Kompletny przewodnik po tym, jak zmienić krzesło w krętlik

Czasami najprostsze zadania mogą być zaskakująco trudne do wykonania. Na przykład, ile razy próbowałeś zmienić krzesło w obrotowe i nie udało ci się? To frustrujące, kiedy coś, co powinno być tak łatwe, okazuje się nie być.

Na szczęście dla Ciebie ten artykuł nauczy Cię, jak zamienić dowolne krzesło w obrotowe za pomocą tych prostych kroków!

Kompletny przewodnik po tym

Kroki, jak zmienić krzesło w obrotowe:

Krok 1. Najpierw zmierz szerokość nóg na krześle. Jeśli mają mniej niż 16 cali, użyj podkładki obrotowej, aby je poszerzyć (lub jeśli nie chcesz, aby były większe, po prostu zawiąż linę), a następnie wywierć otwory przez każdą nogę, w której będą się wsuwać śruby .

Szerokość nogi, wysokość krzesła nad ziemią i wysokość, na jaką chcesz mieć stopy, gdy na nim siedzisz, określi, jak długo je masz.

Krok 2. Następnie odmierz odległość od każdego z nich, aby były równomiernie rozmieszczone i wywierć więcej otworów, w które można włożyć śruby. W ten sposób obrotowa podkładka nie będzie się tak bardzo ruszać podczas wsiadania i wysiadania.

Krok 3. Nałóż podkładki na wspomniane śruby, a następnie dokręć nakrętkami (na górze), używając w razie potrzeby szczypiec. Jeśli w danym miejscu otworu nie ma wystarczająco dużo miejsca na podkładkę i nakrętkę, po prostu zrezygnuj z drugiego komponentu — ale pamiętaj, że oznacza to, że się poluzuje!

Krok 4. Gdy wszystko zostanie dokręcone, ale obrotowa podkładka na górze i gotowe!

Jak zrobić fotel rozkładany, a nie obrotowy?

Dla wielu osób rozkładany fotel to najwyższy komfort. Jeśli jednak nie chcesz mieć możliwości obracania się podczas siedzenia, możesz wcześniej wykonać kilka kroków:

Krok 1. Umieść coś, na przykład taśmę klejącą lub gumowe maty, po obu stronach podstawy krzesła przed ich zmontowaniem, aby zapobiec jakimkolwiek ruchom.

Jeśli to z jakiegoś powodu nie działa i nadal próbują się poruszać, gdy ktoś na nim siada, użyj więcej podkładek! Będzie to jednak zależeć od tego, jak poważnym problemem jest to, ile wyściółki musi ze sobą konkurować.

Krok 2. Użyj gwoździ meblowych zamiast śrub, aby uniknąć możliwości odkręcenia (ponownie).

Krok 3. Umieść coś ciężkiego, na przykład cegłę lub blok żużlowy, za podstawą krzesła, aby zapobiec przesuwaniu się.

Krok 4. Użyj podkładek pod meble lub dywaniki pod krzesłem, aby upewnić się, że nie ma poślizgu i można uniknąć ruchu ze względu na to, jak ogólnie śliskie rzeczy mogą się na nie dostać.

Krok 5. Przyłóż coś takiego jak taśma do dywanów (lub jakikolwiek inny rodzaj kleju) do wszystkich czterech rogów powierzchni, na której planujesz postawić krzesło, aby prawie nic się pod nim nie przesuwało, nawet gdy ktoś usiądzie!

Jak naprawić fotel obrotowy?

Krok 1. Zobacz, jak metalowe ramię krzesła podtrzymuje je od spodu.

Krok 2. Poluzuj wszelkie śruby lub śruby, a następnie dokręć je kluczem, aby nie było więcej ruchu w żadnym kierunku podczas próby obracania go we wszystkie strony.

Krok 3. Chwyć trochę kleju do mebli, aby upewnić się, że Twój fotel pozostanie na swoim miejscu! Jeśli chcesz wymyślić, użyj dwóch pasków z każdej strony, gdzie plecy stykają się z dnem.

Dzięki temu rzeczy nie będą się poruszać, nawet jeśli ktoś nagle wstanie po siedzeniu przez dłuższy czas. Jeden pasek powinien wystarczyć, o ile używasz za nim czegoś ciężkiego, jak cegła (co wcześniej mówiliśmy, jak to zrobić).

Jak zapobiec obracaniu się fotela?

Fotel powinien ważyć dno, zwane „sprężyną skrętną”. To właśnie ona powstrzymuje go przed kręceniem się, gdy na nim siedzisz, a od napięcia w nim zależy, jak łatwo lub jak trudno jest się kręcić.

Możesz zdjąć oparcie krzesła, odkręcić śrubę, która utrzymuje tę sprężynę skrętną na miejscu za pomocą klucza imbusowego (zwykle można go znaleźć w każdym sklepie z narzędziami) i po prostu wyregulować, jak mocno te sprężyny są nawinięte, obracając je w prawo lub w lewo. zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aż przestaną być luźne i łatwe do skręcenia przez kogoś, ale wystarczająco ciasne, aby pozostały na swoim miejscu bez konieczności trzymania się czegoś za każdym razem, gdy chcesz usiąść.

Skąd mam wiedzieć, jak napięte powinny być sprężyny?

Krok 1. Nie chcesz, aby była zbyt luźna, aby ludzie mogli się łatwo obracać, ale także nie chcesz, aby utknęli w pozycji, w której mają problemy z podniesieniem się.

Jeśli tak się dzieje z twoim krzesłem, upewnij się, że podczas regulacji napięcia tych sprężyn nie dokręcaj ich całkowicie. Pozwoli to na większy ruch i ułatwi obracanie się bez konieczności trzymania się czegoś za każdym razem.

Ważne informacje

To, ile będzie napięcia, będzie decydować o tym, jak łatwo lub jak trudno jest się obracać; jeśli odczuwasz ból podczas siedzenia, to są szanse, że te sprężyny nie są wystarczająco mocno nakręcone i wymagają korekty – zwykle można je znaleźć w każdym sklepie z narzędziami