Jak zainstalować obrotowe siedziska do łodzi?

Powszechnym błędem jest przekonanie, że siedzenia łodzi obracają się. W rzeczywistości, nawet jeśli masz obrotowe siedzenia łodzi, nie będą się one automatycznie obracać, gdy łódź się obraca. To powiedziawszy, jak je zainstalować? Ten post pokaże, jak zainstalować obrotowe siedzisko łodzi!

Kroki, jak zainstalować obrotowe siedzisko do łodzi

Krok 1. Zacznij od prawidłowo zmontowanej podstawy i siedziska. Śruby należy dokręcić przed zainstalowaniem siedzeń, aby upewnić się, że wszystko jest solidne.

Jak zainstalować obrotowe siedziska do łodzi?

Krok 2. Upewnij się, że mechanizm obrotowy jest dobrze zainstalowany, aby nie drgnął podczas obracania lub obracania się na krześle łodzi. Jeśli są jakieś luźne śruby/śruby, dokręć je.

Krok 3. Uzyskaj pomocnika, który pomoże Ci ustawić siedzenie na górze podstawy tak, aby było wyśrodkowane i wypoziomowane, bez przerw i skręceń od przodu do tyłu. Chcesz, aby Twój mechanizm obrotowy znajdował się na poziomie oczu, co oznacza, że ​​wysokość instalacji powinna również zależeć od Twojego wzrostu.

Krok 4. Włóż śruby, aby przytrzymać siedzenie za dolną wargę i mocno je dokręć.

Krok 5. Upewnij się, że mechanizm obrotowy jest dobrze zamocowany na górze płyty podstawy przed jakąkolwiek zmianą jego położenia lub przenoszeniem – jak zainstalować obrotowe siedziska łodzi!

Jak naprawić mechanizm obrotowy

Krok 1. Jeśli mechanizm obrotowy nie działa tak, jak chcesz, a siedzenia Twojej łodzi są bezpiecznie zamocowane bez przerw lub skręceń od przodu do tyłu, może wystąpić problem, który wymaga naprawy.

Krok 2. Możliwe, że jedna ze śrub przytrzymujących dolną wargę siedziska nie jest wystarczająco dokręcona, więc dokręć je.

Krok 3. Możliwe jest również, że mechanizm obrotowy nie znajduje się na górze płyty podstawy, więc zmień położenie i spróbuj ponownie.

Krok 4. Jeśli wydaje się, że śruby mocujące siedzenia łodzi uniemożliwiają im swobodne obracanie się w miejscu, możesz skonsultować się z profesjonalistą, aby dowiedzieć się, jak zamontować obrotowe siedzenia łodzi!

Jak dbać o obrotowe siedziska do łodzi

Nie musisz się martwić, jak zainstalować obrotowe siedzenia łodzi, ale jest kilka rzeczy, o których powinieneś wiedzieć, jeśli chodzi o dbanie o obracanie siedzeń łodzi:

Krok 1. Utrzymuj powierzchnie łodzi w czystości i wolne od kurzu i zanieczyszczeń.

Krok 2. Unikaj kontaktu z produktami naftowymi, ponieważ mogą one spowodować zniszczenie gumy.

Krok 3. Do obracania siedziska używaj tylko łagodnego mydła i wody; jeśli chcesz użyć odplamiacza, upewnij się, że jest bezpieczny dla tworzyw sztucznych i rodzajów winylu.

Krok 4. Nie wlewaj żadnych płynów do szczelin w uchwycie siedziska ani do otworów.

Jak zapobiegać uszkodzeniom obrotowego siedziska łodzi

Jeśli obawiasz się, jak zapobiegać uszkodzeniom na obrotowym siedzeniu łodzi, na pewno chcesz wiedzieć:

Umieść ręcznik lub szmatkę pod nogami krzesła, aby nie porysowały podłogi.

Jeśli wykończenie Twoich krzeseł się łuszczy, może to prowadzić do zarysowań. Aby temu zapobiec, poruszaj krzesłem do przodu i do tyłu lekko dotykając.

Używaj podkładek pod meble z podkładem samoprzylepnym pod krzesłami, które stoją na podłogach z twardego drewna lub kafelkach, aby ich nie porysować.

Jak zainstalować zestaw regulowanych poprzeczek

Regulowany zestaw poprzeczek składa się z zestawu dwóch kawałków drewna i jest dostępny w długościach od 18″ do 36″.

W przypadku szerokich wersji (24″, 30″, 34″) można je zainstalować za pomocą tylko jednej śruby z każdej strony. W przypadku węższych rozmiarów użyj trzech śrub na sztukę.

Krok 1. Podczas montażu poprzeczki upewnij się, że używasz nawierconych otworów i śrub, które są z nią dołączone.

Krok 2. Aby zabezpieczyć siedzenie łodzi przed zarysowaniem o aluminiową ramę metalową, umieść między nimi dwie warstwy taśmy materiałowej przed zabezpieczeniem na miejscu paskami taśmy maskującej. Upewnij się, że nie ma luk, w których mogłyby się stykać, jeśli przesuwają się podczas użytkowania.

Krok 3. Może być konieczne wywiercenie większej liczby otworów w siedzeniach łodzi, jeśli montujesz je na metalowej ramie.

Umieść siedzisko na podłodze i ustaw nad nim poprzeczkę, a następnie zmierz, jak długo ma być i zaznacz, jak wysoko ma się unieść oparcie krzesła.

Krok 4. Jeśli instalujesz na metalowej ramie, zmierz długość poprzeczki. Jeśli siedzenia Twojej łodzi są zbyt wysokie, aby zmieściły się na ramie bez uderzania w punkty mocowania lub kołysania się nad nimi podczas obracania się, wykonaj kilka nacięć, a następnie użyj kawałków aluminiowej blachy na obu końcach poprzeczki do przytrzymania to się.

Krok 5. Jeśli poprzeczka jest zbyt długa, wytnij i zgiąć trochę metalu w razie potrzeby, aby można było dopasować je do siedzeń łodzi tak, jak muszą, bez uderzania o nic innego lub kołysania się na pokładzie nad dowolnymi punktami mocowania podczas obracania.

Kiedy wszystko wygląda tak, jak powinno być, ale poprzeczka na górze łodzi osadza się, a następnie wywierć kilka otworów przez oba elementy.

Krok 6. Użyj śrub z podkładkami, które są wystarczająco długie, aby przejść przez wszystkie trzy części i nadal trochę wystają na każdym końcu, aby przykręcić nakrętki po zakończeniu grillowania.

Włóż śruby i przykręć nakrętkę, aby ją mocno przytrzymać.

Dokręć je wszystkie tak bardzo, jak to możliwe, a następnie nałóż na nakrętki kilka środków do zabezpieczania lub zabezpieczania gwintów przed dokręceniem ich jeszcze bardziej, co zapewni, że nie poluzują się w żadnym momencie.