Jaka tkanina na sofę jest najlepsza dla psów? 4 rozwiązania

Jeśli nie masz pewności, jaka tkanina na sofę jest najlepsza dla psów, stworzyliśmy czteroskładnikową listę, aby rozwiązać wszystkie problemy związane ze zwierzętami. Nie musisz martwić się zapachem, plamami, sierścią i zadrapaniami na meblach, ponieważ są to najlepsze materiały. Rozważ je na tapicerkę lub narzuty, aby przedłużyć żywotność kanapy.

Polecamy również naukę ochrony sofy przed psami. Ten artykuł przedstawia długoterminowe rozwiązania, które również uszczęśliwią Twojego psa. Mając to na uwadze, zacznijmy.

Jaka tkanina na sofę jest najlepsza dla psów? 4 rozwiązania

Jaka jest najlepsza tkanina na sofę dla psów?

Do plam

Tkanina skórzana jest bez wątpienia jednym z najlepszych materiałów na kanapę dla psów. Dzieje się tak, ponieważ możesz go wytrzeć do czysta, jeśli plamy lub brud pojawią się z naszych brudnych psiaków. Ponadto stosunkowo łatwo jest usunąć mocz ze skórzanej sofy, jeśli Twój pies przypadkowo nasika na meble.

Wadą skóry jest jednak to, że jest to kosztowny materiał obiciowy sofy. Oczywiście chcesz mieć skóry najlepszej jakości, a nie te wykonane z materiałów syntetycznych, które łatwo się łuszczą. Chcesz również uniknąć zadrapań na powierzchni, ponieważ będą one zauważalne, więc przycinaj paznokcie zwierząt domowych, jeśli masz skórzaną sofę.

Na zapach

Zawsze możesz dezodoryzować sofę w domu, ale niektóre tkaniny szybciej śmierdzą i są trudniejsze do odświeżenia. Właściciele psów znają walkę z usuwaniem ich zapachu z mebli. Jeśli jest to jeden z Twoich problemów na kanapie, możesz wybrać tkaninę z mikrofibry.

Korzystanie z materiałów o krótkim włosiu, takich jak mikrofibra, nie powoduje tak szybkiego wychwytywania zapachów, a ponadto są łatwe do czyszczenia. A ponieważ sofa pozostaje bezzapachowa, Twój pies jest mniej skłonny do kręcenia się wokół niej. Pamiętaj, że jednym z powodów, dla których psy liżą kanapę, jest to, że może mieć kuszący zapach.

Do futra

Czy rasa twojego futrzanego kumpla jest podatna na częste linienie? Właściciele husky, malamutów, buldogów, collie lub jamników mogą skorzystać z materiałów tkanych do produkcji sofy. Używanie tkanin takich jak szenil może wydawać się sprzeczne z intuicją, jeśli masz psa, który dużo linieje, ale tekstura na sofie pomoże ukryć futro.

Tkaniny są również bardziej wybaczające uszkodzenia, ale zawsze zapoznaj się z idealnymi praktykami czyszczenia sofy. Na przykład dowiedz się, jak prawidłowo czyścić sofę szenilową, aby przedłużyć jej żywotność. A jeśli Twój pies dużo linieje, zawsze dobrze jest mieć pod ręką odkurzacz i środek do usuwania kłaczków.

Na zadrapania

Kto powiedział, że koty są jedynymi zwierzętami, które mogą podrapać sofę? Niestety tapicerka nadal może zaczepiać pazury psa, co może powodować ślady i inne uszkodzenia na powierzchni. Świetnym pomysłem jest użycie ciasno tkanych materiałów na sofę, takich jak płótno, jeśli Twój pies jest szczególnie podatny na drapanie.

Jednak bardziej długoterminowym rozwiązaniem tego destrukcyjnego zachowania jest szkolenie psa. Może się nudzić i potrzebować stymulacji, dlatego niszczy meble. Psy mają również skłonność do kopania kanapy i drapania jej, jeśli wyczuwają resztki jedzenia w szczelinach.

Jaka jest najtrwalsza tkanina na kanapę dla psów?

Jeśli chcesz mieć wytrzymałą tkaninę na sofę w gospodarstwie domowym z psami, dwa najważniejsze czynniki to skóra i mikrofibra. Pamiętaj, że te materiały obiciowe nie ulegają łatwo uszkodzeniu, a obydwa są też mało wymagające w utrzymaniu. Należy jednak położyć nacisk na sprawdzenie konkretnych rodzajów materiałów, ponieważ różnią się one również jakością.

Skóra

Najbardziej wytrzymałym rodzajem skóry jest skóra licowa, ponieważ całkowicie wykorzystuje skórę. Możesz jednak wybrać również inne rodzaje skóry, które są powlekane dla dodatkowej ochrony. Przykładem jest skóra semianilinowa o wysokiej ziarnistości, która jest również łatwiejsza do czyszczenia ze względu na sierść.

Mikrofibra

Mikrofibra to syntetyczna tkanina, która jest stabilna i może wytrzymać użytkowanie zarówno przez właścicieli, jak i zwierzęta. Jeśli pozwolisz swojemu psu na kanapie, będzie on również czuł się komfortowo ze względu na jego oddychalność. Czyszczenie sofy z mikrofibry jest również wygodne, ponieważ jest odporne na plamy.

Jaka jest najłatwiejsza do czyszczenia tkanina kanapy?

Sofy skórzane i z mikrofibry są najłatwiejsze do czyszczenia i konserwacji, jeśli jesteś właścicielem psa. Możesz również rozważyć winyl, jeśli masz ograniczony budżet, ale nadal chcesz korzystać z zalet skórzanej kanapy. A jeśli życzysz sobie wszechstronności z różnymi środkami i materiałami czyszczącymi, warto wspomnieć o bawełnianych lub poliestrowych tkaninach obiciowych.

Czy sofa ze skóry lub tkaniny jest lepsza dla psów?

Skórzana sofa z łatwością wygrywa walkę z sofą z tkaniny, jeśli masz w domu psy. W zależności od rodzaju skóry i tego, jak ją pielęgnujesz, z biegiem lat kanapa może wyglądać jeszcze lepiej. Pamiętaj tylko, aby jak najszybciej zająć się brudem i bałaganem i używaj nakładek jako ochrony kopii zapasowej.

Wniosek

Psy i sofa nie zawsze muszą być zniechęcającą kombinacją. W tym artykule dowiedziałeś się, jaka tkanina na sofę jest najlepsza dla psów, skóra. Jednak w przypadku tapicerki sofy warto rozważyć również inne materiały, takie jak mikrofibra, bawełna, poliester i tkaniny.

Ogólnie rzecz biorąc, potrzebujesz czegoś trwałego, łatwego do czyszczenia i nie będzie śmierdzieć i łatwo się zarysować. Ale oczywiście nadal zalecamy nauczenie się, jak trzymać psy z dala od sofy, a nawet po prostu przeszkolić psa, aby na dłuższą metę uniknąć uszkodzeń i bałaganu na meblach.