Jaka jest standardowa długość fotelika?

Wydaje się to proste, prawda? Sofy mogą pomieścić trzy osoby, a dwuosobowe kanapy dwuosobowe. Można by pomyśleć, że to takie proste. Ale nie. To prowadzi nas do pytania, jaka jest standardowa długość fotelika?

Fotel dwuosobowy nie ma konwencjonalnego wymiaru: niektórzy siedzą dwa, inni tylko jeden; niektóre mają nawet sześć stóp szerokości, podczas gdy inne zaledwie cztery stopy.

Jaka jest standardowa długość fotelika?

Co to jest fotelik?

Jednym z dwóch rodzajów dwumiejscowych siedzeń jest fotelik miłosny. Terminy „dwumiejscowa brytyjska kanapa” i „dwumiejscowa kanapa” są prawie równoważne. Zazwyczaj są dwa krzesła tapicerowane. Tête-à-tête to każdy rodzaj dwumiejscowego mebla zaaranżowanego, w którym dwa siedzenia mają kształt litery S. Zaprasza dwie osoby do rozmowy, umieszczając je w zasięgu ręki, zachowując sprawiedliwy odstęp między nimi.

Długość Loveseat

Asortyment zapewnia opcje idealnego elementu dla Twojego środowiska. Foteliki dwuosobowe są dostępne w różnych długościach, ale nie oceniaj fotelika tylko na podstawie jego wymiarów. Możesz określić ilość miejsca do siedzenia, jaką zapewnia każdy fotelik, na podstawie rodzaju poduszki, wzoru i formy.

Wybierz fotelik, który nie tylko pasuje do Twojego obszaru, ale także zapewnia wystarczającą ilość miejsc dla odwiedzających. Oto kilka typowych stylów foteli miłosnych i ich typowych długości od ramienia do ramienia:

Mały standardowy fotelik ma 52 cale długości. Średni fotelik miłosny ma 58 cali długości, nie jest to duża różnica w porównaniu z małym. Jednak mówiąc o pełnych sofach, spodziewaj się 64-calowego mebla.

Ale mamy też sofy, które nazywamy sofami. Jest większy niż zwykła kanapa dwuosobowa, ponieważ ma również cechy sofy. Sofa dwuosobowa ma długość 71 cali. Wreszcie kompaktowe dwuosobowe foteliki miłosne o szerokości od 45 do 51 cali. To jest tylko dla jednej osoby.

Teraz, gdy zajęliśmy się długością fotelika, przyjrzyjmy się innym jego wymiarom. Omówimy również niektóre często zadawane pytania dotyczące fotelików.

Wysokość Loveseat

Chociaż szerokość poduszki dwuosobowej może być różna, jej wysokość jest generalnie taka sama. Większość fotelików znajduje się 20 lub 21 cali nad podłogą. Z drugiej strony, maleńki podwójny fotelik jest nieco wyższy – ma około 28 cali wysokości.

Jednak, podobnie jak szerokość, rodzaj poduszki na twoim siedzeniu – czy jest wypchana, czy elegancka – wpłynie na to, jak wysoka wydaje się osobie na niej siedzącej.

Wymiary siedziska

Standardowa głębokość kanapy lub fotelika to 35 cali, wliczając w to podparcie siedziska i oparcia. Siedzisko ma zazwyczaj głębokość od 24 do 28 cali, a oparcie pleców i poduszka oparcia stanowią od 7 do 11 cali całkowitej głębokości. Standardowa wysokość siedziska wynosi 16 cali od górnej części poduszki siedziska do podłogi.

Co to jest dwuosobowa kanapa wielkości mieszkania?

Jeśli podane powyżej rozmiary są dla Ciebie za duże, wypróbuj dwuosobowe foteliki w rozmiarze mieszkania. Są idealne do mniejszych obszarów i starszych budynków, ponieważ oferują tę samą estetykę, ale w zmniejszonych rozmiarach, które pozwalają im zmieścić się w krótkich halach i nie przytłaczać mniejszych pomieszczeń.

Fotele dwuosobowe wielkości mieszkania są dostępne w rozmiarach tak małych jak 30 cali głębokości i 58 cali szerokości. Jaka jest sztuczka, aby zachować design fotelika przy jednoczesnym zmniejszeniu jego rozmiaru? Poduszka oparcia jest mniejsza, dzięki czemu przedmiot jest mniejszy, a jednocześnie pozostaje wygodny.

Czym różni się rozmiar fotela i sofy?

Jeśli chodzi o rozmiar, fotelik miłosny zasługuje na swoją nazwę. Jest to kompaktowa, wygodna powierzchnia, idealna do przytulania się z bliskimi.

Normalny fotelik La-Z-Boy jest mniejszy niż typowa kanapa i ma około 60 cali długości. Tymczasem sofa jest znacznie większa i ma długość od 75 do 91 cali.

Liczba poduszek to najbardziej oczywisty sposób na odróżnienie fotelika od kanapy. Ilość poduszek służy jako wizualna reprezentacja miejsca, w którym możesz usiąść.

Zaprojektowali dwuosobową kanapę, która może pomieścić jedną lub dwie osoby i ma tylko 1-2 poduszki. Rozmiar każdej poduszki może się różnić w zależności od tego, czy jest to sofa dwuosobowa, ale rzadko można znaleźć fotelik z więcej niż dwiema kompletnymi poduszkami.

A jeśli chcesz dostosować rozmiar swojego fotelika? Czy to możliwe?

Wiele firm meblarskich oferuje szyte na miarę alternatywy dla dostosowania kanapy lub fotelika do konkretnych wymagań przestrzennych. Na przykład kanapa o standardowej długości może wymagać mniejszej lub niższej wysokości oparcia, aby zmieścić się przez ciasne drzwi.

Usuwając podłokietniki kanapy lub sofy, możesz zaoszczędzić miejsce, zachowując jednocześnie pełną przestrzeń do siedzenia w kompaktowym gospodarstwie domowym.

Czy w przypadku przeprowadzki fotelik miłosny zmieści się w SUV-ie?

Co zaskakujące, o ile składasz siedzenia drugiego i trzeciego rzędu, fotelik miłosny pasuje do praktycznie każdego SUV-a na rynku. Krzesła te należy złożyć, aby rękaw pasował w kierunku wzdłużnym.

Wniosek

To odpowiada na nasze pytania dotyczące standardowej długości fotelika. Zajęliśmy się nie tylko tym punktem, ale także całym wymiarem fotelika. Ponadto różne rodzaje fotelików i odpowiadające im rozmiary. To dla nas, abyśmy mogli określić różne rozmiary i być w stanie zidentyfikować jeden na pierwszy rzut oka.