Na co zwrócić uwagę przy zakupie skórzanej sofy

Jeśli nie wiesz, na co zwrócić uwagę kupując skórzaną sofę, odkryliśmy cztery najlepsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę. Są to rodzaj skóry, usłojenie, kolor i ogólna budowa mebla. Udostępnimy również kilka znaków, aby sprawdzić, czy skóra jest oryginalna.

Mając to na uwadze, przejdźmy do tego.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie skórzanej sofy

Co należy wiedzieć przy zakupie skórzanej sofy

1. Rodzaj skóry

Pierwszym czynnikiem, który należy sprawdzić przy określaniu, jaką skórzaną sofę kupić, jest rodzaj skóry, z której korzysta. Producenci często używają terminów skóra naturalna, sztuczna, klejona i bi-cast.

  • Prawdziwa skóra

Właściciele domów naturalnie woleliby sofę z prawdziwej skóry. Jednak bardziej odpowiednim określeniem dla tego materiału jest skóra korygowana. Skóra naturalna odnosi się do każdej warstwy skóry poddanej obróbce w celu usunięcia niedoskonałości, co oznacza, że ​​jej ogólna jakość może ulec pogorszeniu, w zależności od zmian.

  • Sztuczna skóra

Alternatywą dla osób, które chcą wykończenia mebli skórzanych, ale za niższą cenę, jest ekoskóra. Nie jest wykonany ze skóry zwierzęcej, ale z materiałów syntetycznych, takich jak guma i plastik. Istnieją różne rodzaje tego rodzaju skóry, więc musisz uzyskać najlepszą jakość, aby uniknąć częstych napraw na sofie ze sztucznej skóry.

  • Skóra klejona

Najtańsze skórzane sofy na rynku będą używały skóry klejonej. Dla niektórych jest atrakcyjny, ponieważ nadal używa skóry. Producenci mieszają skrawki skóry i inne włókna i wykorzystują ten fakt jako swój punkt sprzedaży.

Technicznie rzecz biorąc, nadal będziesz kupować skórę w niskiej cenie ze względu na skład skóry klejonej. Jednak częste mocowanie skóry klejonej może być frustrujące, ponieważ jest bardziej podatne na łuszczenie niż skóra naturalna.

  • Biała skóra

Skóra Bi-cast lub skóra PU to kolejna ekonomiczna alternatywa dla autentycznej skóry. Ponieważ używa poliuretanu, skórzane kanapy bi-cast są nie tylko przystępne cenowo. Są również łatwe do czyszczenia, a niektóre są wystarczająco trwałe przy odpowiedniej konserwacji.

2. Ziarnowanie

Skórzane sofy można również podzielić na skóry licowe, licowe i dwoinowe. Różnią się kosztem, trwałością i ogólną jakością.

  • Pełne ziarno

Z samej nazwy skóra licowa nie jest poddawana żadnej obróbce. Nie jest polerowana ani wykończona, dzięki czemu niedoskonałości są zachowane na sofie. Zaletą tego rodzaju skóry jest to, że z czasem będzie wyglądać i czuć się lepiej, kosztem wyższej ceny.

  • Górne ziarno

Jeśli skórzana kanapa została poddana korekcji lub skóra licowa jest pigmentowana, nazywa się to top grain. Producenci polerują skórę, aby uzyskać naturalnie wyglądające, a jednocześnie gładkie wykończenie. Skóra wierzchnia jest trwała, ale musisz wiedzieć, że może być klasyfikowana jako anilinowa lub semianilinowa.

Anilina jest bardziej naturalną skórą wierzchnią, ponieważ nie jest poddawana obróbce, która zmieni jej miękkość. Wręcz przeciwnie, semianilina ma warstwę nawierzchniową. Zaletą semianiliny jest to, że jest mniej podatna na plamy.

  • Podzielić ziarno

Tańsze skórzane sofy zazwyczaj używają dwoiny licowej. Jest to część pozostawiona na skórze po usunięciu górnego ziarna. Dlatego dwoina licowa jest tańsza, ale także bardziej podatna na szybkie uszkodzenie.

3. Kolor

Rodzaje skóry można również określić jako anilinową, semianilinową i pigmentowaną. Zarówno anilina, jak i semianilina są barwione w kadzi, ale semianilina ma powłokę ochronną. Z drugiej strony skóra pigmentowana to skóra, która jest zabarwiona tylko na powierzchni.

Wybór skórzanej sofy na podstawie koloru ma wpływ na istniejący wystrój lub motyw w pokoju. Możesz chcieć dopasować akcesoria lub dodać kontrast do ściany lub podłogi. Chcesz również uniknąć bardzo błyszczącej skóry, ponieważ wygląda na sztuczną i ostatecznie nie będzie wyglądać dobrze, gdy zostanie zużyta.

Niemniej jednak zawsze możesz pomalować skórzaną sofę, jeśli zmienisz motyw i dekoracje pokoju.

4. Ogólnie zbudowany

Ostatnią kwestią przy zakupie skórzanej kanapy jest ogólne wykonanie mebla. Na przykład uważaj na tanie skórzane sofy, ponieważ mogą one używać mniej trwałych materiałów. Chcesz również uzyskać skórę, która ma pewne niedoskonałości, ale nadal ma powłokę ochronną zapewniającą długowieczność.

Oprócz jakości skóry zwróć uwagę na jakość tapicerki kanapy. Czy w razie potrzeby będzie łatwa do wymiany? A co z ramą i innymi częściami?

Jak rozpoznać prawdziwą skórzaną sofę?

Odróżnienie prawdziwej skóry od sztucznej skóry powinno być łatwe za pomocą zmysłów. Najpierw sprawdź, czy na metce nie ma oznaczeń, takich jak skóra licowa, górna lub prawdziwa. Następnie szukaj i wyczuwaj niedoskonałości na powierzchni.

I na koniec spróbuj powąchać skórę, ponieważ będzie miała organiczny zapach. Oczywiście, jeśli śmierdzi, będziesz musiał dezodoryzować skórzaną sofę, ponieważ prawdopodobnie jest to spowodowane wilgocią.

Wniosek

Jeśli szukasz swojej następnej kanapy, dlaczego nie kupić skórzanych mebli? W tym artykule omówiliśmy, na co zwrócić uwagę przy zakupie skórzanej sofy. Weźmiesz pod uwagę rodzaj, usłojenie, kolor i jakość, aby pomóc Ci znaleźć najlepszą.

Ogólnie rzecz biorąc, zalecamy chodzenie ze skórą naturalną o najwyższej ziarnistości, która nie jest tak błyszcząca i ma powłokę ochronną. Następnie utrzymuj go prawidłowo za pomocą środka do czyszczenia skóry i odżywki, aby wydłużyć jego trwałość.