Jak zrobić kołdrę Kocyk dziecięcy: podstawowy przewodnik w 3 krokach dla majsterkowiczów

Niemowlęta uwielbiają miękkie rzeczy. Jeśli pikujesz z maluchem, koniecznie musisz wiedzieć, jak maszynowo pikować kocyk dziecięcy, aby dziecko mogło się przytulić.

Będziesz potrzebować maszyny do szycia, kilku materiałów i odrobiny cierpliwości. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, Twoje dziecko w mgnieniu oka wygrzewa się w zaciszu świeżo pikowanego koca.

Jak zrobić kołdrę Kocyk dziecięcy: podstawowy przewodnik w 3 krokach dla majsterkowiczów

Jak zrobić pikowanie kocyka dziecięcego?

Niezależnie od tego, czy robisz pikowanie po raz pierwszy, czy potrzebujesz podsumowania, musisz zainwestować w różne tkaniny na wszystkie części koca.

Na początek potrzebujesz głównego materiału, który będzie stanowić centralny element koca. Jeśli chodzi o pomiary, średni rozmiar początkowy kocyka dziecięcego wynosi od 40 do 42 cali, więc potrzebujesz tkaniny, aby mierzyć w tym zakresie.

Będziesz także potrzebować tkaniny na spód lub odwrotną stronę. Materiał będzie dobrym uzupełnieniem głównego projektu lub wzoru. Powinny wystarczyć miary około 1 i ¼ do 1 i ½ jarda.

Dalej jest tkanina wiążąca. Ten materiał pomoże utrzymać koc razem. Będziesz potrzebował około 1/3 do ½ jarda tego.

Będziesz także potrzebował mrugnięcia. Ma to na celu zapewnienie, że kocyk jest miękki i wygodny w środku.

Czterdzieści dwa cale to odpowiedni pomiar. Pamiętaj, że jakość zależy od materiału, więc zdecyduj, jaki rodzaj mrugnięcia będzie pasował do dziecka. Na koniec oczywiście będziesz potrzebować szpilek.

Być może myślisz o wstępnym praniu tkanin przed rozpoczęciem projektu. To bez wątpienia dobry pomysł, ale wiele wysokiej jakości tkanin jest bezpiecznych kolorystycznie. Nie musisz martwić się zbyt dużym praniem wstępnym.

Krok 1: Połącz materiały

Zacznij od tkaniny podkładowej. Zapewne już zauważyłeś, że jego rozmiar jest nieco większy niż główny materiał.

Powodem tego jest to, że pikowanie maszynowe zaczynasz od góry koca, a wszystko pod spodem może się nieco poruszyć podczas procesu. Jeśli twój podkład jest większy niż wszystko inne, przez pomyłkę nie spadnie mniejszy niż przód.

Połóż podkład płasko na podłodze. Kiedy wszystko jest wygładzone, umieść mrugnięcie pośrodku. Powtórz to z główną tkaniną.

Upewnij się, że wszystkie są odpowiednio wyśrodkowane. Powinieneś być w stanie zobaczyć wszystkie trzy warstwy tej „kanapki z tkaniny”.

Stąd możesz użyć szpilek, aby utrzymać je na miejscu.

Krok 2: Zszyj warstwy

W tym momencie możesz pozwolić maszynie wykonać pracę. Szycie jest również częścią, w której stajesz się kreatywny.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że po prostu próbujesz zszyć ze sobą trzy warstwy. Tutaj jednak pojawia się piękno pikowania, ponieważ to Ty możesz decydować o tym, jak szwy będą wyglądały na kołdrze. Ten rodzaj kreatywnej kontroli sprawia, że ​​istnieje wiele sposobów szycia kołdry.

Kiedy skończysz szycie, nie poprzestajesz na tym. Pamiętasz materiał wiążący?

Krok 3: Zwiąż kołdrę

Wiązanie to dość trudne zadanie. Przy odrobinie cierpliwości cały koc będzie wykończony i będzie dobrze wyglądał.

Wytnij materiał wiązania na paski o wymiarach 2 i ½ cala x szerokość koca. Zszyj wszystkie paski razem przy krótszych bokach. Złóż wynik na pół i dociśnij.

Możesz zacząć przypinać wiązanie na kocu zaczynając od środka jednej strony. Upewnij się, że wiązanie zostało umieszczone z przodu. Zacznij stopniowo przypinać wiązanie z boku koca.

Kiedy dojdziesz do rogu, wbij szpilkę i złóż oprawę pod kątem 45 stopni naprzeciwko sąsiedniej strony. Złóż go z powrotem w siebie tak, aby zrównał się z sąsiednim bokiem i wbij kolejną szpilkę. Powinieneś zobaczyć trójkątną klapkę na rogu.

Kiedy dojdziesz do punktu początkowego, weź oba końce pasków i złóż końce w dół. Nie zapomnij przypiąć obu fałd.

Upewnij się, że oba końce nadal się spotykają. Możesz nacisnąć tę część żelazkiem, aby fałdy się zagięły.

Odetnij nadmiar do około ¼ cala od fałd. Zdejmij szpilki, dopasuj prawe boki pasków, ponownie zapnij szpilką i zszyj szew w załamaniu. Otwórz fałdę, dociśnij ją, złóż ponownie i przypnij z powrotem.

Teraz możesz rozpocząć szycie wiązania na miejscu. Zacznij szyć z naddatkiem ¼ cala, usuwając szpilki w trakcie pracy.

Kiedy dojdziesz do klap, zatrzymaj się, gdy będziesz w odległości ¼ cala. Obróć koc i upewnij się, że klapka jest skierowana w przeciwnym kierunku. Zszyj następny szew przy krawędzi ostatniej strony.

Po zakończeniu szycia złóż wiązanie do tyłu. W tym momencie będziesz musiał ręcznie przyszyć go do podłoża.

Masz to! Gdy zobaczysz, jak się pokrył koc, możesz pogratulować sobie dobrze wykonanej pracy.

Wniosek

Pikowanie z pewnością jest wyzwaniem, ale kto nie lubi wyzwań? To się opłaci, gdy szczęśliwy obdarowany poczuje się miło i przytulnie, tarzając się w nim. Teraz, gdy już wiesz, jak maszynowo pikować kocyk niemowlęcy, Twoje maleństwo czeka na niespodziankę!