Jak zrobić obrotowe strojenie bębna?

Poradnik do strojenia bębnów obrotowych jest ważnym narzędziem dla każdego. Pozwala szybko zmienić napięcie bębnów, dzięki czemu brzmią jak najlepiej.

W tym poście dowiesz się, jak obracać strojenie bębnów i jak może to poprawić jakość Twojej muzyki.

Jak zrobić obrotowe strojenie bębna?

Oto niektóre z wielu sposobów, w jaki sposób wykonać obrót bębna:

Krok 1. Użyj śrub i śrub, które zostały wywiercone (w równych odstępach) przez otwory po przeciwnych stronach werbla lub tomu. Aby to zrobić, wyrównaj ze sobą dwa zestawy pasujących wstępnie nawierconych metalowych płytek z rowkami na każdym końcu, a następnie wkręć śruby przez oba zestawy płytek.

Krok 2. Użyj wywierconego otworu z jednej strony i otwórz miejsce na klucz perkusyjny lub klucz wokół niego, aby umieścić go (na górze), dzięki czemu możesz łatwo chwycić dowolne narzędzie, gdy zajdzie taka potrzeba, aby zmienić napięcie.

Krok 3. Przymocuj pętle sznurkowe za pomocą śrub lub haczyków na każdym końcu do dolnej części bębna i przez otwór w jego górnej części.

Krok 4. Użyj haków oczkowych, drutu lub pętli sznurkowych, które zostały wywiercone w otworach po przeciwnych stronach werbla lub tomu, które możesz okręcić za pomocą śrub lub śrub, aby pozostały na miejscu (w równych odstępach).

Krok 5. Użyj regulowanego wspornika, aby określić, jak napięte ma być napięcie.

Co to jest krętlik?

Krętlik to rodzaj łożyska, które pozwala obiektowi obracać się wokół własnej osi. Efekt można osiągnąć za pomocą urządzenia mechanicznego, takiego jak gramofon lub inna maszyna; ale także bez ruchomych części, jak porusza się twoje ciało i nie utknie w jednej pozycji przez długi czas.

Funkcje

 • Zapobieganie wiązaniu werbli.
 • Złagodzenie napięcia na werblu dla łatwiejszej gry i szybszej reakcji.
 • Zapobiega przedwczesnemu łamaniu się lub zużyciu pedałów Hi-Hat, ponieważ nie są one uderzane stopą tak często, gdy grasz otwarty wzór hi-hatu.
 • Pomaga, aby pedał bębna basowego pozostawał w lepszej pozycji, co zapobiega uszkodzeniu bijaka bębna basowego.
 • Zapobiega uderzaniu talerzy i powodowaniu niepożądanego hałasu lub, co gorsza, ich łamaniu.
 • Możliwość poruszania się po ustawieniu, jak chcesz, nie będąc zbyt ciężkim, aby jedna osoba mogła się poruszać samodzielnie.
 • Pomaga ustawić bębny w lepszej pozycji do gry.
 • Pozwala perkusistom o dowolnym wzroście i wadze ustawić swój zestaw tak, jak chcą, przy minimalnych regulacjach uzyskiwanych za pomocą obrotowych stojaków.
 • Możliwość umieszczenia werbla tam, gdzie jest to potrzebne, bez martwienia się, że werbel uderzy w inne bębny, talerze lub pedały stopy.
 • Pomaga utrzymać zestaw stabilnie, aby nie poruszał się podczas gry, co jest dużym problemem w przypadku mniej stabilnych podstawek.
 • Wyższa jakość niż tańsze modele ze względu na wytrzymałość stojaka obrotowego i jego wytrzymałość.
 • Możliwość wykorzystania wszystkich czterech rogów w celu uzyskania znacznie silniejszego wsparcia i stabilności.
 • Może być dostosowany do wzrostu, wagi lub tego, jak chcesz ustawić bęben na stojaku. Jeśli jedno ramię jest za krótkie na to, co próbujesz zrobić, użyj zamiast tego dwóch!

Jak dbać o krzesła obrotowe

#1. Jest kilka rzeczy, które musisz zrobić, aby Twoje krzesło obrotowe było zdrowe i trwałe. Nie jest to trudne, ale wymaga uwagi, jak siedzisz na siedzeniu i jak często się obracasz. Pomoże to wydłużyć żywotność łożysk, co może być kosztowne, jeśli się zepsują!

#2. Siedzisko obrotowe należy regularnie czyścić suchą, niestrzępiącą się szmatką. Nie używaj żadnych płynnych roztworów, ponieważ uszkodzą one materiał i mogą spowodować jego odkształcenie lub zmianę płynności poruszania się. Czyszczenie krzesła nie zajmuje dużo czasu, więc nie czekaj, aż będziesz potrzebować nowego!

#3. Nigdy nie dopuszczaj, aby cokolwiek zetknęło się z łożyskiem, ponieważ może to spowodować uszkodzenie lub zatrzymanie pracy. Łożyska to sposób poruszania się krzesła, więc nie chcesz, aby były brudne, lepkie i pełne tłuszczu z olejków do palców! Nigdy też nie chcesz, aby twoje ręce znajdowały się w pobliżu kół, ponieważ mogą się przesunąć, co zmieni sposób korzystania z krzesła.

#4. Nigdy nie pozwól, aby stopy krzesła do jadalni stykały się z jakimikolwiek meblami, na których jest tkanina, ponieważ mogą one trwale uszkodzić materiał i spowodować dyskomfort dla osób siedzących przy stole lub w pobliżu. To samo dotyczy dywanów, pościeli, poduszek, poszewek, tapicerki i wszelkich innych tkanin.

#5. Kiedy musisz przenieść krzesło z jednego pokoju do drugiego, ponieważ przeszkadzało podczas przesuwania mebli, upewnij się, że dodatkowa osoba trzyma się za tylną część nóg krzesła, aby się nie wysuwały lub ślizgać się podczas noszenia na powierzchni podłogi, takiej jak wykładzina. To samo dotyczy mebli na kółkach.