Proste kroki, jak zamknąć podnóżek na fotelu

Może być trochę mylące, jak zamknąć podnóżek na rozkładanym fotelu, zwłaszcza jeśli jest nieznany. Jednak dzięki temu artykułowi dowiesz się, jak to zrobić w mgnieniu oka!

Kroki, jak zamknąć podnóżek na fotelu

Krok 1. Podnieś podnóżek, aż będzie płaski.

Proste kroki

Krok 2. Połóż palce po obu stronach metalowego pręta i dociśnij, aby można było wysunąć przeciwną stronę ramienia od spodu.

Krok 3. Wsuń jeden palec pod każdą stronę, aby zwolnić nacisk, a następnie użyj ramion, aby ponownie delikatnie zamknąć obie części, opierając drążek na palcach i pozwalając, aby obie części zatrzasnęły się na swoim miejscu.

Czy możesz wyregulować podnóżek na fotelu?

Tak, ale nie jest to zalecane.

Najlepiej jest trzymać podnóżek w jednym miejscu i używać poduszki dla wygody, a nie ciągle go dopasowywać. W ten sposób unikniesz zużycia podpórki, co doprowadzi do niewygodnego siedzenia w dalszej części drogi. Dla tych z nas, którzy wolą często zmieniać pozycje podczas siedzenia, lepszym rozwiązaniem jest fotel z regulowanym podnóżkiem.

Najlepszym sposobem na regulację wysokości dolnej poduszki i podnóżka fotela, jeśli wolisz często zmieniać pozycję podczas siedzenia, jest użycie poduszki dla wygody, a nie ciągłe jej dostosowywanie. W ten sposób unikniesz zużycia pianki, co może prowadzić do niewygodnego siedzenia w dalszej części drogi.

Dlaczego mój fotel nie jest rozłożony?

Jeśli masz pionowy fotel, może być konieczna regulacja.

Jeśli twoje rozkładane krzesło jest lekko pochylone do przodu i nie wraca do swojej pierwotnej pozycji po użyciu, istnieje kilka regulacji, które mogą rozwiązać problem.

Niektóre z nich to: regulacja kabla wewnątrz fotela; dokręcanie lub odkręcanie jakichkolwiek części fotela, które mogą być luźne, lub podnoszenie oparcia krzesła i dokręcanie wszelkich śrub znajdujących się na ramie.

Dokręcenie kabla wewnątrz fotela może rozwiązać problemy polegające na tym, że nie wraca on do swojej pierwotnej pozycji po użyciu. Jeśli jesteś w stanie zobaczyć, jak to jest wyregulowane, pociągnij oba końce kabla, aż osiągnie żądaną pozycję.

Jeśli nie widzisz, jak to jest wyregulowane, w pobliżu kabla znajduje się zestaw śrub, które należy dokręcić lub poluzować, aby upewnić się, że nie jest zbyt luźny lub ciasny.

Po ustawieniu fotela z powrotem w pierwotnym położeniu i dokonaniu wszelkich niezbędnych regulacji sprawdź, czy podnóżek można całkowicie zamknąć.

Jeśli tak, to z powodzeniem zamknąłeś podnóżek fotela! Jeśli jednak nadal występują problemy lub poprawki, które należy wprowadzić, teraz jest dobry moment, aby skonsultować się z profesjonalistami, w jaki sposób zalecają rozwiązanie tego problemu.

Jeśli nie możesz znaleźć problemu, być może nadszedł czas, aby zadzwonić do specjalisty.

Dlaczego mój fotel elektryczny nie spadnie?

Podnóżek lub kabel mogły się poluzować. Może to być również problem z wyłącznikiem zasilania fotela. Jeśli nadal masz gwarancję, skontaktuj się z obsługą klienta, aby uzyskać bezpłatną naprawę! Lub zadzwoń do profesjonalnego technika, który zajmie się tym problemem na miejscu, jeśli nie chcesz zajmować się wysyłką wadliwego mebla.

Czy fotele elektryczne zużywają dużo energii elektrycznej?

Nie! Elektryczne rozkładane fotele zużywają mniej więcej tyle samo, co przeciętny koc elektryczny.

Co to jest rozkładana sofa?

Fotel rozkładany elektrycznie lub dwuosobowa kanapa może mieć jedno lub dwa fotele, które są zaprojektowane tak, aby można było poruszać się tam i z powrotem za jednym dotknięciem dłoni na urządzeniu zdalnego sterowania.

Niektóre rozkładane fotele są zaprojektowane tak, aby chować się z powrotem do ściany, co jest idealne, jeśli nie masz dużo miejsca i potrzebujesz dodatkowego miejsca do przechowywania. Inne można umieścić w dowolnym miejscu w przestrzeni życiowej, aby nie zajmowały więcej miejsca niż to konieczne. Tyle opcji!

Czy mogę umieścić cokolwiek na moim fotelu elektrycznym?

Tak. Tylko upewnij się, że nie jest zbyt ciężki ani nie porysuje powierzchni, gdy usiądziesz na krześle. Obejmuje to takie rzeczy, jak rośliny doniczkowe, czasopisma, a nawet dywaniki, jeśli są lżejsze z materiału niż niektóre inne cięższe przedmioty.

Ile warte są elektrycznie rozkładane krzesła?

Istnieje szeroki zakres cen rozkładanych foteli elektrycznych, ale niektóre marki będą kosztować więcej niż inne ze względu na materiały, z których są wykonane, i ilość technologii włożonej w ich projekt.

Tak! Krzesła z regulowanym oparciem można znaleźć w różnych kolorach, dzięki czemu można je dopasować do innych mebli lub ulubionego koloru.

Co powinienem zrobić, jeśli mój fotel rozkładany utknął w pozycji pionowej?

Jeśli stwierdzisz, że Twoje krzesło zostało pozostawione w pozycji pionowej, istnieje duża szansa, że ​​zostało o coś zaczepione. Może się to zdarzyć, gdy ludzie wstają z krzeseł lub gdy ktoś przypadkowo wpadnie na jeden z tych mebli.

Jeśli krzesło jest pochylone i nie możesz go wyprostować, istnieje szansa, że ​​coś mogło zaczepić się pod lub za podnóżkiem krzesła.

Jeśli tak się stanie, należy zrobić kilka rzeczy:

  • Sprawdź, czy pod podnóżkiem nie ma żadnych przedmiotów, które mogą utknąć między deskami podłogowymi u podstawy krzesła.
  • Jeśli pod lub za podnóżkiem znajdują się jakieś przedmioty, wyciągnij je, a następnie naciśnij przycisk zwalniający, aby go zamknąć.