Ponowne tapicerowanie okrągłego krzesła obrotowego: przydatne wskazówki i porady

Okrągłe krzesło obrotowe jest doskonałym akcentem w każdym salonie i można je znaleźć w wielu różnych stylach. Jak jednak sprawić, by wyglądał jak nowy?

W tym poście na blogu omówimy, jak ponownie obić okrągłe krzesło obrotowe, z pomocnymi wskazówkami i wskazówkami, które z pewnością ułatwią Ci pracę.

Ponowne tapicerowanie okrągłego krzesła obrotowego: przydatne wskazówki i porady

Wskazówki dotyczące ponownego tapicerowania okrągłego krzesła obrotowego

#1. Pierwszym krokiem jest zmierzenie długości tkaniny po obu stronach krzesła. Musisz go przyciąć o kilka cali szerzej niż to, co faktycznie zmierzyłeś, aby było wystarczająco dużo miejsca na schowanie i zszycie na miejscu.

#2. Teraz weź jeden koniec materiału, złóż go około cala od miejsca, w którym będzie krawędź, a następnie złóż go na innym calu. To koniec miejsca, w którym zaczniesz szyć.

#3. Połóż jedną rękę z każdej strony materiału i mocno naciągnij, aby zachować wszystko, nawet przed rozpoczęciem ściegów podstawowym ściegiem biegowym.- Ciągnięcie ładnych prostych linii pomaga upewnić się, że wszystkie rogi biegną we właściwym kierunku.

Teraz weź igłę i przewlecz materiał podstawowym ściegiem biegnącym po jednej stronie krzesła.- Jedna ręka nadal trzyma każdy koniec, aby wszystko było ciasno przed rozpoczęciem szycia (nie zapomnij o rogach! )

#4. W pewnym momencie będziesz musiał zmienić siłę pociągania, aby móc pociągnąć na tyle mocno, aby obrócić krzesło i wbić igłę – ale nie za mocno, aby wyrwać obie strony z kształtu.

#5. Upewnij się, że nić trzyma się na obu końcach podczas przewracania, a następnie kontynuuj szycie w miejscu za pomocą podstawowego ściegu biegowego po drugiej stronie krzesła. – Pociągnij wszystko tak mocno, jak to możliwe, zanim zaczniesz szyć na miejscu.

Jeśli twoja nić nie przecina jej, a otwór jest zbyt duży, aby trzymać się wystarczająco mocno jedną ręką, użyj kolana jako zacisku podczas szycia. – Użyj szpilek lub agrafek pod kątem (odwracając się od krzesła ) – pomoże to utrzymać wszystko na swoim miejscu przed rozpoczęciem szycia.

#6. Szycie będzie łatwiejsze, jeśli użyjesz igły do ​​tkaniny i nici o podobnym kolorze, dzięki czemu są mniej zauważalne podczas szycia wokół krzywizn lub rogów. – Upewnij się, że szyjesz jak najbliżej krawędzi ściegów, tylko pozostało wystarczająco dużo miejsca, aby nie było zbyt ciasno.

7. Nigdy nie powinieneś się martwić o to, jak ponownie obić okrągłe krzesło obrotowe. Poświęć czas, aby dowiedzieć się, jak sprawią, że Twoje meble będą trwać dłużej i będą wyglądać świetnie!

Jeśli używasz starej, zużytej tkaniny, która jest zbyt cienka do szycia, użyj taśmy lub kawałka papieru jako wzmocnienia w miejscach, w których występują krzywizny lub rogi.

#8. Możesz użyć nowego kawałka materiału na siedzisko i oparcie, ale najlepiej jest ponownie użyć amortyzacji, która jest nadal w dobrym stanie, aby nie trzeba było kupować dodatkowych materiałów. Upewnij się, że wszystkie ściegi są niewidoczne podczas szycia na starym materiale i dodawania nowych kawałków.

Jeśli używasz starej, zużytej tkaniny, która jest zbyt cienka do szycia, użyj taśmy lub kawałka papieru jako wzmocnienia w miejscach, w których występują krzywizny lub rogi.

#9. Przycinając stary materiał do odpowiedniego rozmiaru przed ponownym tapicerowaniem go na ramie krzesła, przytnij nieco większy niż to konieczne, a następnie przytnij po umieszczeniu materiału na miejscu. Podczas ponownego tapicerowania zawsze zaczynaj od dołu i idź w górę, aby nie uzyskać żadnych zmarszczek ani zagnieceń podczas mocowania materiału do ramy krzesła.

Jak ponownie tapicerować krzywiznę?

Przymocuj kawałek muślinu do krzesła, aby mieć nad czym pracować. W ten sposób mocowanie tkaniny do ramy jest łatwiejsze, a czasem mniej zauważalne, jeśli na materiale pojawią się jakiekolwiek grudki lub zmarszczki.

Używaj dużej ilości zszywek z każdej strony podczas mocowania tapicerowanej tkaniny do ramy.

Użyj zszywacza, aby przymocować materiał do oparcia krzesła, układając je w rzędach i naciągając za każdym razem, gdy przyczepisz je o centymetr lub dwa — w ten sposób nie ma luźnych obszarów na materiale, które mogłyby powodować zmarszczki podczas siadania.

Jak pokryć krzesło z zakrzywionym oparciem?

Przytnij tkaninę do rozmiaru, który chcesz.

Umieść krzesło na wierzchu materiału i złóż je na podłodze.

Szyj w kółko, szyjąc z jednej strony tkaniny na drugą, aż dojdziesz do miejsca, w którym zacząłeś. To utrzyma wszystko na swoim miejscu, jednocześnie dając Ci elastyczność w określaniu, jak ciasno chcesz szyć.

Połóż na nim krzesło, przyciągnij je mocno i zacznij szyć.

Szyj aż do miejsca, w którym zacząłeś w kółko. Tkanina zostanie teraz przymocowana do ramy z pewną elastycznością, aby określić, jak ciasno lub luźno zdecydujesz się zszyć wszystko razem.