Jak usunąć szlam z kanapy tekstylnej w 2 krokach?

Ci, którzy są sfrustrowani, nie wiedząc, jak usunąć szlam z kanapy z tkaniny, pamiętają te dwa kroki. Możesz wybrać zabieg punktowy, w zależności od tego, co dotyczy Twojego rodzaju tkaniny. Ten przewodnik omówi sposoby na detergent, ocet, a nawet wodę destylowaną na tkaninę ze szlamem.

A ponieważ klej jest powszechnym składnikiem do robienia szlamu w domu, napisaliśmy również samouczek na temat usuwania super kleju z sof z tkaniny. Przeczytaj to również, aby być gotowym na każdą potencjalną nieprzyjemną sytuację!

Jak usunąć szlam z kanapy tekstylnej w 2 krokach?

Jak pozbyć się śluzu z mojej kanapy z tkaniny?

Krok 1. Usuń jak najwięcej śluzu

Bez względu na to, czy szlam utkwił przez jakiś czas na sofie z tkaniny, ułatwiłoby to usunięcie, jeśli zeskrobujesz tyle szlamu, ile możesz. Każdy tępy przedmiot powinien działać bezpiecznie i nie przebijać się przez tkaninę. Po usunięciu nadmiaru szlamu możesz stwardnieć pozostałości, tak jakbyś wyciągał gumę z sofy.

Użyj kostek lodu bezpośrednio na szlamie, aby go zamrozić. Jeśli możesz zdjąć pokrowiec kanapy z tkaniny, możesz go również umieścić w zamrażarce. Zamrożenie i utwardzenie szlamu pozwoli ponownie zeskrobać pozostałości i płynnie oderwać zakleszczone części od włókien tkaniny.

Krok 2. Punktowe traktowanie obszaru 

Teraz, gdy szlamowata część kanapy jest płaska, zastosujesz ją, aby usunąć plamę. Spowoduje to również uzyskanie niewielkiej ilości szlamu we włóknach tkaniny. Sprawdź kod czyszczenia tkaniny swojej sofy i wybierz dla niej idealne rozwiązanie do czyszczenia.

Detergentowy roztwór czyszczący

Wetrzyj trochę płynnego detergentu do prania w dotknięty obszar i pozostaw na 10 minut. Spłucz pozostałości mydła wilgotną ściereczką i nanieś na miejsce trochę ciepłej wody. Wytrzeć tkaninę do sucha lub kontynuować czyszczenie tak, jak zwykle.

Roztwór do czyszczenia octu

Możesz również użyć białego octu i namoczyć śluzowaną część tkaniny przez pięć minut. Zetrzyj pozostałości miękką szczoteczką do zębów, a następnie osusz wodą destylowaną. Jeśli nadal czujesz zapach octu, spryskaj leczony obszar sodą oczyszczoną, a następnie odkurz ją później.

Jeśli to możliwe, zdejmij tapicerkę i wypierz tkaninę jak zwykle po zastosowaniu tych roztworów czyszczących. Ale jeśli zauważysz znaki wodne, być może używasz twardej wody. Oto jak usunąć plamy z wody z sofy z tkaniny.

Jak pozbyć się śluzu z kanapy z mikrofibry?

Usuwanie szlamu z kanapy z mikrofibry będzie również łatwiejsze, jeśli zamrozisz szlam kostką lodu i zeskrobujesz jak najwięcej pozostałości. Następnie sprawdź kod na mikrofibrze, jeśli możesz użyć roztworów czyszczących na bazie wody lub roztworów czyszczących na bazie rozpuszczalników. Niektóre przykłady mieszanek na bazie wody to rozcieńczone mydło do naczyń lub ocet, podczas gdy opcje oparte na rozpuszczalnikach obejmują bezpośrednie działanie na plamę alkoholem.

Łatwo zrozumieć, jak prawidłowo czyścić sofę z mikrofibry, ponieważ materiał ten jest stosunkowo łatwy w utrzymaniu. Ale jeśli nadal zauważysz plamy ze szlamu, zrób pastę z sody oczyszczonej i wody destylowanej do leczenia punktowego. Wcieraj pastę w plamę, aż zniknie, a następnie przetrzyj pastę wilgotną szmatką.

Jak usunąć wysuszony śluz z tkaniny?

Usuwanie szlamu, który zaschł na tkaninie, jest nadal możliwe w przypadku artykułów gospodarstwa domowego. Wymieszaj sodę oczyszczoną i równą proporcję wody i octu, aby uzyskać pastę. Grubymi warstwami nakładaj bezpośrednio na wysuszony szlam i pozostaw pastę do wyschnięcia. Następnie możesz usunąć pastę z zaschniętym szlamem za pomocą papierowego ręcznika.

Czyść tkaninę zgodnie z zalecanymi produktami i praktykami. Pamiętaj jednak, aby używać tylko wody destylowanej, aby zapobiec plamom z minerałów w niektórych wodach z kranu.

Jak usunąć szlam z mebli drewnianych

Szlam na drewnie nadal można usunąć za pomocą codziennych artykułów gospodarstwa domowego. Zacznij od zeskrobania jak największej ilości szlamu, a następnie wyczyść miejsce wilgotną szmatką. Wymieszaj pastę do zębów i sodę oczyszczoną, aby utworzyć pastę i wyszoruj ją na dotkniętym obszarze.

Po trzech do czterech minutach zetrzyj pastę z drewna. Następnie możesz dodać biały ocet lub wodę utlenioną, jeśli nadal jest plama.

Jak wyciągnąć kit z kanapy?

Wyjmowanie kitu z kanapy jest podobne do usuwania śluzu. Usuniesz tyle szpachli, ile możesz, zamrozisz pozostałości, a następnie zeszorujesz. Jednak kit jest grubszy i zawiera aktywatory, które mogą utrudnić jej usunięcie.

Możesz zdecydować się na usunięcie go zmywaczem do paznokci, jeśli ocet lub mydło nie zadziałają. Oto przykład usuwania głupiego kitu z koca, aby uzyskać więcej pomysłów z różnymi materiałami.

Wniosek

Czy ktoś utknął na twoich meblach? Nie martw się, ponieważ nauka usuwania szlamu z kanapy z tkaniny jest prosta. Reasumując, zeskrobujesz nadmiar, a następnie zamrozisz pozostałości.

Następnie potraktujesz plamę roztworem octu lub płynu do mycia naczyń. I to wszystko! Daj nam znać, czy ten samouczek Ci pomógł.