Jak zmierzyć sofę do swojego pokoju? 3 najlepsze wskazówki

Jeśli nie masz pewności, jak zmierzyć sofę do swojego pokoju, zebraliśmy wszystkie techniki w trzech prostych krokach. Dowiesz się, jak mierzyć ścieżki, przestrzenie i samą kanapę, aby upewnić się, że będziesz miał wystarczająco dużo miejsca. Ale zanim zaczniemy, zalecamy również przeczytanie tego samouczka na temat pomiaru sofy na narzutę.

Ten przewodnik po pomiarach jest nieco inny, ale pomoże Ci zrozumieć wszystkie wymiary sofy.

Jak zmierzyć sofę do swojego pokoju? 3 najlepsze wskazówki

Jak zmierzyć sofę do pokoju przed zakupem

Krok 1. Zaplanuj swoją zwrotność

Zanim zmierzysz sam pokój pod sofę, pierwszymi miejscami do sprawdzenia są te, które znajdują się na Twojej drodze po dostawie mebli. Kanapa może dobrze pasować do twojego pokoju, ale przejścia, drzwi i schody mogą być z nią niekompatybilne, niezależnie od jej orientacji. Zacznij mierzyć szerokość i wysokość tych wejść.

Wykonujesz te pomiary wewnątrz futryny, zwłaszcza jeśli przenosisz sofę przez wąskie drzwi. Następnie w razie potrzeby oblicz odległość między ścianą wewnętrzną i zewnętrzną. W zależności od domu musisz również wziąć pod uwagę narożniki i inne elementy wyposażenia oraz bardziej znaczące meble, które mogą utrudniać Ci drogę.

A co ze schodami? Uzyskaj szerokość schodów, ale nie zapomnij również zmierzyć jej po przekątnej. Pamiętaj, że prześwit, do którego dążysz, jest o cztery cale mniejszy niż liczby, które otrzymasz.

Krok 2. Weź rozmiar pokoju

Gdy masz pewność, że możesz manewrować sofą z zewnątrz do pokoju, możesz wybrać rozmiar pokoju. Możesz mieć na myśli konkretne ustawienie sofy, ale przestrzeń w pokoju na to nie pozwoli. Pamiętaj, że sofa to nie jedyny nieporęczny mebel w pokoju, a nawet okna i kominek mogą mieć wpływ na przestrzeń, jaką możesz na nią zapewnić.

Ponadto powinieneś mieć wystarczająco dużo miejsca, aby przenieść meble od wejścia do ścian. Jeśli w tym momencie nadal możesz zmieścić kanapę w wymiarach, przejdź do szerokości i długości pokoju. I wreszcie, nigdy nie zapominaj o uwzględnieniu wysokości pomieszczenia, aby zapewnić komfort wszystkim ludziom.

Ponieważ sprawdzasz wysokość swojego mebla, może jeszcze bardziej pomóc Ci dowiedzieć się, jak wysoki powinien być stół do sofy. Ten mebel powinien dobrze uzupełniać sofę, a jego wysokość ma kluczowe znaczenie.

Krok 3. Zmierz sofę

Ostatnią sztuczką, aby mieć pewność, że dostaniesz najlepszą sofę do swojego pokoju, jest samodzielne zabranie wymiarów kanapy. Pomiar sofy przed zakupem nie jest tak skomplikowany, jak się wydaje. Wystarczy tylko określić szerokość, wysokość, głębokość i głębokość po przekątnej mebla, ponieważ te wymiary wystarczą, aby dać wyobrażenie, czy można go bez problemu umieścić w pomieszczeniu.

W przypadku szerokości sofy jest to miara między jednym ramieniem a drugim. Z drugiej strony wysokość sofy byłaby od najwyższego punktu z tyłu sofy do podłogi. Ale dlaczego istnieją dwie głębokości?

Pierwszą głębokością, którą musisz uzyskać, jest pomiar od zewnętrznej krawędzi siedziska do tyłu. Wtedy głębokość przekątnej jest szczególnie istotna przy zakupie mebli, ponieważ wtedy wykonujesz prostą linię od przedniego ramienia do tyłu, a następnie mierzysz tylny dolny róg, aby przeciąć tę linię na pół.

Jak zdecydować, jaki rozmiar kupić meble?

Dostępne miejsce

Zmierzenie chodników i samego pokoju powinno pomóc w znalezieniu odpowiedniego rozmiaru mebli do kupienia. Te wymiary są zawsze krytyczne, niezależnie od rodzaju mebli, które otrzymujesz, aby zapewnić, że możesz manewrować i ustawiać je zgodnie z planem. Chcesz również uzyskać rozmiar innych przedmiotów w tych obszarach, ponieważ mogą one zmniejszyć dostępną przestrzeń na kanapie.

Na przykład ci, którzy mają ograniczoną przestrzeń, mogą zdecydować się na segment. Dzielone kanapy umożliwiają właścicielom domów zmianę orientacji każdego elementu w zależności od pokoju, który mają. Zaokrąglone sekcje są stosunkowo mniejsze, ale nadal musisz wiedzieć, jak zmierzyć sofę segmentową z klinem i inne rodzaje sof o unikalnych kształtach.

Funkcjonalność

Drugim czynnikiem, który może pomóc w określeniu rozmiaru mebla, który należy uzyskać, są oczekiwane cechy. Możesz potrzebować długiej sofy, jeśli często masz gości, aby pomieścić wiele osób. Innym przykładem jest to, że jesteś osobą wyższą i potrzebujesz, aby kanapa była wystarczająco głęboka, aby wspierać Cię podczas siedzenia.

Pamiętaj, że sofy są nie tylko elementem centralnym. Używasz ich również do odpoczynku lub tworzenia więzi z przyjaciółmi i rodziną. Dlatego przy wyborze rozmiaru weź pod uwagę ich funkcjonalność, aby w pełni wykorzystać swój zakup.

Wniosek

Czy dostaniesz nowe meble? Musisz wiedzieć, jak zmierzyć sofę do swojego pokoju. Podsumowując ten przewodnik, zaczniesz od zmierzenia wymiarów ścieżki, a następnie samego pomieszczenia. Użyjesz liczb, aby dowiedzieć się, czy warto kupić sofę, na którą patrzysz.

Możesz również zacząć od zmierzenia sofy, a następnie zaplanować zwrotność. Przydałoby się ułożyć przedmioty w pokoju, aby pomieścić nową kanapę.