Co to jest pułapka cieplna na podgrzewaczu wody? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Zastanawiasz się, co to jest pułapka cieplna na podgrzewaczu wody? Nie martw się, jesteś we właściwym miejscu, aby odkryć na nim wszystko. Wydaje się, że pułapka cieplna jest elementem stosowanym w celu zminimalizowania strat ciepła na wejściu i wyjściu podgrzewacza wody.

Używając pułapek cieplnych zadbano o tradycyjne pływy wody. Ilekroć woda w podgrzewaczu się nagrzewa, woda lodowa ją schładza, co prowadzi do strat energii elektrycznej i ciepła. Ten problem został rozwiązany za pomocą pułapki cieplnej.

Termosyfon to najlepsza metoda na konwekcyjną wymianę ciepła. Była to czynność pasywna, która nie wymagała żadnego czynnika zewnętrznego i występowała nawet wtedy, gdy nie było więcej pułapek cieplnych. Pułapki cieplne zatrzymują konwekcyjne przenoszenie ciepła. Unikając mieszania się z zimną wodą w zbiorniku, ciepło w systemie utrzymuje ciepło. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Zasada działania pułapki cieplnej

Czym więc jest pułapka cieplna na podgrzewaczu wody? Konwekcja termodynamiczna jest stosowana w konwencjonalnych pierścieniach pułapek cieplnych (znanych również jako gęsie szyje). Temperatura gorącej wody wzrosłaby, podczas gdy temperatura wody lodowej spadłaby. Gdy gorąca woda zostanie uwięziona w górnej części pętli, gdy do rurociągu zostanie dodany zanurzenie w kształcie litery U, zimna woda może przepływać przez zbiornik i do niego. Chociaż konstrukcja smoczków nieco się różni, działanie pozostaje takie samo.

Dwa małe przyłącza są instalowane, gdy rurociągi wchodzą lub wychodzą ze zbiornika. Króciec wylotu gorącej wody posiada teflonową kulkę, natomiast króciec wlotowy wody lodowej ma polietylenowy krążek. Kule te znajdują się przed kranami, gdy podgrzewacz wody jest w trybie gotowości (tj. Nie pobierasz wody) i uniemożliwiają ucieczkę ciepła (konwekcja).

Za każdym razem, gdy włączasz kran, kule unoszą się z gniazd, aby umożliwić nieograniczoną cyrkulację, i powracają do swoich pierwotnych pozycji po zakręceniu wody. Jeśli użyjesz pętli pułapki cieplnej lub nawet smoczka pułapki termicznej, możesz zaoszczędzić do 70% marnowanej energii. Ilekroć przychodzą faktury, szybko się sumują. Ponadto pułapki cieplne są już wymagane przez wiele przepisów stanowych i miejskich.

Proces instalacji pułapki cieplnej na podgrzewaczu wody

Instalacja pułapki cieplnej wydaje się być prostym zadaniem, które nie powinno zająć dużo czasu. Natychmiast zdobądź zestaw sutków. Te elementy smoczka można kupić online lub w tradycyjnych lokalnych sklepach. Używając bezdotykowego detektora elektrycznego, sprawdź dwukrotnie, czy nie wyłączyłeś zasilania. Jest to konieczne dla ochrony społeczeństwa. Wyłącz przewód gazowy, jeśli używasz grzejnika na gaz. Dopływ wody do podgrzewacza wody również musi być wyłączony.

Można użyć wiadra lub innego naczynia. Pamiętaj, że pracujesz z podgrzaną wodą, więc postępuj ostrożnie. Odkręcenie kranów wyeliminuje również ciepłą wodę z wodociągów. Odłącz ten rurociąg od wody grzewczej oraz dopływu. Te pułapki cieplne zostały oznaczone kolorami, aby ułatwić określenie, która z nich jest odpowiednia dla których kanałów.

Pułapka cieplna na pobór zimnej wody będzie miała kolor niebieski, a pułapka cieplna na podgrzaną wodę będzie czerwona. Lepiej połączyć je w kolejności, w jakiej zostały zakodowane. Ten system będzie nieskuteczny, jeśli tak się nie stanie. Podłącz również wszystkie nakrętki prawie w tej samej kolejności, w jakiej zostały odłączone. Wymień krany w domu i włącz kanały wodne. Przywracając źródło zasilania podgrzewacza wody, szukaj wycieków. Zaraz po podłączeniu pułapki cieplne będą działać prawidłowo. Kompletna konfiguracja może zająć niecałą godzinę, głównie wtedy, gdy masz pod ręką wszystkie odpowiednie narzędzia.

Niektóre typowe problemy z pułapką cieplną

Pułapki cieplne nie są odporne na problemy. Dźwięk stukania, rozszerzalność cieplna, ograniczenia cyrkulacji i straty mocy to najczęstsze problemy, z jakimi się spotykamy. Najczęstsze przyczyny to złe umiejscowienie lub wadliwa pułapka. Ilekroć pułapki cieplne zawodzą, dochodzi do termosyfonów. Nawet zimna woda może płynąć gorąca i ciepła, co ułatwia rozpoznanie. Jeśli pułapki cieplne ulegną awarii, ogrzewanie może przedostać się do chłodnych rurociągów. Zacznij wyczuwać zawór wlotowy, jeśli podejrzewasz, że tak się dzieje. Jeśli jedna lub więcej pułapek cieplnych jest ciepłych w dotyku, to wiedz, że coś jest nie tak.

Stosując kulkowe pułapki cieplne, istnieje możliwość ograniczenia cyrkulacji, w wyniku czego kulka zostaje uwięziona w pułapce cieplnej. Kula przestaje się poruszać po uruchomieniu kranu z podgrzewaną wodą i dopływ wody jest spowolniony. Często winę za ten problem ponosi tandetna instalacja pułapki. Winę za ten problem po raz kolejny ponosi piłka. Podczas używania przegotowanej wody, woda pod ciśnieniem będzie płynąć dookoła kulą wewnątrz pułapki cieplnej. Piłka odbija się spontanicznie, wydając grzechoczący dźwięk, jeśli masz system recyrkulacji, który wytwarza ogromne ciśnienie. Możesz również przeczytać o tym, jak przyspieszyć nagrzewanie grzejnika samochodowego.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, co to jest pułapka cieplna na podgrzewaczu wody. Kilka osób jest zaniepokojonych umieszczeniem pułapki cieplnej na podgrzewaczu wody. Niemniej jednak nie należy obawiać się aktywacji części ze względu na korzyści, jakie oferuje. Zapobiegając utracie energii, może zaoszczędzić ponad 70% na rachunkach za energię elektryczną w domu. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiem, jak działa nagrzewnica samochodowa i dlaczego moja nagrzewnica samochodowa dmucha zimne powietrze. Dziękuję, przyjaciele, za przeczytanie tego artykułu do końca.