4 proste kroki, jak zbudować krzesło o zerowej grawitacji

Ci, którzy chcą wiedzieć, jak zbudować krzesło o zerowej grawitacji, powinni zapoznać się z tym artykułem z najłatwiejszymi do wykonania krokami i jasnymi wskazówkami dla Ciebie. Wspomnimy również o kilku wskazówkach, których należy przestrzegać, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak naprawić krzesło grawitacyjne bez ryzyka uszkodzenia.

Krzesło grawitacyjne zapewnia użytkownikom korzystny komfort, ale jego przeznaczenie jest bezsensowne, jeśli jest uszkodzone. Na szczęście możesz po prostu zbudować własne krzesło, a do tego potrzebujesz tylko kilku narzędzi i kroków.

4 proste kroki

Jakie są potrzebne materiały?

Przede wszystkim musisz zebrać te materiały do ​​zabiegu. Gdy masz już kompletne materiały, możesz iść i stworzyć swoje krzesło o zerowej grawitacji.

  • Wkrętak lub wiertarka do wkrętów
  • Wyrzynarka do śrub (nóż lub nożyczki)
  • Klej do drewna

Krzesło DIY Zero Gravity

Krok 1. Zdejmij ramię i podnóżek

Pierwszą rzeczą, którą zrobisz, jest zdjęcie poręczy i podnóżka krzesła. Za pomocą śrubokręta lub wiertarko-wkrętarki należy odkręcić zawiasy.

Uwaga: Zawsze pamiętaj, że śruba nie powinna się zdzierać, jeśli masz śrubokręt o małej mocy.

Krok 2. Wytnij otwór na głowę fotela

Musisz wyciąć, aby mieć otwór na głowę rozkładanego fotela, abyś czuł się bardziej komfortowo, gdy usiądziesz na krześle do majsterkowania.

Uwaga: w tej części użyj wyrzynarki, ale pamiętaj, że jeśli nie jesteś dobry w elektronarzędziach, gdy jesteś początkującym, możesz użyć noża lub nożyczek, aby wyciąć otwarcie.

Krok 3. Przymocuj deski po obu stronach

Kiedy skończysz wycinać otwór, przymocuj do niego deski z obu stron za pomocą kleju do drewna i wkrętów. Możesz nadrobić nierówne części cięcia, które właśnie wykonałeś na krześle na tym etapie.

Krok 4. Ponownie przymocuj ramię i podnóżek do zawiasów

Ponownie przymocuj ramię i podnóżek do zawiasów. Najlepiej będzie, jeśli użyjesz ponownie śrub. Jeśli zastosujesz się do tej pomocnej wskazówki, będzie idealnie pasować do większego otworu, który stworzyłeś.

Co mam zrobić, jeśli krzesło o zerowej grawitacji wymaga naprawy?

To, czego będziesz potrzebować do tej końcówki do przywracania, to zamienny przewód. Sugerujemy zamówienie przewodu amortyzującego o długości 100 stóp i średnicy ¼ cala. Dowolny kolor będzie działał zgodnie z Twoimi preferencjami.

Krok 1. Zacznij odcinać stary przewód

Za pomocą nożyczek musisz odciąć wszystkie stare przewody swojego krzesła o zerowej grawitacji.

Krok 2. Przeciągnij przewód przez otwory

Zacznij od dołu krzesła i przełóż sznurek przez otwory do góry.

Krok 3. Po nawleczeniu pociągnij sznurek od góry, zabezpiecz go węzłem

Przed przewleczeniem sznurka przez otwory, musisz zacząć mocno ciągnąć sznurek, jednocześnie przesuwając go z powrotem do punktu początkowego. Znajdziesz go na dole fotela grawitacyjnego.

Sznurek jest mocno naciągnięty od podstawy. W tym momencie naprężenie między krzesłami będzie równe po przeciwnej stronie i będziesz musiał przeciąć linkę i ponownie zabezpieczyć ją węzłem.

Ten krok jest łatwy, a po obu stronach krzesła zrobisz to w mgnieniu oka.

Naprawa pęknięć w ramie krzesła

Ramka drewniana

Jeśli masz krzesło o zerowej grawitacji wykonane z drewna i zauważysz pęknięcia na ramie krzesła, wystarczy klej do drewna do nałożenia na uszkodzenia i problem zostanie rozwiązany!

Metalowa rama

Jeśli Twoje krzesło jest wykonane z metalu i pękło, musisz je zespawać za pomocą spawarki, aby rozwiązać problem z krzesłem grawitacyjnym.

Wymiana tkaniny krzesła

Zdarzają się przypadki, że materiał na krzesło o zerowej grawitacji zblednie, gdy będziesz go używać przez długi czas. Zamiast kupować nowe krzesło, masz możliwość wymiany go na nową tkaninę. Tkaniny te są dostępne w każdym sklepie internetowym, takim jak Amazon czy eBay.

Kroki zakładania sznurka w krześle o zerowej grawitacji są podobne do zastąpienia tkaniny krzesłem grawitacyjnym. Otwórz linki krzesła grawitacyjnego i wymień stare materiały na nowy zestaw tkanin.

Uwaga: jeśli jest małe rozdarcie, możesz je naprawić za pomocą niewielkiej części tkaniny. Będziesz musiał dopasować nowe małe materiały do ​​miejsca, w którym je zszyje i rozerwie.

Wniosek

Dotarłeś do końca tego artykułu o tym, jak zbudować krzesło o zerowej grawitacji i mamy nadzieję, że pomoże ci to dodać trochę piękna do wnętrza lub na zewnątrz!

Chcemy również, abyś rozważył podane wskazówki dotyczące naprawy krzesła, jeśli napotkasz na nim jakieś wady. Kroki dla każdej przywracanej części są łatwe i nie musisz się martwić, ponieważ będziesz w stanie zaoszczędzić pieniądze!