Dlaczego moja suszarka nie wiruje? 10 zaskakujących powodów!

Dlaczego moja suszarka nie wiruje? Istnieje wiele powodów, dla których Twoja suszarka nie wiruje, takich jak odłączona suszarka, wyłączony wyłącznik automatyczny, końcówka z bezpiecznikiem termicznym, niedziałający przełącznik drzwi i uszkodzony pasek napędowy.

Problem pojawia się również z powodu wadliwych rolek bębna, pogorszonych łożysk bębna i wadliwych silników. Istnieją najprostsze rozwiązania i rozwiązania, o których należy pamiętać, które są pomocne, jeśli szukasz pomocy dotyczącej urządzenia.

Dlaczego moja suszarka nie wiruje? 10 zaskakujących powodów!

Niemniej jednak nigdy nie próbuj naprawiać niczego, co wiąże się z wysokim napięciem elektrycznym i palnym gazem, głównie jeśli nie ma odpowiedniego przeszkolenia i jest o wiele więcej do nauczenia, więc najlepiej zagłębić się w ten artykuł dalej!

Powody, dla których suszarka nie wiruje

Poniżej kilka powodów, dla których moja suszarka nie wiruje:

#1. Odłączona suszarka

Urządzenie lub suszarka przestają działać, ponieważ są odłączone; to brzmi prosto, więc upewnij się, że sprawdziłeś wtyczkę lub przewód, gdy się poluzuje i podłączysz.

#2. Wyłącznik jest wyłączony

Jeśli podłączysz suszarkę, ale nie kręci się po naciśnięciu, aby uruchomić, jest jedną z przyczyn, dla których suszarka się nie kręci. Zaznacz pole w wyłączniku, aby potwierdzić, czy wyłącznik jest włączony, i ustaw go ponownie, jeśli uważasz, że nie jest.

#3. Coś spowodowało zadziałanie bezpiecznika termicznego

Suszarka może się nie obracać, ponieważ jest zbyt gorąca, aby już zadziałał bezpiecznik, co ma na celu wywołanie pożaru. Możliwe jest zresetowanie bezpiecznika; jednak wymaga wymiany. Zanim to zrobisz, dowiedz się, dlaczego skończyło się to potknięciem jako oznaką zagrożenia pożarowego w suszarce. Istotne jest, aby zatrudnić specjalistę ds. naprawy, aby monitorował to i zrozumiał przyczynę problemu.

#4. Zerwany pasek napędowy

Suszarka nie obraca się z powodu zerwanego paska napędowego, a problem ten zostaje wykryty po otwarciu drzwi i sięgnięciu do środka. Następnie obróć ogromną i okrągłą bęben, w tym bęben. Kiedy szybko go wykręcisz, może to być pasek już i prawdopodobnie pęknięty, który wymaga wymiany.

#5. Przełącznik drzwi nie działa

Sprawdź plastikowy kołek, czy nie wpada w wyłącznik drzwiowy. Kołek umożliwia uruchomienie suszarki po zamknięciu drzwi, jeśli działa. Wygięty kołek w jakiś sposób wymaga wyprostowania, a kołek, który wygląda dobrze, ale urządzenie nie uruchamia się po wyłączeniu, wymaga wymiany przełącznika.

#6. Osie rolek są zużyte

Sprawdź, aby monitorować osie rolek po zdjęciu tyłu i pokrywy. Osie rolek są wałkami rolek, o których wiadomo, że chyboczą się podczas obracania rolek bębnowych.

#7. Zepsuty silnik

Suszarka będzie działać tylko wtedy, gdy działający silnik nie obraca się zgodnie z oczekiwaniami. To wtedy silnik może być przeciążony, przeciążony i zużyty. Łożysko bębna podtrzymuje tylną część, a zdejmując taśmę suszarki, obracaj bębnem ręką. Wymień łożysko bębna, jeśli całkowicie się zakleszczy, zadrapie lub skrzypi podczas obracania. Możliwe, że się zużyje lub złamie i nadwyręży silnik.

#8. Zużyte rolki bębna

Rolki bębna są zużyte, jeśli małe kółka trzymają je, gdy utkną. Sprawdź więc, czy te części działają nieprawidłowo podczas otwierania drzwi i przyjrzyj się uważnie ich tylnej ścianie. Zainstaluj nowy zestaw rolek bębnowych; jeśli zauważy się szczelinę między ścianą a bębnem, wykryje to, odłącz suszarkę od prądu, podczas gdy pokrywa suszarki jest odkręcona. Wyjmij pasek z suszarki i obróć bęben ręką. Jeśli rolki utknęły lub nie obracają się swobodnie, najlepiej je wymienić. A jeśli rolki obracają się swobodnie, oznacza to, że prawdopodobnie wszystko jest w porządku.

#9. Uszkodzony zespół ściągacza suszarki

Pasek napędowy jest mocno utrzymywany przez zespół koła pasowego suszarki na silniku i bębnie. Ale wtedy uszkodzony zespół koła pasowego powoduje, że pasek napędowy ześlizguje się z miejsca, chociaż nie jest uszkodzony. Dlatego wymień złożony element, prosząc o pomoc eksperta ds. napraw. Możesz również zainteresować się typowymi problemami i rozwiązaniami suszarek.

#10. Zepsuty zatrzask drzwi

Dlaczego moja suszarka nie wiruje? Suszarka nie obraca się, ponieważ nie mogła wyczuć zamykania drzwi. Dlatego bęben i element grzejny nie łączą się prawidłowo. Dobrze, że zatrzaski do drzwi mogą być dostępne, niedrogie i dostępne po wymianie.

Poszukaj pomocy już dziś!

Jeśli urządzenie nie obraca się pomimo rozwiązywania problemów, lepiej zwrócić się o pomoc do specjalisty ds. napraw. Z pewnością nadal występują problemy związane z innymi częściami suszarki lub komponentami elektrycznymi. Niech ekspert bezpiecznie zdiagnozuje i naprawi problemy, tylko uprzejmy i wykwalifikowany, aby przywrócić go do działania.

To okładka!

Teraz dowiesz się, dlaczego moja suszarka nie wiruje? Przyczyną tego jest wiele problemów, takich jak zepsuty zatrzask drzwi, zużyte rolki bębna, uszkodzony zespół ściągacza suszarki, zużyte osie rolek, zepsuty pasek napędowy i odłączona suszarka. Ale ostatecznością byłoby wynajęcie pomocy naprawczej, która natychmiast rozwiązałaby problem. Przeczytaj powiązane artykuły; wiedzieć, jak ustawić suszarkę na pralce i jak przenieść pralkę i suszarkę.