Jak zwiększyć wysokość bambusowego fotela dwuosobowego?

W zależności od projektu możliwe jest podwyższenie wysokości krzesła. Zwiększenie wysokości krzesła może pomóc w połączeniu go z innymi meblami. Dzisiaj dowiemy się, jak zwiększyć wysokość bambusowej kanapy.

Wyższe krzesło jest również łatwiejsze do siedzenia i wysiadania dla osób starszych i osób z ograniczeniami fizycznymi. Istniejące krzesło można podnieść na kilka sposobów.

Jak zwiększyć wysokość bambusowego fotela dwuosobowego?

Dla osób, które mają problemy ze wstawaniem z niskiej powierzchni z powodu osłabienia mięśni, kontuzji, wieku lub niepełnosprawności. Zwiększenie wysokości Twojej dwuosobowej kanapy może sprawić, że ten niezbędny mebel stanie się wygodniejszy.

Podnosząc dwuosobową kanapę do poziomu pozostałych siedzeń w pokoju. Wyższy fotelik może lepiej działać w grupie konwersacyjnej. Zapoznaj się z różnymi metodami podnoszenia fotelika, aby wybrać ten, który najlepiej pasuje do Twojego wyposażenia, projektu i budżetu.

Wyjaśnijmy kilka rzeczy, zanim przejdziemy do zwiększenia wysokości bambusowego fotelika.

Co to jest fotelik?

Sofa dwuosobowa to mała dwuosobowa sofa przeznaczona dla dwóch osób (pary). Sofa dwuosobowa, nazywana również podwójnym krzesłem, można dokupić osobno lub jako część zestawu do salonu. Fotel może mieć różne style i kształty, na przykład niższe oparcia z wyższymi podłokietnikami.

Sofa dwuosobowa nie ma ustalonej długości, ponieważ może mieć różne wymiary, aby pasowała do różnych pomieszczeń i przestrzeni. Szeroki zasięg fotelika, mierzony od podłokietnika do podłokietnika, wynosi od 19 do 28 cm od 48 do 72 cali.

Wbrew nazwie, fotelik nie został zaprojektowany z myślą o parach lub kochankach. Jego pierwotnym celem było zapewnienie większej przestrzeni kobietom do siedzenia w swoich dużych i bogatych sukniach. Korzystanie z fotelika ewoluowało wraz z modą.

Stał się idealnym meblem do rozmów w bliskim sąsiedztwie dwóch osób. Fotele były początkowo skonstruowane w kształcie litery S, aby były skierowane do siebie, ale dzisiejszy fotelik to sofa siedząca obok siebie.

Co to jest sofa?

Słowo „sofa” jest turecką transkrypcją arabskiego rzeczownika „suffah”. Odnosi się do ławki lub podniesionej platformy do siedzenia lub leżenia.Sofa jest tradycyjnie owinięta tkaniną i ozdobiona poduszkami.

Sofy mają wyraźnie zarysowane podłokietniki i oparcia, jak przystało na mebel przypominający ławkę. Sofy są również na ogół tapicerowane. Chociaż możesz odchylić kanapę, jest ona przeznaczona przede wszystkim do siedzenia. Dzięki temu sofy są bardziej formalne i idealnie nadają się do salonu.

Ustaliliśmy, czym jest sofa, a co to jest sofa. Przejdźmy teraz do tego, jak zwiększyć wysokość bambusowego fotelika.

Dodaj zestaw pionów do miksu

Podstopnice to bloki, które utrzymują nogi mebli i mają u góry pojemnik. Umieszczenie kanapy na pionach może zwiększyć wysokość sofy nawet o pięć cali.

Zanim pójdziesz na zakupy, zmierz szerokość nóg kanapy, aby mieć pewność, że zmieszczą się w taśmach. Podstopnice najlepiej nadają się do starych lub drogich sof, które stracą na wartości, jeśli je zmienisz.

Najważniejszą wadą wykorzystania podstopnic do podniesienia wysokości sofy jest to, że są one widoczne. W związku z tym piony zostaną ukryte za pokrowcem sięgającym do podłogi.

Po umieszczeniu pionów zrób pomiary dla pokrowca. Ponownie, należy upewnić się, że wybierzesz taki, który jest wystarczająco długi, aby je pokryć.

Dodaj kółka

Zwiększa wysokość poprzez dodanie kółek lub zastąpienie istniejących kółek większymi. Wywierć otwór w środku dolnej części każdej nogi. Użyj wiertła, które jest nieco mniejsze niż trzonek kółka. Aby zabezpieczyć kółko, może być konieczne użycie kleju do drewna.

Wybierz wytrzymałe kółka, takie jak kółka kulkowe. Kółka wyposażone w hamulec poprawiają stabilność krzesła. Jednak dodawanie kółek do fotelika nie jest zalecane, jeśli użytkownik ma problemy z poruszaniem się lub słabości.

Powinieneś wymienić poduszki do siedzenia.

W zależności od stylu fotela dwuosobowego, może być możliwe zastąpienie poduszek siedziskowych wyższymi, aby podnieść powierzchnię siedziska. Niestety wymienne poduszki do siedzenia nie są dostępne we wszystkich fotelikach.

Jeśli tak jest, sklepy z pianką lub sprzedawcy internetowi sprzedają piankę, której możesz użyć do wykonania poduszek do siedzenia. Ponadto poduszki niestandardowe są powodowane przez niektórych dostawców pianek i poduszek.

Nogi ze śrubami

Przykręcane nogi do fotelików są dostępne w różnych stylach. Na przykład, jeśli zastąpisz 2-calowe stopki w kształcie bułki w swoim foteliku dwucalowym na 8-calowe nogi, będzie on wyższy o 6 cali. Ponadto sklepy z narzędziami i niektóre sklepy meblowe sprzedają nogi meblowe.

Takie podejście ma tę zaletę, że nie wpływa drastycznie na wygląd fotelika. Jednakże, ponieważ nie wszystkie foteliki mają wkręcane nogi, poproś kogoś, aby pomógł ci położyć go na plecach, aby sprawdzić nogi przed wyjściem na zakupy.

Możesz również dodać ozdobną kulkę lub kok na dole każdej nogi. Mają one na celu dodanie stylu do twojego kawałka, ale podniosą kanapę o cal lub dwa.

Wniosek

Podsumowując, zwiększenie wysokości bambusowego fotelika nie jest niczym skomplikowanym. Nawet podstawowa improwizacja powinna załatwić sprawę. To zabawne i łatwe zadanie, które każdy może ukończyć w mniej niż godzinę. To kończy się, jak zwiększyć wysokość bambusowego fotelika.