Jak rozebrać fotel Flexsteel Loveseat?

Jak rozebrać fotel rozkładany Flexsteel?

Przeprowadzka może być takim kłopotem, zwłaszcza gdy masz ogromne meble, prawda? Przeprowadzka wymaga dużo podnoszenia, szczególnie jeśli profesjonalna załoga nie może Ci pomóc. W tym artykule odpowiemy, jak rozebrać fotel rozkładany flexsteel.

Jak rozebrać fotel Flexsteel Loveseat?

Podobnie jak w przypadku rozkładanego fotela, różne urządzenia i podpory mogą być trudne do przetransportowania z jednego miejsca do drugiego. Łatwo będzie odłączyć zamiast przenosić meble jako całość. Transport za pomocą tego może być lżejszy. Ponadto możesz po prostu wstawić duży fotelik miłosny w ościeżnicę.

Co to jest Flexsteel?

Flexsteel Industries, Inc., spółka macierzysta marek Flexsteel i Homestyles, jest światowym pionierem w projektowaniu i produkcji wysokiej jakości mebli domowych. Rada Dyrektorów kontroluje Flexsteel Industries i kieruje się zbiorem zasad i wartości zakorzenionych w długiej historii doskonałego rzemiosła.

Ponad 1300 sklepów w całym kraju nosi markę Flexsteel. Oprócz współpracy z internetowymi sklepami domowymi, takimi jak Amazon i Wayfair, marka Homestyles zapewnia inteligentny i tani styl bezpośrednio klientom. Firma istnieje od ponad 125 lat.

Co to jest sofa dwuosobowa?

Loveseats to małe dwuosobowe kanapy, które początkowo były przeznaczone do wersji fotela z większym siedziskiem. W salonie lub pokoju rodzinnym czasami łączą dwuosobowe fotele z większymi sofami, które ludzie znają jako podwójne krzesła. To dowolny dwumiejscowy mebel w kształcie litery S. Pozwala dwóm osobom rozmawiać, patrząc na siebie. Obaj są na wyciągnięcie ręki, ale zachowują rozsądny dystans między nimi.

Nazwa „Loveseat” wzięła się stąd, że może pomieścić dwie osoby siedzące blisko siebie. Początkowo zbudowali to krzesło w XVII wieku. Kobiety mogą wygodnie siedzieć w gigantycznych kostiumach i obręczach.

Co to jest rozkładany fotel?

Fotel to fotelik, który rozkłada się, gdy oparcie krzesła znajduje się w niższej pozycji. Przód krzesła w dobrej elewacji. Posiada oparcie, które można odchylać. W niektórych sytuacjach podnóżek wysuwa się ręcznie lub automatycznie. Dzieje się tak, gdy plecy znajdują się w pozycji odchylonej przez dźwignię z boku krzesła.

Więc pytanie brzmi, jak rozebrać fotel rozkładany Flexsteel?

Krok 1: Upewnij się, że rozkładany fotelik jest bezpieczny do rozłożenia.

Niektóre nowsze modele wykorzystują energię elektryczną do modyfikacji podstawy i oparcia fotelika. Jeśli masz elektryczny fotel rozkładany, upewnij się, że jest wyłączony, zanim zaczniesz go zdejmować. Ta pozornie prosta technika może zapobiec porażeniom prądem, poparzeniom i uszkodzeniom mebli, które ludzie często przeoczają.

Krok nr 2: Zdejmij tył fotela.

W zależności od producenta fotel rozkładany może odchodzić na różne sposoby. Z tyłu sofy widoczne szwy. Niektórzy producenci foteli mają ukryte między szwami dźwignie, które pozwalają fotelowi oddzielić się od reszty sofy.

Jeśli nie możesz ręcznie wyregulować dźwigni, może być konieczne użycie śrubokręta. Jeśli w tylnych szwach fotelika nie ma dźwigni, powoli przechyl fotelik na plecach. Poszukaj nakrętek lub śrub w miejscach, w których tył fotelika łączy się z siedzeniem. Możesz usunąć tylko tę część oparcia na niektórych kanapach.

Krok 3: Zdejmij panele z rzepów.

Od czasu do czasu do oparcia krzesła mocowany jest panel z tkaniny mocnym rzepem. Podnosząc lub zdejmując panel, możesz mieć dostęp do różnych wysokości i śrub. Pomaga utrzymać razem elementy sofy, takie jak podłokietniki.

Przed wyjęciem jakiegokolwiek sprzętu z fotelika, zrób zdjęcie zespołu. Obraz może służyć jako wspomnienie, kiedy przychodzi czas na rekonstrukcję kanapy. Umieść sprzęt z tyłu sofy w oznaczonej plastikowej torbie zapinanej na zamek.

Świetnym pomysłem jest również fotografowanie całego procesu demontażu. Przechowuj nakrętki, śruby, wkręty, podkładki i inny sprzęt z poszczególnych elementów mebli w osobnych plastikowych torebkach.

Krok 4: Zdejmij podnóżki i inne elementy rozkładanego fotelika.

Możesz zacząć zdejmować podnóżek, wysuwając go i usuwając odsłonięte śruby i nakrętki. Jeśli okucia nie są widoczne, przechyl kanapę w kierunku podstawy mebla. Stąd możesz odczepić podnóżek od jego zawiasów.

Konsole środkowe, wbudowane osłony, zestawy sprężyn i pojedyncze opaski powinny być zdejmowane. W przypadku niektórych foteli rozkładanych możesz rozwiązać resztę fotelika.

Wszystko gotowe! To są cztery kroki, jak rozebrać fotel rozkładany Flexsteel.

Wniosek

Ten artykuł jest odpowiedzią na to, jak rozebrać fotel rozkładany Flexsteel. Bez względu na powód, dla którego zdemontowałeś swój fotel, odniosłeś sukces! Jeśli masz problem i nie rozbierałeś go na części, wróć do powyższych instrukcji.

Upewnij się, że przeczytałeś wszystko w całości i dokładnie. W przeciwnym razie możesz popełnić błąd. Upewnij się, że dokładnie postępowałeś zgodnie z procedurami, aby uniknąć problemów lub kłopotów podczas składania go z powrotem.