Jak zamontować koła na krześle obrotowym: samouczek

Krzesła obrotowe to świetny sposób na ruch w miejscu pracy, ale jak możesz upewnić się, że krzesło jest tak stabilne, jak to tylko możliwe? Jednym z najlepszych sposobów na to jest zamontowanie kółek na krześle obrotowym. Ten artykuł pokaże Ci jak!

W tym poście na blogu omówimy, jak zamontować kółka na krześle obrotowym lub biurku. Wystarczy kilka narzędzi, śrub i wkrętów! Przygotowaliśmy również niesamowity samouczek, aby upewnić się, że wszystko pójdzie gładko.

Jak zamontować koła na krześle obrotowym: samouczek

Kroki montażu kółek na krześle obrotowym

Krok 1. Przygotuj miejsce pracy, kładąc ręcznik i umieszczając na nim sprzęt. Będziesz także chciał mieć w pobliżu inny ręcznik lub szmatę na wypadek, gdyby na ubraniach pojawił się metalowy pył.

Krok 2. Poluzuj wszystkie śruby, wkręty, nakrętki, podkładki i inne elementy mocujące krzesło za pomocą klucza imbusowego (lub podobnego)

Krok 3. Ostrożnie zdejmij stare koła i odłóż je na bok. Będziesz musiał wywiercić otwór w każdej z płyt podstawy nowego krzesła obrotowego, a następnie przykręcić śruby od wewnątrz, tak aby wystawały na zewnątrz przez wywiercone otwory. Kiedy to zrobisz, uważaj, aby niczego nie krzyżować! Jeśli to zrobisz, ryzykujesz uszkodzenie krzesła.

Krok 4. Wsuń nowe koła i dokręć je kluczem lub śrubokrętem (w zależności od tego, jak mocno są napięte). Jeśli są luźne, użyj taśmy hydraulicznej, aby zabezpieczyć je na miejscu. Te elementy muszą być mocno przymocowane, aby nikt przypadkowo nie został zraniony.

Krok 5. Po dokręceniu nowych kół użyj wiertarki, aby wykonać otwory w płytach podstawy każdej nogi krzesła, a następnie zabezpiecz je nakrętkami po wewnętrznej stronie nóg. Ponownie uważaj, aby niczego nie przecinać! Uważaj, ponieważ może to uszkodzić meble, jeśli zostanie wykonane nieprawidłowo.

Krok 6. Na koniec wsuń jedną stopę na pierwszą nogę krzesła, a następnie nałóż drugą stopę na drugą. Następnie użyj klucza, aby je nakręcić i mocno zabezpieczyć jedną śrubą po obu stronach każdego koła.

Krok 7. Możesz również podłożyć gumowe podkładki pod nogi, aby nie porysowały podłogi, jeśli martwisz się, jak głęboko te śruby wbiją się w podłogę.

Jak zainstalować kółka trzpienia pierścienia uchwytu

Krok 1. Kup kółko z pierścieniem uchwytu w lokalnym sklepie z narzędziami. Kółko wspornika powinno mieć taki sam rozmiar jak otwory na śruby w dolnej części krzesła.

Krok 2. Postaw jedną stopę na pierwszej nodze krzesła, a następnie nałóż drugą stopę na drugą i dokręć je śrubami po obu stronach każdego koła. Powtórz dla drugiej strony.

Krok 3. Upewnij się, że kupiłeś wystarczającą ilość śrub do swojego krzesła, aby kółko było zabezpieczone i na miejscu za pomocą jednej śruby z każdej strony każdego koła. Możesz również podłożyć gumowe podkładki pod nogi, aby nie porysowały podłogi, jeśli martwisz się, jak głęboko te śruby wejdą w podłogę.

Krok 4. Za pomocą klucza przymocuj wspornik kółka do otworu w każdej z nóg krzesła, a następnie dokręć go mocno za pomocą klucza. Powtórz dla obu stron i gotowe!

Jak zainstalować kółka samonastawne na krześle biurowym

Zamontuj kółka samonastawne na krześle biurowym, wykonując następujące czynności:

Najpierw umieść krzesło tam, gdzie chcesz, aby było. Upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca, aby kółka mogły się poruszać, zanim zdecydujesz, jak daleko powinny być od siebie.

Następnie poluzuj obie śruby na jednym końcu kółka, aby mogło się poruszać w przód iw tył.

Umieść kółko w miejscu, w którym chcesz, aby znajdowało się na podstawie krzesła, a następnie dokręcaj jedną śrubę na raz, aż obie będą ponownie ciasne.

Powtórz ten proces dla liczby potrzebnych kółek, upewniając się, że wszystkie śruby są dokręcone przed przejściem na następne kółko.

Po założeniu wszystkich kółek, dokręć ponownie każdą śrubę w kolejności, w jakiej zostały poluzowane i upewnij się, że jest mocno dokręcona przed przejściem na inne śruby, aby upewnić się, że nie będzie się ślizgać podczas korzystania z krzesła.

Jak zdemontować kółka krzesła biurowego

Jedną z najczęstszych przyczyn zacinania się krzeseł biurowych jest to, że mają na nich kółka. Są dwa sposoby na usunięcie tych nieznośnych kółek: śrubokrętem lub bez.

Pierwszy sposób na zdjęcie kółek z krzesła będzie wymagał użycia śrubokręta, więc jeśli nie, użyj drugiego, jak zdemontować kółka krzesła biurowego bez użycia śrubokręta.

Wszystko, co musisz zrobić, to odkręcić śrubę każdego koła zgodnie z tabelą instrukcji dotyczącą liczby śrub (zwykle cztery) i zdjąć wszystkie cztery śruby z jednej strony.

Aby Twoje krzesła nie blokowały się tak, jak wcześniej, upewnij się, że podczas składania ich z powrotem nie dokręcaj zbyt mocno każdej śruby.