Jak wyczyścić pleśń z klimatyzatora? 10 łatwych i łatwych w zarządzaniu kroków!

Dzisiaj przejdziemy przez procedurę czyszczenia pleśni z klimatyzatora. Wymagałoby to tylko pustych kroków, ale najlepiej byłoby przestrzegać środków ostrożności podczas pracy z pleśniami.

Te środki obejmowałyby noszenie odpowiedniego sprzętu podczas sprzątania i nie powinniśmy dotykać tych organizmów gołymi rękami. Nasze klimatyzatory są uważane za jedno z idealnych siedlisk dla występowania i rozwoju pleśni.

Jak wyczyścić pleśń z klimatyzatora? 10 łatwych i łatwych w zarządzaniu kroków!

Dzieje się tak, ponieważ wilgoć i inne podłoża są dostępne w odpowiednich ilościach. A to pomogłoby im przetrwać. Ale ta sytuacja jest niebezpieczna, zwłaszcza jeśli znajdują się w naszym klimatyzatorze. Tak więc ten artykuł ci pomoże. Kontynuuj czytanie!

Kroki usuwania pleśni z klimatyzatora

Gdy podejrzewasz, że w Twoim AC rozwija się pleśń, powinieneś natychmiast podjąć działania. Zarodniki mogą rozprzestrzeniać się w powietrzu wychodzącym z twojej jednostki. I wylądowałyby na innych potencjalnych siedliskach, co mogłoby skutkować zwiększeniem ich populacji.

Dodatkowo może powodować poważne problemy zdrowotne, takie jak astma i choroby skóry, gdy są wdychane. Więc bez zbędnych ceregieli zapobiegajmy im, ucząc się, jak usuwać pleśń z klimatyzatora.

Krok 1. Odłącz urządzenie

Aby rozpocząć, wyłącz klimatyzator za pomocą termostatu lub pilota. I wyłącz wyłącznik. Odłącz kabel od gniazdka. Ten krok ma na celu uniknięcie wypadków elektrycznych i wstrząsów. Możemy również odizolować twoją jednostkę, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się pleśni.

Krok 2. Przygotuj swoje miejsce pracy

Powinieneś wyczyścić urządzenie gdzieś na zewnątrz. Lub miejsce, które mogłoby uniemożliwić zwiewanie tych organizmów przez wiatr. Byłoby to łatwe w przypadku przenośnych klimatyzatorów, ale powinieneś poprosić o pomoc w usunięciu wbudowanych klimatyzatorów, takich jak klimatyzatory bezkanałowe i klimatyzatory okienne.

To dlatego, że ich przeniesienie jest trudniejsze. Wybierz pokój lub miejsce, które Twoja rodzina nie odwiedza często co godzinę. Poza tym powinieneś zebrać materiały potrzebne do całej procedury. Oto, co do tej pory wymieniliśmy:

  • Pojemnik lub wiadro
  • Oczyszczacz cewki parownika
  • Wybielacz
  • Mydło do naczyń
  • Odkurzacz z małymi szczoteczkami
  • Wąż ogrodowy
  • Gąbka lub szmatka
  • Śrubokręt (opcjonalnie)

I nie zapomnij nosić rękawiczek, okularów ochronnych i odpowiedniej odzieży.

Krok 3. Wyjmij i namocz filtr

Po zdjęciu przedniej pokrywy, pierwszą rzeczą, którą zobaczysz, jest filtr. Na początku możesz go nie rozpoznać, jeśli jest pokryty cząsteczkami brudu i brudu. W pojemniku z wodą z mydłem dodaj kilka kropel wybielacza. Następnie zanurz filtr(y) całkowicie zanurzone w wodzie. Niech tak zostanie, dopóki nie zakończysz czyszczenia całego systemu.

Krok 4. Odkurzanie

Nasadki należy używać tylko w pierwszej kolejności do odsysania kurzu i zanieczyszczeń z urządzenia. Dysza pomoże Ci dostać się do wąskich krawędzi i narożników. A także te miejsca, do których trudno dotrzeć.

Po tym możesz włożyć nasadkę z pędzelkiem i przejść przez cewki. Pozwolić, by szczoteczka delikatnie przeszła przez skraplacz, podążając jej równoległą trasą. Unikaj zginania płetw.

Krok 5. Rozprowadź środek do czyszczenia cewki

Wężownice są puste i cały czas można zaobserwować nagromadzenie wilgoci. W rezultacie jest to idealne środowisko dla pleśni. Większość środków czyszczących cewki może skutecznie usuwać i rozpuszczać pleśnie. Więc nie powinieneś pomijać tego kroku.

Rozprowadź środek czyszczący równomiernie do skraplacza i cewek. Możesz również wykonać ten krok na całej jednostce, zwłaszcza na krawędziach. Nie spłukuj po aplikacji. Zamiast tego pozostaw go na kilka minut, aby chemikalia mogły pozostać w twoim urządzeniu.

Krok 6. Opłucz

Użyj węża ogrodowego do wypłukania środka czyszczącego cewki. Ciśnienie wody powinno być niskie, aby uniknąć uszkodzenia komponentów AC. Uważaj na umiejscowienie przewodów i termostatu i unikaj spryskiwania ich wodą. Woda i elektryczność nie pasowałyby do siebie.

Krok 7. Wytrzyj roztwór wybielacza na swoje urządzenie

Wybielacz jest najczęściej używanym produktem do usuwania pleśni. Tak więc w małym wiadrze z ciepłą wodą dodaj pół szklanki wybielacza. Wymieszaj równomiernie. Pozwól swojej gąbce lub ściereczce nasączyć roztworem wybielacza i użyj go do wytarcia rosnącej pleśni w Twoim AC. Za pomocą szmatki najlepiej sięgnąć do wąskich krawędzi.

Krok 8. Wypłucz filtr

Pozwoliłeś więc urządzeniu na chwilę wyschnąć. W tym momencie powinniśmy wrócić do waszego filtra nasiąkającego. Wyjmij filtr(y) z wody z mydłem. Dobrze wypłucz wężem ogrodowym, aby usunąć całe mydło i chemikalia. Nie używaj też wysokiego nacisku, ponieważ możesz oderwać ekran. Ten proces pomoże również w usunięciu nadmiaru brudu i dodatkowych zanieczyszczeń.

Krok #9. Suche na powietrzu

Pozostaw urządzenie w odświeżającym miejscu do wyschnięcia. Możesz na przykład postawić go na balkonie, ale upewnij się, że nie spadnie na ziemię ani nie zabrudzi się pod wpływem wiatru. Ten krok zajmie około 24 godzin, więc bądź cierpliwy. Nie zapomnij o filtrach, ponieważ one również potrzebują czasu na wyschnięcie.

Krok 10. Zainstaluj ponownie

Kiedy już całkowicie wyschły, nadszedł czas, aby umieścić je z powrotem. Zainstaluj je ponownie, tak jak przy pierwszym zakupie.

Zawijanie

I tak czyści się pleśń z klimatyzatora. Masz również możliwość wynajęcia profesjonalisty do czyszczenia i konserwacji Twojego urządzenia. Cała procedura pozwala na lepszą jakość domu i powietrza dla Ciebie i Twojej rodziny. Więc bądź bezpieczny!