Jak zrobić krzesło tronowe w 9 prostych krokach DIY?

Marzysz o siedzeniu jak księżniczka, królowa lub król? Bez obaw, bo nauka robienia krzesła tronowego to bułka z masłem. W kilku prostych krokach zostaniesz królem własnego zamku.

Zawsze szczęściem dziecka było być świadkiem spełniania się jego małych marzeń. Umożliwienie tego nie musi być bolesne dla kieszeni, ale może tylko trochę bolesne dla organizmu. To naprawdę nie jest zła rzecz, prawda?

Jak zrobić krzesło tronowe w 9 prostych krokach DIY?

Co musisz przygotować

Projekty DIY wymagają trochę pracy i odrobiny do kilku materiałów. Kolejną wspaniałą rzeczą jest użycie materiałów, które uważałeś za powinny już zostać wyrzucone i przekształcenie ich w coś pięknego. Aby stworzyć własne krzesło tronowe, potrzebujesz:

  • Krzesło plastikowe z podłokietnikami
  • Poduszka
  • Niektóre pudła kartonowe (twarde, nie obwisłe)
  • Gazety (wystarczające na pokrycie części podłogi)
  • Metaliczna farba w sprayu
  • Ołówek
  • Nożyczki
  • Taśma klejąca lub pistolet do klejenia
  • Zroszony wstążka lub cekiny
  • Plastikowe klejnoty

Zmienianie prostego krzesła w krzesło tronowe

Dzięki swojej szerokiej wyobraźni i kreatywności możesz przekształcić brzydkie krzesło w krzesło tantiem. Wystarczy wykonać następujące kroki.

Krok 1. Zdobądź stare pudełko kartonowe i połóż je płasko. Chwyć nożyczki i odetnij jedną krawędź pudełka, aby otrzymać duży kawałek kartonu.

Krok 2. Połóż kawałek kartonu po jednej stronie krzesła. Śledź jego wysokość i szerokość — w tym ramię do wysokości — i zaznacz ołówkiem.

Wytnij karton zgodnie z pomiarami. Powtórz ten sam proces na drugą stronę.

Krok 3. Następnie musisz wyciąć większy kawałek kartonu. To powinno iść przed krzesłem, zaczynając od góry siedzenia do podłogi.

Krok 4. Zmierz oparcie krzesła i wytnij karton o kilka cali wyższy niż wymiary. Utwórz zaokrąglone rogi, przycinając rogi jednego z krótszych boków.

Następnie zmierz przód oparcia pleców, zaczynając od jego górnej części siedziska. Powtórz ten sam proces.

Krok 5. Chwyć stare gazety — lepiej nie te, które obecnie czytają twoi dziadkowie — i rozłóż je w swoim miejscu pracy. Ma to na celu ochronę podłogi przed niepożądanymi kolorami.

Za pomocą farby w sprayu dodaj trochę kolorów do kartonu. Zrób to z przodu iz tyłu. Niech wyschną.

Krok 6. Za pomocą taśmy klejącej lub pistoletu do kleju przymocuj elementy na miejscu. Umieść kleje w miejscach, które nie są widoczne po zakończeniu tronu. Upewnij się również, że wszystko jest zabezpieczone, chyba że chcesz, aby spadały jeden po drugim później.

Krok 7. Zaakcentuj linie krzesła wstążkami lub cekinami. Użyj pistoletu do klejenia, aby zabezpieczyć je na miejscu.

Krok 8. Dodaj więcej wzorów za pomocą plastikowych klejnotów. Możesz narysować inicjał lub cokolwiek, aby symbolizować tron.

Jeśli robisz to dla dziecka, możesz poprosić je o projekt, który chce. Jeśli to możliwe, fajnie będzie dla nich bezpośrednio uczestniczyć w dekorowaniu.

Krok 9. Na koniec weź poduszkę z elegancką poszewką i umieść ją na siedzeniu jako poduszkę. Ten piękny fotel tronowy najlepiej pasuje do korony, wspaniałej sukienki i gumowatego uśmiechu.

Istnieją różne style i wzory, z których można czerpać inspirację podczas tworzenia krzeseł tronowych. Możesz albo robić proste, albo iść na całość.

Gdzie możesz użyć swojego krzesła tronowego DIY

Bardzo często imprezy odbywają się w królewskim temacie, zwłaszcza na przyjęciach dla dzieci. Oczywiście przyjęcie królewskie nigdy nie będzie kompletne bez krzesła tronowego.

Kupowanie krzesła tronowego jest kosztowne, więc większość ludzi decyduje się na stworzenie krzesła tronowego DIY. Oprócz imprez może być również używany do sesji zdjęciowych, jako ekspozycja w domu, a nawet do projektów szkolnych.

Projekty DIY są zawsze dobre do zabicia czasu, ćwiczenia kreatywności i nawiązania więzi. Tworzenie wspaniałych rzeczy ze zwykłych rzeczy to naprawdę fajna rzecz.

Co sprawia, że ​​robienie własnego krzesła tronowego jest lepsze niż kupowanie go?

Jeśli masz dodatkowy budżet, zawsze możesz kupić krzesło tronowe w sklepach meblowych. Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, kluczem jest majsterkowanie!

Stworzenie własnego krzesła tronowego sprawi, że będzie ono bardziej wartościowe. Będzie również bardziej osobisty, zwłaszcza gdy robisz go dla swojego dziecka. Możesz spędzić razem trochę czasu, ponieważ proces tworzenia krzesła tronowego jest niezapomnianym przeżyciem.

Wniosek

Wszystkie dzieci mają marzenie o zostaniu księciem lub księżniczką. Jest to marzenie, które jest mniej prawdopodobne, aby się urzeczywistnić, ponieważ nie każdy ma szansę urodzić się w rodzinie królewskiej.

Jednak opanowanie tego, jak zrobić krzesło tronowe, jest jednym ze sposobów na zbliżenie się do ich marzeń. Z krzesłem tronowym będą mogli cieszyć się panowaniem nad własnym wyimaginowanym królestwem. Mały wysiłek dla malucha na pewno nie zaszkodzi.