Jaki kolor dywanu pasuje do szarej sofy? Wypróbuj te 3

Jeśli nie masz pewności, jaki kolor dywanu pasuje do szarej sofy; rozważ trzy grupy kolorów. Możesz wybrać podejście monochromatyczne, użyć neutralnych odcieni lub bawić się odważnymi kolorami. Porozmawiamy o tym, jak wybrać, który z nich będzie najlepiej pasował do Twoich szarych mebli.

Oprócz dywanu nie należy zaniedbywać zasłon w pokoju. Czy wiesz, że odcienie neutralne i odważne powinny być również twoim wyborem na jaki kolor zasłon do szarej sofy? Zawsze pomocne będzie przeczytanie wszystkich wskazówek dotyczących dekoracji szarej kanapy, aby dobrze zrozumieć dopasowanie kolorów.

Jaki kolor dywanu pasuje do szarej sofy? Wypróbuj te 3

Jaki kolor dywanu pasuje do szarej kanapy?

Tony monochromatyczne

Ponieważ dywan zajmuje dużą część pomieszczenia, potrzebujesz nadającego się do użytku koloru. A jeśli masz szarą sofę, jednym z najlepszych kolorów dywanu jest szary. Zrozumiałe jest, że możesz pomyśleć, że uzyskana przestrzeń będzie wyglądać zbyt nudno.

Nie bez powodu dekorowanie szarego salonu jest ulubionym miejscem projektantów. Szary mówi wyrafinowanie i można go wszechstronnie współpracować z innymi kolorami w pomieszczeniu. Kluczem do sukcesu jest wybranie innego odcienia szarości niż szara sofa, aby stworzyć ekscytujący wygląd.

Odcienie neutralne

Dywan może również wpływać na jasność pomieszczenia, więc w przypadku ciemnych mebli, takich jak szara sofa, spróbuj dopasować je do neutralnych odcieni. Fantastyczny neutralny odcień, który dopełni szarą kanapę, to beżowy dywan, a następnie dodaj inne kolory do pokoju, aby uzyskać głębię. Możesz nawet wypróbować wzorzysty dywan, który wykorzystuje neutralny odcień jako podstawowy kolor, jeśli chcesz subtelnej różnorodności w przestrzeni.

Oprócz beżu, powinny się sprawdzić również inne odcienie brązu, szczególnie na dywan w pomieszczeniu z szarymi meblami. Nie bój się wypróbować ciemnych, neutralnych odcieni, ponieważ zawsze możesz je stonować, doświetlając pomieszczenie. Można to łatwo osiągnąć, otwierając okna, dodając lampy podczas dekorowania stołu za sofą lub używając delikatnych kolorów na ścianach.

Pogrubione kolory

Szary to jeden z najlepszych kolorów sof, ponieważ dobrze komponuje się z neutralnymi i jasnymi odcieniami. Możesz jednak stworzyć stylowy kontrast w pokoju, używając odważnego czerwonego lub niebieskiego dywanu z szarą sofą. A jeśli chcesz mieć wzór na dywanie w pokoju, możesz wybrać odważne kolory.

Przy wyborze kolorów dywanu, takich jak czerwony lub niebieski, jedyną inną kwestią jest istniejąca kolorystyka. Pamiętaj, że masz też duże powierzchnie, takie jak ściany, zasłony, a nawet mniejsze dekoracje z ich akcentami kolorystycznymi. Bezpiecznym sposobem na dekorację jest potraktowanie odważnego koloru jako 60% pokoju, szary kolor sofy będzie stanowił 30% Twojej palety kolorów, a pozostałe 10% dekoracji będzie Twoim akcentem kolorystycznym.

Czy szare meble pasują do brązowego dywanu?

Szary to jeden z kolorów, który pasuje do brązowej sofy, nic więc dziwnego, że szare meble dobrze pasują również do brązowego dywanu. W końcu neutralne odcienie pasują stylowo do szarych mebli, ponieważ sam szary może być albo ciepły, albo chłodny. Spróbuj wykryć mebel i poeksperymentuj z kontrastami lub użyj cool z cool i na odwrót.

Jak wybrać dywaniki na szarą kanapę?

Wybór dywanu na szarą sofę będzie nieco inny niż wybór kolorowego dywanu. Dzieje się tak dlatego, że dywany nie pokrywają całej podłogi pokoju i można ich użyć, aby dodać wymiar do płaskiego pokoju.

Kolor sofy

Kolor dywanu będzie zależał od istniejącej kolorystyki pomieszczenia. Być może będziesz musiał dodać jasne kolory, jeśli większość odcieni w pokoju jest ciemna, lub będziesz potrzebować ciemnego dywanu, aby wyróżnić szarą sofę. Pamiętaj, że ciepłe i chłodne odcienie również mogą wpływać na przestrzeń, dlatego pamiętaj o wielkości pomieszczenia.

Jako uzupełnienie szarych mebli możesz wybierać spośród białych, czarnych, beżowych, czerwonych, turkusowych, różowych, żółtych lub pomarańczowych dywanów. Może również działać na Twoją korzyść, jeśli zdecydujesz się na nadruki i wzory. Pamiętaj tylko, że jeśli Twoja szara sofa ma jednolity kolor, wybierz wzorzysty dywan i odwrotnie, aby uzyskać spójny styl wnętrza.

Rozmiar mebli

Kolor dywanu to nie jedyna kwestia. Chcesz również pomyśleć o rozmiarze swojej sofy w stosunku do przestrzeni pokoju. Idealnie dywan powinien zakrywać całą przestrzeń pod kanapą lub częściami dwóch mebli.

Co więcej, dywany mają różne kształty, więc wybierz styl, który pochlebia Twojej sofie. Łatwiej będzie Ci dekorować, jeśli wiesz, na przykład, jak umieścić dywan pod sekcją. Rozmiar dywanu może również wpływać na jego idealne umieszczenie wśród innych przedmiotów, więc naucz się korzystać ze stolików w sofie, ponieważ będą one znajdować się blisko kanapy.

Wniosek

Szara sofa to jeden z najłatwiejszych do stylizacji mebli. Podsumowując ten przewodnik po tym, jaki kolor dywanu pasuje do szarej sofy, nauczyłeś się, że zarówno neutralne, jak i odważne kolory dobrze współgrają z szarością. Nawet szary dywan może uzupełnić szarą kanapę!

Ale co, jeśli masz inne kolory, które nie są tak wszechstronne w chłodnych i ciepłych odcieniach? Dowiedz się, jaki kolor dywanu pasuje do brązowej sofy, ponieważ zawiera wskazówki dotyczące zabawy kontrastami i monochromatyczności w dekoracji wnętrz.