Jak ponownie tapicerować krzesło biurowe: 5 łatwych kroków

Czy Twoje ulubione krzesło biurowe się zużywa i zastanawiasz się, jak ponownie tapicerować krzesło biurowe? Można to zrobić, zdejmując zniszczone krzesło i przyczepiając do niego nową tkaninę. To takie proste.

Dziś jesteśmy tutaj, aby omówić wszystkie szczegółowe kroki, których będziesz potrzebować w tym procesie. Przygotuj się, aby stare krzesło biurowe wyglądało, jakby zostało niedawno przywiezione ze sklepu.

Jak ponownie tapicerować krzesło biurowe: 5 łatwych kroków

Kroki mocowania krzesła biurowego

Starość, plamy i łzy mogą z łatwością spowodować, że krzesło biurowe będzie brzydkiem. Każdy z nas chce idealnej przestrzeni do pracy, dlaczego więc siedzieć w wysłużonym krześle biurowym?

Oto kilka pomocnych kroków, które możesz wykonać.

Krok 1. Zbierz swoje materiały i narzędzia razem

Przygotowanie jest najważniejsze. Upewnij się, że masz wszystko, czego potrzebujesz przed rozpoczęciem tego projektu, aby uniknąć niepotrzebnych przebiegów w sklepie. Możesz zrobić listę wszystkich tych przedmiotów i najpierw sprawdzić, czy są one dostępne w Twoim domu.

Najpierw wybierz tkaninę w zależności od swoich preferencji. Tkanina zewnętrzna jest gładsza niż tkanina obiciowa, ale nigdy nie możesz się pomylić wybierając te na bazie bawełny.

Upewnij się, że materiał, którego będziesz używać, jest odporny na plamy, trudnopalny i odporny na działanie promieni słonecznych. Po wybraniu pożądanego materiału zadbaj o następujące elementy:

  • Szczypce
  • Zestaw śrubokrętów
  • Nożyczki do tkanin
  • Zszywacz

Możesz również dodać do listy pistolet do klejenia lub klej w sprayu, którym możesz bezpiecznie przymocować nową tkaninę do krzesła. Po zebraniu tych materiałów jesteś gotowy do następnego kroku!

Krok 2. Zdemontuj krzesło biurowe

Zanim przystąpisz do demontażu krzesła, powinieneś zrobić mu zdjęcie. Zwróć uwagę na wygląd krzesła, zwłaszcza na położenie jego śrub i śrub.

Możesz skorzystać z instrukcji obsługi krzesła wraz z tym przewodnikiem. Jeśli nie ma, możesz użyć swojej percepcji.

Zacznij demontować swoje krzesło biurowe na podłokietnikach, jeśli takie ma. Usunięcie ich w pierwszej kolejności może przynieść korzyści i zaoszczędzić kłopotów, jeśli zrobisz to w inny sposób.

Użyj śrubokręta, aby odblokować te części. Odwróć krzesło i odkręć części podstawy. Po podłokietnikach i podstawie znacznie łatwiej byłoby oddzielić oparcie od siedziska.

Krok 3. Usuń starą tapicerkę i zszywki

Używając szczypiec lub podnośnika zszywek, usuń stare zszywki, które można znaleźć w obrysie tkaniny krzesła. Możesz się tutaj puścić, chyba że chcesz ocalić stary materiał.

Po wyjęciu zszywek nadszedł czas, aby oddzielić tapicerkę od krzesła.

Krok 4. Ukształtuj nową tapicerkę z siedziska

Teraz masz szansę zastanowić się, czy zamierzasz zmienić starą piankę na nową. Niezależnie od tego, czy zdecydowałeś się to zmienić, czy nie, możesz teraz umieścić nową tkaninę na swoim krześle biurowym. Zacznij od ukształtowania tapicerki, wykonując pomiary wokół siedziska.

Pomiary nie muszą być precyzyjne. Należy jednak pozostawić co najmniej cztery cale, aby przymocować do podstawy. Nadmiar tkaniny odetnij nożyczkami do tkanin.

Krok 5. Przymocuj materiał do krzesła

Złóż tkaninę z tyłu miednicy. Przymocuj go ostrożnie i upewnij się, że jest równomiernie rozłożony. Ten krok może być trudny, ale cierpliwość może cię przez niego przejść.

Zdobądź klej w sprayu lub pistolet do kleju i umieść go na krawędziach tkaniny. Następnie zszyj go.

Krok 6. Złóż krzesło biurowe

Długi proces jest męczący, prawda? Teraz możesz ponownie złożyć swoje krzesło biurowe. Spójrz na zdjęcie krzesła biurowego, które zrobiłeś wcześniej i zmontuj je w ten sposób.

Ostrożnie umieść śruby i części krzesła we właściwych pozycjach. Nie bój się robić dziur w tkaninie.

Ile materiału potrzebuję do ponownego obicia krzesła?

Prawdę mówiąc, ilość materiału zależy od rozmiaru Twojego krzesła. Wiedza o tym, jak prawidłowo zmierzyć prawidłowy metraż projektu, zapewnia bezpieczeństwo i swobodę dokonywania korekt.

Czy mogę ponownie tapicerować istniejącą tkaninę?

Jeśli zastanawiasz się, jak męczące jest usuwanie starego materiału, to dobra wiadomość dla Ciebie! Należy jednak wziąć pod uwagę kilka rzeczy.

Po pierwsze, jeśli tkanina, którą zamierzasz ponownie wykorzystać, jest ciemniejsza niż ta, którą założysz na wierzch, prawdopodobnie nie będzie kojąca dla oka. Warto również wziąć pod uwagę owady. Nie zastanawiaj się dwa razy nad wymianą tkaniny, gdy wykaże ona oznaki rosnącego ekosystemu.

Jeśli wszystko jest w porządku, możesz wykonać wszystkie kroki omówione powyżej, z wyjątkiem kroku trzeciego.

Wniosek

Wiedza o tym, jak ponownie obić krzesło biurowe, daje wiele korzyści. Oprócz oszczędzania pieniędzy, pomaga również odzyskać poczucie kontroli nad miejscem pracy.

Poza tym zmiana tapicerowania krzesła biurowego jest przyjazna dla środowiska. To duża pomoc w zmniejszeniu ilości odpadów na wysypiskach Ziemi, a także zapewnia rekreację.

Zastraszanie, które może dać z przewidywania, ale jest to proste zadanie. Chociaż ukończenie może zająć wiele dni, wynik byłby tego wart.