Jak zresetować fotel elektryczny: 6 przydatnych wskazówek dotyczących użytkowania w domu

Jeśli masz rodzinę lub przyjaciela z niepełnosprawnością ruchową, musisz zapoznać się z nauką resetowania fotela elektrycznego. Czasami sprawdzanie baterii zwykle działa. Co jeszcze możesz zrobić, jeśli to nie działa?

Posiadanie elektrycznego wózka inwalidzkiego znacznie pomoże osobie z problemami z poruszaniem się. Zapewnia narzędzie, które mogą wykorzystać do samodzielnego przejścia przez dzień bez potrzeby pomocy innych osób. Chociaż, jak każda inna elektronika, będą mieć drobne problemy.

Jak zresetować fotel elektryczny: 6 przydatnych wskazówek dotyczących użytkowania w domu

W tym artykule omówimy wszystkie fotele elektryczne, kilka wskazówek, jak rozwiązywać problemy i jak bezpiecznie z nich korzystać!

Co to jest krzesło elektryczne?

Według CDC, co siódmy dorosły Amerykanin ma problemy z poruszaniem się. Wózek elektryczny, znany również jako wózek inwalidzki z napędem, to wózek inwalidzki, który wykorzystuje energię elektryczną do poruszania się.

W przeciwieństwie do zwykłych wózków inwalidzkich, wózek zapewnia użytkownikowi swobodę poruszania się w dowolnym miejscu bez wsparcia ze strony innych osób.

Na rynku dostępne są trzy główne typy wózków elektrycznych. Pierwszy z nich to napęd na przednie koła, gdzie użytkownik może wykorzystać go do pokonywania przeszkód. Pozostałe to napęd na środkowe koła, który zapewnia stabilność, a napęd na tylne koła na bardziej miękkie tereny, takie jak żwir lub piasek.

Wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów z wózkiem inwalidzkim z napędem

1. Sprawdź, czy został prawidłowo naładowany

Krzesła elektryczne do funkcjonowania opierają się na energii elektrycznej. W zależności od marki wózka elektrycznego należy zawsze sprawdzić w instrukcji obsługi, jak długo należy ładować sprzęt.

Większość krzeseł elektrycznych wymaga co najmniej 8 do 12 godzin ładowania. Upewnij się, że ładujesz zasilany wózek inwalidzki, aby uniknąć awarii akumulatora lub wydajności.

2. Odłącz silniki

Jednym ze sposobów rozwiązywania problemów z krzesłami elektrycznymi jest wyłączenie silników. Spowoduje to odłączenie układu hamulcowego, co pozwoli użytkownikowi na ręczną obsługę sprzętu. Jeśli skończą Ci się baterie lub chcesz szybciej się gdzieś dostać, może to być pomocne.

Wyłączyć silniki, pociągając dźwignię w dół, i ponownie je włączyć, pociągając do góry. Następnie odłącz go ponownie, ponieważ układ hamulcowy musi być zablokowany, aby użyć silnika do obsługi wózka elektrycznego.

3. Sprawdź baterię

Jeśli to nadal nie działa, wróć do akumulatora, zwykle znajdującego się pod siedzeniem. Użyj śrubokręta i poluzuj śruby, aby otworzyć ramę. Gdy to zrobisz, sprawdź, czy przewody są podłączone do akumulatora.

Te złącza mogą z czasem się poluzować lub gdy użytkownik wpadnie na coś twardego. Powinien być podłączony jako czerwony do dodatniego i czarny do ujemnego. Skoro już przy tym jesteś, powinieneś również przyjrzeć się, czy złącze joysticka jest podłączone do silników.

4. Spróbuj wyłączyć klucz, a następnie włączyć

Czasami odpowiedź jest tak prosta, jak wyłączenie i ponowne włączenie klucza. Zwykle, gdy ludzie ładują wózek elektryczny, zapominają wyciągnąć ładowarkę przed włączeniem sprzętu.

Robienie tego to wielkie nie, ponieważ Twój wózek elektryczny nie porusza się, nawet jeśli jest świeżo naładowany, a zasilanie jest włączone. Po prostu wyłącz go, a następnie włącz ponownie, upewniając się, że nie jest już podłączony, a potem gotowe.

5. Poszukaj przycisku zasilania

Niektóre krzesła elektryczne wyposażone są w przycisk zasilania, który można ręcznie nacisnąć, aby włączyć sprzęt. Zresetuj elektryczny wózek inwalidzki, naciskając przycisk zasilania przez cztery sekundy.

Poczekaj, aż się wyłączy, i ponownie naciśnij przycisk zasilania, aby przywrócić zasilanie sprzętu. Ten przycisk zwykle znajduje się na wyłączniku w pobliżu akumulatora wózka elektrycznego.

6. Poproś i zadzwoń do specjalisty o pomoc

Kiedy wykonałeś wszystkie powyższe metody, a fotel elektryczny nadal się nie resetuje, nadszedł czas, aby wezwać profesjonalnego technika o pomoc. Przez większość czasu będą cię szkolić przez telefon, wydając instrukcje, a to ty zajmujesz się naprawą.

Uważaj jednak, aby udać się tylko do zaufanego technika, ponieważ obecnie istnieje wiele oszustw związanych z pomocą techniczną. Przeczytaj tutaj, aby dowiedzieć się, jak odróżnić prawdziwego profesjonalistę od fałszywego.

Jak bezpiecznie korzystać z fotela elektrycznego

Wszystkie osoby mające problemy z poruszaniem się wiedzą, jakie konsekwencje niosą ze sobą te krzesła. Niezbędne jest zrozumienie, jak sobie z nimi bezpiecznie radzić, aby zapobiec przyszłym urazom.

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać podczas korzystania z krzeseł elektrycznych, jest zawsze uprzednie przeczytanie instrukcji obsługi. Mogą dostarczyć Ci wszystkiego, o czym musisz wiedzieć i jak być bezpiecznym podczas korzystania z niego.

Następną rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, to mieć zawsze zapięte pasy bezpieczeństwa. Podobnie jak w samochodzie, zapięcie pasów zapobiegnie upadkowi lub wyślizgnięciu się z wózka inwalidzkiego. Należy również rozważyć przeprowadzanie regularnej kontroli konserwacji wózka elektrycznego, aby upewnić się, że wszystko jest bezpieczne i zdrowe.

Wniosek

Nauka resetowania fotela elektrycznego może być bardzo przydatna, a nawet może uratować życie. Warto wspomnieć, że każde urządzenie elektroniczne ma swoje problemy, ale nauczenie się radzenia sobie z własnym może zaoszczędzić sporo pieniędzy na zakupie nowego.

Chociaż dla własnego bezpieczeństwa powinieneś wiedzieć, kiedy usterka jest poza twoimi rękami. Nie narażaj się na niepotrzebne ryzyko. Zadzwoń do zaufanego technika natychmiast, gdy będziesz mieć pewność, że problem jest poważniejszy i będziesz potrzebować pomocy w jego rozwiązaniu.