Jaki kolor pomalować salon z szarą sofą

Jeśli nie masz pewności, na jaki kolor pomalować salon z szarą sofą, wybierz jeden z tych czterech kolorów ścian. Są białe, brązowe, niebieskie i zielone. Możesz się nawet zdziwić, że przekonaliśmy się, że szary też się sprawdzi!

Oprócz ścian, dużą powierzchnią w salonie jest podłoga. Zalecamy również wiedzieć, jaki kolor dywanu pasuje do szarej sofy, ponieważ jest on równie wpływowy. Pomaga to również stworzyć stylową kolorystykę do bardziej efektywnego dekorowania salonu.

Jaki kolor pomalować salon z szarą sofą

Jaki kolor powinienem pomalować mój salon na szarą kanapę?

Biały

Jednym z najbezpieczniejszych kolorów do pomalowania salonu, jeśli masz szarą sofę, jest biały. Zrozumiałe jest, że wyobrażenie sobie tej kombinacji kolorów może sprawić, że założysz, że salon może wyglądać zbyt nijako. Jednak monochromatyczny schemat to jeden z trendów, który minie dużo czasu, zanim wyjdzie z mody.

Zaletą używania bieli jest to, że pozwala ona również na eksperymentowanie z innymi kolorami. Dzięki temu szara sofa wyróżnia się, a pomieszczenie można połączyć w różnych kolorach. Na przykład naucz się udekorować ścianę za kanapą, aby przestrzeń nie wyglądała na pustą i nudną.

Brązowy

Kolejnym neutralnym kolorem, który będzie dobrze wyglądał w salonie, jeśli masz szare meble, jest brązowy. Rozważ użycie brązu jako farby, jeśli chcesz dodać ciepła chłodnej szarości swojej sofy. Możesz nawet wybierać spośród różnych odcieni brązu, zgodnie z konkretnym odcieniem szarości, który masz na kanapie.

Wśród kolorowych sof, które komponują się z beżowymi ścianami, jest szary. Ta kombinacja jest idealna, jeśli chcesz połączyć lekkość bieli i intensywność brązu. Następnie możesz dodać inne odcienie szarości lub brązu w postaci dywanu, zasłon lub innych dekoracji w pokoju, aby uzyskać stylową, neutralną kolorystykę.

Niebieski

Pomaluj salon na niebiesko, aby uzupełnić szarą sofę, aby stworzyć przytulną atmosferę. Ta mieszanka kolorów będzie wyglądać jeszcze lepiej, jeśli użyjesz niebieskiego z szarym odcieniem. Pamiętaj, że salon powinien być również gościnny, a nie tylko efektowny, a niebieskie ściany mogą Ci w tym pomóc.

Kolejnym odcieniem niebieskiego, który będzie dobrze komponował się z szarymi meblami, jest jasnoniebieski. Podobnie jak biały, stylizacja reszty pomieszczenia powinna być łatwa, gdy masz jasnoniebieskie ściany. Będziesz mieć różne sposoby na dekorowanie niebieskich ścian, nawet jako niedoświadczony projektant.

Zielony

Na jaki kolor pomalujesz salon z szarą sofą, jeśli chcesz uzyskać elegancki wygląd? Zielony może nie być tak powszechny jak neutralne kolory, takie jak biel i beż na ścianach. Jednak możesz się zaskoczyć, jeśli połączysz go z szarymi meblami.

Niektóre ciemne odcienie zieleni mają srebrny odcień, dzięki czemu doskonale nadają się do szarych sof. Pamiętaj tylko o doświetleniu pomieszczenia, ponieważ ciemne ściany mogą sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądało ponuro. Zamiast tego użyj dużych okien, aby wpuścić naturalne światło lub lampy i inne przedmioty, aby rozjaśnić pomieszczenie.

Czy możesz pomalować salon na szaro szarą sofą?

Czy wiesz, że szarą kanapą możesz też pomalować salon za pomocą szarej sofy? Czas porzucić przekonanie, że szary automatycznie oznacza ponury. Zamiast tego szare ściany mogą stworzyć wyrafinowany styl, o ile zastosujesz odpowiednie odcienie.

Wybierz szarą farbę jaśniejszą niż szary kolor Twojej sofy. Powstały wygląd salonu będzie nowoczesny i minimalistyczny. Jeśli chcesz więcej pomysłów, sprawdź inspiracje do szarego salonu autorstwa profesjonalnych projektantów, a możesz się zaskoczyć.

Jakie kolory akcentów pasują do szarości?

Neutralny kolor szary będzie dobrze komponował się z kolorami akcentującymi, takimi jak czerwony, żółty, fioletowy, różowy i pomarańczowy. Nadadzą pomieszczeniu kontrastu i wizualnego zainteresowania, głównie w połączeniu z szarą sofą. Rozważ wybór jednego lub dwóch akcentujących kolorów, układając poduszki na kanapie.

Pamiętaj, że nie ograniczasz się do używania tych akcentujących kolorów bezpośrednio na szarej kanapie. Możesz ich użyć do przedmiotów w pokoju blisko sofy, aby dodać głębi i różnorodności. Na przykład udekoruj sofę za kanapą ozdobami, a nawet ramkami w odważnych odcieniach czerwieni, żółci, fioletu, różu lub pomarańczy.

Czy szare kanapy są modne?

Można śmiało powiedzieć, że szare kanapy są modne, a nawet mogą stać się ponadczasowe. W końcu szarość jest neutralna, więc możesz łączyć sofę z różnymi schematami kolorystycznymi, nie wyglądając nie na miejscu. Jeśli w tym roku trendem są ciemne kolory, a kolejne będą wymagały przejścia na jasne kolory, nie musisz wymieniać szarej sofy w salonie.

Wniosek

Gratulacje, właśnie skończyłeś czytać cenne wskazówki dotyczące dekorowania salonu szarymi meblami. Aby przypomnieć, na jaki kolor pomalować salon z szarą sofą, możesz wybrać kolor biały, brązowy, niebieski lub zielony. Tworzą doskonałe kolory ścian w połączeniu z szarą kanapą, a wybór spośród nich będzie zależeć od motywu, jaki chcesz mieć w salonie.

Nie zapomnij dodać głębi za pomocą czerwonego, żółtego, fioletowego, różowego i pomarańczowego dla akcentujących kolorów w całym pokoju. A jako bonus, oto kolorowe zasłony, które pasują do szarej sofy. Mamy nadzieję, że spodobał Ci się ten artykuł i życzymy miłego dekorowania!