Kompletny przewodnik po czyszczeniu fotela Hugger

Czy masz fotel rozkładany, który zbiera brud i kurz? Czas wyczyścić fotel huggera! W tym poście na blogu omówimy, jak wykonać tę pracę.

Ten przewodnik opisuje, jak rozpoznać brudne miejsca na krześle, jak zdjąć pokrowiec z siedzenia, jak go umyć i jak złożyć wszystko z powrotem.

Kompletny przewodnik po czyszczeniu fotela Hugger

Kroki czyszczenia fotela Hugger

Krok 1. Miejsce brudu i kurzu: Poszukaj brudu lub kurzu na siedzeniu, podłokietnikach i oparciu krzesła. Można to zrobić za pomocą odkurzacza, aby odessać wszelkie luźne zanieczyszczenia, które widzisz w tych obszarach.

Krok 2. Zdejmij pokrowiec: Jeśli jest podłokietnik, zdejmij go i odłóż na bok, aby mieć do czynienia tylko z siedziskiem krzesła. Jeśli nie jesteś w stanie go podnieść, użyj śrubokręta lub noża do masła, aby uwolnić podłokietnik i odłożyć go na bok.

Krok 3. Zdejmij poduszkę siedziska: Aby zdjąć poduszkę z rozkładanego fotela, rozepnij zamki błyskawiczne, które mogą znajdować się po obu stronach tej poduszki. Zdejmij z niej osłonę i odłóż ją na bok, tak aby pozostała tylko rama siedziska i dolna część nienaruszona.

Krok 4. Zdejmij podłokietniki: Jeśli po obu stronach krzesła znajdują się elementy umożliwiające umieszczenie podłokietników, zdejmij je najpierw poluzowując wszelkie śruby lub wkręty w pobliżu tych elementów, jeśli nie są wolne. Gdy są luźne, zsuń je z ramy i odłóż na bok.

Krok 5. Wyczyść ramę: Użyj mydła na bazie wody lub detergentu na starej gąbce, aby wyszorować ramę siedziska hugger. Być może będziesz musiał użyć trochę smaru do łokci, aby uzyskać to, jak chcesz (gra słów nie jest przeznaczona).

Krok 6. Wytrzyj: Wytrzyj całą ramę siedziska starą szmatką, a następnie użyj suchej, aby ustawić ją tak, jak chcesz.

Krok 7. Zapnij zamek: Gdy wszystko będzie czyste, złóż ponownie swój fotel rozkładany, umieszczając najpierw pokrowiec z powrotem na poduszce. Następnie załóż z powrotem oba podłokietniki, jeśli zostały zdjęte.

Krok 8. Ponowne przymocowanie oparcia: Następnie połóż oparcie krzesła i delikatnie umieść je na miejscu, w którym powinno znajdować się siedzisko  . Użyj małych śrub, aby przymocować każdą stronę, aby utrzymać wszystko razem.

Jak odkurzać fotel Hugger

Zakładam, że wiesz, jak używać odkurzacza, więc po prostu pominę instrukcje i przejdę od razu do instrukcji, jak odkurzać swój fotel hugger.

Ważne jest, aby regularnie czyścić krzesło, aby chronić je przed roztoczami, które mogą powodować alergie i inne problemy zdrowotne. To, jak często będziesz musiał czyścić swoje krzesło, będzie w dużej mierze zależeć od tego, ile osób mieszka w gospodarstwie domowym i jak duże cząsteczki znajdą się w środku.

Odkurzaj regularnie: najlepiej odkurzać fotel hugger co najmniej raz w miesiącu, ale jeśli większość tego, co w niego wpada, jest większa niż roztocza, będziesz musiał odkurzać go częściej.

Wyczyść zewnętrzną część: Należy również wyczyścić wilgotną szmatką wszelki kurz lub brud, który zebrał się na zewnątrz fotela. Zapobiegnie to przedostawaniu się jakichkolwiek cząstek do środka i powodowaniu alergii itp.

Wyczyść wewnętrzne szwy: trudno jest dotrzeć do wewnętrznych szwów, ale należy wziąć wilgotną szmatkę i przetrzeć wewnętrzne szwy, aby usunąć kurz lub brud, który się tam zebrał.

Wilgotna szmatka: Dobrym sposobem na czyszczenie fotela hugger jest wilgotna szmatka, więc użyj tego, jeśli nie masz pod ręką żadnych innych materiałów. Jeśli chcesz czegoś bardziej wytrzymałego, możesz użyć środka do czyszczenia tapicerki. Powinieneś zacząć od najbardziej poplamionych obszarów i przejść do mniej zabrudzonych części krzesła.

Środek do czyszczenia tkanin w sprayu: Aby wyczyścić dowolną tkaninę lub materiał, potrzebujesz środka do czyszczenia tkanin, takiego jak Febreze lub Woolite, więc upewnij się, że masz go pod ręką, jeśli nie.

Woolite: Jeśli nie masz środka do czyszczenia tkanin, po prostu wymieszaj jedną łyżkę Woolite z dwiema filiżankami letniej wody i użyj tego jako roztworu czyszczącego. Należy również upewnić się, że czyszczenie odbywa się często, aby z czasem nie gromadził się brud na tkaninach

Odświeżacz do tkanin w sprayu Febreze:  Upewnij się również, że masz pod ręką odświeżacz do tkanin w sprayu, taki jak Febreze Fabric Refresher Spray, aby tkaniny pachniały świeżością.

Czyszczenie koca: Jeśli na kocu znajdują się plamy lub zabrudzenia, użyj Woolite i letniej wody zmieszanych razem jako roztworu czyszczącego, aby wyczyścić koc.

Pielęgnacja i konserwacja:  Siedzisko należy czyścić wilgotną szmatką lub ręcznikiem, a następnie wysuszyć, aby z czasem nie gromadził się brud na tkaninie. Ważne jest również, aby dbać o krzesło, często je odkurzając, aby zapobiec przedostawaniu się kurzu lub zanieczyszczeń na tkaninę i powodowaniu problemów z plamieniem.

Czyszczenie punktowe:  Jeśli na krześle są jakieś plamy lub plamy, do czyszczenia tych plam należy użyć Woolite i letniej wody zmieszanych razem jako roztworu czyszczącego.