Jak zbudować Vintage Loveseat

Nasze domy będą zrelaksowane i zadziorne, z domieszką antycznych mebli na dokładkę. Co powiesz na sofę w stylu vintage? Jak zbudować sofę w stylu vintage?

Przedmioty vintage, nawet te, które kiedyś były masowo produkowane i wszechobecne, z biegiem czasu stają się coraz mniej powszechne. W miarę jak stają się coraz bardziej niezwykłe, elementy w stylu vintage nadają Twojemu wystrojowi indywidualności i stylu, być może nawet tworząc „fajny” czynnik, którego nie można osiągnąć, gdy umeblowane są całkowicie nowymi częściami.

Jak zbudować Vintage Loveseat

Co to jest fotelik?

Jednym z dwóch rodzajów podwójnych krzeseł jest fotelik miłosny. Jeden styl, znany jako „Brytyjskie dwumiejscowe kanapy”, jest prawie synonimem „dwumiejscowej kanapy”. Zazwyczaj jest wyposażony w dwa tapicerowane siedzenia.

Innym rodzajem, znanym również jako tête-à-tête, ławka do zalotów, ławka do całowania, krzesło plotkarza lub ławka do rozmów, są wszelkiego rodzaju meble dwuosobowe, w których dwa siedzenia są ustawione w kształcie litery S.

Pozwala dwóm osobom rozmawiać, patrząc na siebie i będąc w zasięgu ręki, przy zachowaniu skromnej bariery między nimi.

Podczas gdy krzesła wystarczająco szerokie, aby pomieścić wiele osób, nie są nową koncepcją, szerokie krzesła tapicerowane przeznaczone dla jednej osoby stały się popularne pod koniec XVIII wieku, aby pomieścić szersze sukienki, które były popularne w tym czasie, a te zaczęły być sprzedawane i sprzedawane jako „Miłosne fotele” na początku XIX wieku.

Meble w stylu vintage

Wszystko, co ma co najmniej 20 lat, jest uważane za meble w stylu vintage. Podobnie mebel uważany jest za zabytkowy, jeśli ma co najmniej 20 lat, ale został odrestaurowany.

Nowsze modele, szczególnie te pochodzące z lat 50. i 80., są ogólnie uważane za retro w kategorii vintage. Unikatowe meble używane, pochodzące z połowy lat 80. i później, nazywane są po prostu meblami używanymi.

Od pierwszej dekady XXI wieku wszystkie meble w popularnym stylu mid-century modern można zaliczyć zarówno do vintage, jak i retro.

Jak zbudować dwuosobową kanapę w stylu vintage?

Nie ośmielamy się myśleć o sofach, sofach lub kanapach jako potencjalnych projektach DIY, ponieważ są one niezbędnymi meblami w każdym salonie lub przestrzeni wypoczynkowej i często stanowią centralny punkt pokoju.

Krok 1

Ponieważ zasadniczo budujesz swój klasyczny fotelik miłosny od podstaw, możesz wybrać wymiary, kształt i wszystko inne. Zacznij od wyboru materaca lub poduszek na kanapę. Gdy już zdecydujesz się na projekt i rozmiar, możesz zbudować wokół niego ramę fotelika.

Krok 2

Inne materiały to pojedyncza rama łóżka, piła do drewna, zszywacz, antyczna tkanina, kawałek sklejki, zacisk, pianka i klej piankowy.

Krok 3

Zdejmij oparcie ramy łóżka. Nie jest to trudne.

Krok 4

Zmierz łóżko i kup kawałek sklejki, który jest o kilka cali mniejszy niż rama łóżka, której chcesz użyć. Następnie wbij drewno w tył ramy łóżka.

Krok 5

Wytnij żądany wymiar dla obu paneli bocznych ramion. Następnie wywierć go z boku ramy łóżka.

Krok 6

Przyklej zakupioną piankę z przodu drewna i zawiń ją z tyłu drewna za pomocą kleju do drewna. Użyj zacisku, aby go mocno trzymać i odłóż na bok do wyschnięcia na noc.

Krok 7

Podciągnij materac i zszyj materiał w stylu vintage na dnie łóżka tak ciasno, jak to tylko możliwe.

Krok 8

Zadbaj o to, aby wyglądał na vintage. Przeszlifuj powierzchnię kawałka. Możesz go lekko przeszlifować. Możesz również wygładzić wszelkie ostre krawędzie lub narożniki. Po szlifowaniu wytrzyj dzieło szmatką lub ściereczką do usuwania kurzu i brudu.

Krok 9

Jeśli chcesz, aby element wyglądał, jakby był wcześniej pomalowany, kup dwa kolory farby, aby kolor podstawowy był widoczny, gdy najlepszy gracz jest w niebezpieczeństwie.

Możesz użyć jednego koloru farby, jeśli chcesz, aby drewno było widoczne. Pomaluj cały kawałek, a jeśli to konieczne, nałóż drugą warstwę. Pozostaw farbę do całkowitego wyschnięcia.

Krok 10

Jeśli chcesz, aby drugi kolor prześwitował przez gotowy produkt, przetrzyj pomalowany element świeczką w różnych miejscach, w tym na krawędziach i rogach. Ponieważ druga warstwa farby nie będzie przylegać do wosku, będzie łatwa do usunięcia.

Pomaluj drugi kolor na całym kawałku, w tym na woskowanych obszarach.

Krok 11

Używam papieru ściernego i wełny stalowej, aby zniszczyć kawałek. Następnie możesz nanieść na pracę bejcę, aby nadać jej postarzany wygląd. Nałożyć jedną warstwę farby, a nadmiar zetrzeć szmatką. Zamiast trzeć w kółko, użyj ruchu prostego. Na koniec pozwól plamie całkowicie wyschnąć.

I uszczelnij kawałek przezroczystym poliuretanem, aby chronić kolor.

To wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć swoją sofę w stylu vintage. Jest mniej kosztowny niż zakup vintage, a Ty wybierasz tkaninę, dzięki czemu jest wyjątkowa dla Twojej przestrzeni!

Wniosek

To tyle, jeśli chodzi o dzisiejszą dyskusję o tym, jak zbudować fotelik w stylu vintage. Meble vintage są modne i świetnie prezentują się w nowoczesnych wnętrzach. Jednak każda kropla ma swoją historię do opowiedzenia.

Niestety, te antyki są często niedostępne dla większości ludzi. Są to techniki, których możesz użyć, jeśli chcesz samodzielnie antyczne meble.

Antyczny wygląd nie jest trudny do osiągnięcia i można go uzyskać prostszymi metodami.