarczony przez producenta do konkretnego modelu. Usuń wszystkie elementy tworzące podłokietniki, aby nie przeszkadzały w przebudowie krzesła.

Krok 2. Umieść prosty drewniany kołek w jednym z podłokietników, który posłuży jako nowy punkt obrotu krzesła.

Krok 3. Przykręć lub przybij go na miejsce z każdej strony, abyś mógł swobodnie się obracać podczas siedzenia.

Krok 4. Wymień wszystkie śruby i gwoździe na nowe, aby upewnić się, że meble są solidne.

Krok 5. Umieść kawałek plastiku między siedzeniem a oparciem, aby nie porysował podłogi lub stołu.

Jak wymienić drewnianą podstawę krzesła obrotowego

Krok 1. Aby wymienić drewnianą podstawę krzesła obrotowego, zmierz odległość między otworami na śruby. Następnie wywierć otwór pilotażowy o odpowiednim rozmiarze w nowym siedzeniu i przymocuj go za pomocą śrub lub śrub. I na koniec użyj farby lub bejcy do ochrony przed uszkodzeniem przez wodę.

Krok 2. Wywierć otwory pilotażowe o odpowiednim rozmiarze w nowej drewnianej podstawie krzesła obrotowego.

Krok 3. Przymocuj nowe siedzenie za pomocą śrub lub śrub i pomaluj lub zaplami w celu ochrony przed uszkodzeniem przez wodę.