Rozwiązanie dla majsterkowiczów: jak zamienić krzesło w fotel?

W tym artykule pokażemy, jak zamienić krzesło w fotel rozkładany. Jest to coś, co można zrobić w około 10 minut za pomocą prostych narzędzi i materiałów.

Należy pamiętać, że projekt Twojego krzesła wpłynie na to, jak łatwo będzie przekształcić je w rozkładany fotel, a nie wszystkie krzesła są sobie równe.

Rozwiązanie dla majsterkowiczów: jak zamienić krzesło w fotel?

Kroki, jak zamienić krzesło w fotel

Krok 1. Weź krzesło i ustaw je przy ścianie, aby móc się na nim oprzeć

Krok 2. Umieść jedną nogę pod siedzeniem, podczas gdy druga noga jest poza krzesłem. Pomoże to wesprzeć się i zapewni pewną dźwignię podczas obracania fotela do pozycji

Krok 3. Upewnij się, że jesteś w pozycji pionowej. Odchyl się i użyj ramion, aby popchnąć krzesło. W tym momencie powinieneś być w pozycji półleżącej

Krok 4. Umieść jedną nogę wewnątrz siedziska, a drugą wyciągnij na zewnątrz, powtarzając kroki od #12

Krok 5. Projekt krzesła określi, jak duży nacisk jest potrzebny. Ustawienie fotela w pozycji półleżącej może wymagać kilku prób i błędów.

Krok 6. Możesz potrzebować pomocy kogoś, kto pomoże ci obrócić krzesło i ustawić je w wygodnej pozycji półleżącej, zależy to od tego, jak ciężkie jest twoje krzesło i gdzie się znajdujesz.

Co sprawia, że ​​krzesło rozkłada się?

Odchylanie krzesła jest możliwe dzięki manipulowaniu jego oparciem w pozycji skośnej. Możesz to zrobić ręcznie lub za pomocą mechanizmu elektrycznego, w zależności od stopnia zaawansowania Twojego mebla.

Ten proces trwa od 30 sekund do kilku minut i różni się w zależności od tego, z czego składa się Twoje krzesło. Projekt krzesła będzie dyktował sposób manipulowania oparciem.

Na przykład, jeśli masz rozkładane krzesło z elektrycznym mechanizmem, który wyczuwa twoją wagę i automatycznie się do niej dostosowuje, to wystarczy usiąść na krześle, aby ciężar ciała aktywował dźwignię

Jeśli używasz ręcznego suwaka, po jednej stronie krzesła znajduje się pokrętło blokujące, dzięki czemu można je zablokować na miejscu, a następnie pociągnąć dźwignię do tyłu, aby wyregulować nachylenie.

Zauważysz, że po jednej stronie tego pokrętła znajduje się delikatna warga. To jest dla twoich palców, kiedy wycofujesz się z całej siły, aby wykorzystać swoją wagę jako dźwignię.

Jak wyregulować fotel elektryczny?

Krok 1. Najpierw upewnij się, że fotel jest włączony i podłączony.

Krok 2. Po drugie, usiądź na krześle, aby Twoja waga aktywowała dźwignię

Krok 3. Powinien być w stanie wyczuć, ile ważysz, a następnie odpowiednio dostosować. Jeśli nie, po jednej stronie fotela elektrycznego zazwyczaj znajduje się pokrętło lub uchwyt, który można obrócić, aby dostosować wysokość krzesła.

Krok 4. Na koniec upewnij się, że naciskasz tę dźwignię, aby pozostała na swoim miejscu i nie wyskoczyła z powrotem podczas siedzenia w fotelu.

Skąd mam wiedzieć, kiedy mój elektryczny fotel jest uszkodzony?

Zazwyczaj po obu stronach fotela będzie świecić światło, które zaświeci się, jeśli wystąpi problem z krzesłem.

Światła powinny być oświetlone w pełnym okręgu, aby nie świeciło tylko jedno lub dwa światła, ale wszystkie. Jeśli tak się nie dzieje, a siedząc na krześle widzisz tylko niektóre światła, może to oznaczać, że fotel jest uszkodzony.

Jeśli zdarza się to stale i nie ma możliwości samodzielnego rozwiązania problemu, wezwij technika lub całkowicie wymień krzesło.

Skąd mam wiedzieć, czy mój elektryczny fotel wymaga nowych baterii?

Krok 1. Światła po obu stronach powinny świecić w pełnym okręgu, gdy siedzisz na krześle.

Krok 2. Jeśli światła są tylko po jednej stronie lub wcale, może to oznaczać, że coś jest nie tak z baterią.

Krok 3. Potencjalnie może to być również spowodowane wadliwą żarówką, więc jeśli problem będzie się powtarzał i występuje częściej niż wcześniej, zadzwoń po profesjonalną pomoc, aby zobaczyć, na czym polega problem.

Czy fotele elektryczne zużywają dużo energii elektrycznej?

Fotele elektryczne są tańsze w obsłudze niż krzesło ręczne, ale nie zawsze są tańsze.

Najlepiej dla Twojego portfela, jeśli korzystasz z fotela elektrycznego oszczędnie i tylko wtedy, gdy naprawdę tego potrzebujesz.

Jeśli planujesz często korzystać z rozkładanego fotela lub chcesz uzyskać więcej informacji na temat zużycia energii, skontaktuj się z firmą energetyczną, aby sprawdzić, czy ma plan taryfowy dla tego typu urządzenia.

Czy fotele elektryczne zużywają mniej energii elektrycznej niż krzesła ręczne?

Fotele elektryczne są droższe w obsłudze niż fotel ręczny.

Najlepiej dla Twojego portfela, jeśli korzystasz z fotela elektrycznego oszczędnie i tylko wtedy, gdy naprawdę tego potrzebujesz.

Jeśli planujesz często korzystać z rozkładanego fotela lub chcesz uzyskać więcej informacji na temat zużycia energii, skontaktuj się z firmą energetyczną, aby sprawdzić, czy ma plan taryfowy dla tego typu urządzenia.