Meble biurowe 101: co to jest krzesło pneumatyczne?

Czy kiedykolwiek zatrzymałeś się podczas pracy i pomyślałeś „co to jest krzesło pneumatyczne?” Cóż, może to być ten, na którym właśnie siedzisz.

Nowoczesne krzesła biurowe mają mechanizm, który pozwala im poruszać się w górę i w dół, a mechanizm ten znany jest jako pneumatyka lub hydraulika. Czytając dalej, dowiesz się wszystkiego o tych krzesłach, od komponentów po działanie.

Meble biurowe 101: co to jest krzesło pneumatyczne?

Ergonomia

Połączenie różnych dyscyplin, takich jak fizjologia, psychologia, anatomia i inżynieria, inaczej zwane ogólnie ergonomią, dotyczy interakcji ludzi z otoczeniem. Ergonomia skupia się również na tym, jak ludzie tacy jak Ty mogą zmieniać środowisko, aby mieć efektywną i bezpieczną praktykę pracy. Możesz również użyć tego w systemie, na przykład w jaki sposób różne działy komunikują się i stosują do obiektów fizycznych.

Ergonomia zapewnia wydajność i bezpieczeństwo osobom, które skorzystają z niej w określonym obszarze, np. w biurze. Krzesła wykonane zgodnie z zasadami ergonomii zapewniają użytkownikom komfort, którego potrzebują nawet podczas pracy.

Pneumatyka

Często możesz usłyszeć pneumatykę lub hydraulikę, ale co one oznaczają? Ludzie używają tych terminów, gdy do obiektu zastosowano płynną moc.

Pneumatyka wykorzystuje ściśliwy gaz, taki jak czysty gaz lub powietrze, aby umożliwić ruch maszyn. Z drugiej strony hydraulika wykorzystuje olej lub inny nieściśliwy upłynniony metal.

Pneumatyka jest powszechnie kojarzona z przenoszeniem lekkich ładunków i jest łatwa i bezpieczna do przechowywania, zwykle stosowana w krzesłach biurowych. Krzesła te mają dźwignie, które umożliwiają regulację wysokości krzesła, kompresję i dekompresję gazu wewnątrz butli.

Krzesła ergonomiczne

Krzesła tego typu, zaprojektowane tak, aby w szczególny sposób wspierać ciało użytkownika podczas długiego siedzenia, posiadają wiele cech, które pomagają czuć się komfortowo. Te szczegóły pomagają również w poprawie postawy ciała podczas siedzenia i wspierają zdrowie podczas pracy.

Krzesła te dostosowują się do potrzeb użytkownika i zawsze kojarzą się z wydajnością na najwyższym poziomie, dzięki indywidualnemu wsparciu, jakie te krzesła mogą zapewnić. Jeśli Twoje krzesło ma regulowaną głębokość, wysokość i podparcie lędźwiowe, najprawdopodobniej jest to krzesło ergonomiczne.

Krzesło pneumatyczne

Krzesła pneumatyczne mają cylinder jednostronnego działania, w którym znajduje się sprężyna wypełniona powietrzem. Ta komora powietrzna łączy się z tłokiem, który porusza się w środku, aktywując się po naciśnięciu dźwigni w górę lub w dół.

Powietrze w środku kompresuje się dalej, wykonując ruch podnoszący, który pozwala unieść siedzenie krzesła. Jeżeli tłok wysuwa się dalej z komory, to działanie to powoduje rozprężanie się powietrza wewnątrz, co pozwala na opuszczenie krzesła.

Krzesło pneumatyczne składa się z kilku elementów, a te części pomagają krzesłu zapewnić wsparcie i być w stanie poruszać się w górę i w dół. W dalszej części dowiesz się o tych częściach. Znajomość tych elementów da Ci wyobrażenie o utrzymaniu odpowiedniego krzesła roboczego dla Twojej wygody.

Elementy krzesła pneumatycznego

Podstawa tych krzeseł ma zazwyczaj metalową podstawę od trzech do pięciu gwiazdek. Używasz tej podstawy do wkładania butli z gazem. Następnie osłaniasz ten cylinder teleskopową osłoną, która utworzy kolumnę, a na niej siedzisko.

W dolnej części siedziska znajdują się dźwignie, których używasz do obsługi pneumatyki fotela. Te dźwignie dociskają tłok, co pozwala kolumnie podnosić krzesło w górę iw dół. Teleskopowa osłona chroni cylinder podczas tej czynności, zapobiegając rozerwaniu ciśnienia powietrza wewnątrz.

Typowe problemy i konserwacja

Rzeczywiście, już wiesz, że możesz znaleźć te pneumatyczne krzesła w biurach lub w domowym biurze i używasz ich codziennie. Często dochodziło również do zużycia tych mebli. Jak potraktowałbyś swoje problemy z krzesłem i rozwiązał je w prostych krokach?

Ogólnie rzecz biorąc, przed ich wkręceniem należy nałożyć mocny klej na każdą śrubę. To działanie sprawia, że ​​ich gwint jest bardziej wąski, dzięki czemu są mocno blokowane, aby uniknąć poluzowanych śrub lub nagłego odskoczenia, gdy siadasz.

Czy denerwuje Cię, jak Twoje siedzenie wciąż się zsuwa? Aby to naprawić, musisz najpierw pociągnąć go do poziomu, na którym chcesz, aby twoje krzesło pozostało, i zaznaczyć ten poziom na cylindrze.

Od podstawy krzesła zmierz długość do wykonanego znaku. Wytnij nieużywane patyki, najlepiej miarki, i włóż je między obszar ramy krzesła, który utrzymuje koła, i utrzymuj je na miejscu taśmą klejącą.

Regularnie sprawdzaj koła krzesła pod kątem skrzypienia. Jeśli przykręcenie śrub nie pomoże, najlepiej kupić nowy zestaw kółek o dokładnym rozmiarze Twojego krzesła.

Wniosek

Wiesz już, co odpowiedzieć, gdy ktoś cię zapyta „co to jest krzesło pneumatyczne?” Od ogólnych informacji, przez sposób działania, po elementy krzesła i sposób, w jaki można go naprawić, nie płacąc zbyt wiele. Możesz pomóc innym zrozumieć, czym jest to krzesło i ulepszyć je bez szybkiego kupowania nowego.