Dowiedz się, jak zrobić fotel bujany w 10 prostych krokach DIY!

Fotele bujane są znane jako relaksujące, więc w tym artykule wymieniliśmy kroki, jak zrobić fotel bujany! Jest to trudne, więc potrzebujesz cierpliwości i dużej ilości drewna.

Zawarliśmy instrukcje, jak go zbudować i rodzaj drewna, którego potrzebujesz. Zaspokój swoją ciekawość i przeczytaj więcej poniżej!

Dowiedz się

Kroki budowania fotela bujanego

Krok 1. Przygotuj materiały

Najpierw musisz zabezpieczyć swoje materiały. Potrzebujesz drewna (np. dębu), wkrętów do drewna kieszeniowego, kleju do drewna i kwadratu T.

W przypadku wkrętów upewnij się, że masz wkręty do drewna twardego. Jeśli chodzi o rozmiary drewna twardego, zabezpiecz sześć z twoich ¼”x4”x4”, dwa 1”x6”x6”, dwa 1”x4”x6” i dwa dębowe stopnie o długości 4 stóp.

Inne potrzebne wyposażenie to wiertarka udarowa, piła tarczowa, przyrząd Kreg i kątownik.

Krok 2. Oparcie

Aby rozpocząć projekt, zrobimy oparcie. Najpierw zmierz 5 ½ cala, a następnie zmierz 17 cali w górę.

Następnie wróć na dół, oblicz jedną i ¼ ponad, a następnie zrób kolejny 17-calowy znak. To jest dolna część oparcia.

Następnie weź swój t-kwadrat i idź od góry 17-calowego znaku do rogu planszy. To będzie kąt tablicy. Zrób to dwa razy.

Następnie wytnij szablon, aby mieć kawałki oparcia. Na koniec chwyć strugarkę i wygładź elementy oparcia. Oszlifuj również kawałki drewna.

Krok 3. Stężenie boczne

Chwyć jeden ze swoich kawałków drewna, zmierz i wytnij 17 cali długości i 1 i ¼ cala szerokości. To jest usztywnienie boczne.

Krok 4. Część przednia

Te kawałki drewna należy przymocować z tyłu. Więc chwyć tylne szelki i zmierz kolejne 17 cali, a następnie zwiększ do 24 ½ cala. Będzie to przednia klamra i część podłokietnika na później.

Zdobądź kwadrat prędkości i zaznacz 17-calowy, a następnie go wytnij. Upewnij się, że podczas cięcia masz odpowiedni kąt.

Krok 5. Trzy zakrzywione kawałki

Ten krok dotyczy siedzenia. Pierwsze dwa mają mieć 1 i ¼ cala grubości i 21 cali długości.

Trzecia powinna mieć ¾ cala grubości i 21 cali długości. Ponownie upewnij się, że krzywa jest spójna na trzech kawałkach drewna.

Krok 6. Dolna część (kamień skalisty)

Najpierw wytnij 31-calowy kawałek. Następnie, w martwym punkcie 31 cali, zejdź o 4 cale, aby uzyskać idealną krzywą.

Po wycięciu tej części połóż części na ziemi, na górze wykonanej ramy. Ma to na celu zapewnienie kątów, które należy odciąć. W przypadku tylnej części wyciąć cztery cale wysokości w porównaniu z przednią nogą.

Krok 7. Część siedziska

Następnie chwyć ¼”x4”x6” cali dębu i podziel je dokładnie na środku. Następnie przytnij je na długość 22”. Potrzebujesz dziesięciu takich na swoje krzesło.

Krok 8. Podłokietnik

Chwyć deskę ¼ cala i wytnij podłokietnik krzesła. Następnie chwyć strugarkę i papier ścierny, aby zdefiniować krzywe, i przeszlifuj podłokietnik. Następnie umieść kieszeń na końcach podłokietnika, aby przymocować go do krzesła.

Krok 9. Górna i dolna część oparcia

Następnie, aby uzyskać górną część oparcia, użyj swojego t-kwadratu, aby uzyskać żądaną krzywiznę. Powinny mieć 21 cali długości.

Aby uzyskać dolne oparcie, weź swoje 1 „x 4”, a następnie przytnij je na szerokość 21 cali. Środkowa podpora ma 23 cale i ¾ cala szerokości, a następnie umieść otwory na kieszenie z każdej strony.

Następnie odetnij przednie i tylne szelki. Będą to ¾” x ¾” x 21” i ¾” x ¾” x 17”.

Krok 10. Połącz części razem

Następnie przymocuj tylne i przednie nogi wraz z dwiema 17-calowymi deskami. Zaznacz 17 cali na czterech deskach i umieść na ich końcach śruby kieszeniowe.

Następnie połącz przednie i tylne nogi za pomocą 17-calowych desek. Następnie chwyć wykonane wcześniej pod kątem nacięcia, przymocuj je, aby utrzymać siedzisko razem – przykręć po jednym do przedniej nogi, a jeden do tylnej nogi.

Następnie złóż dwa wsporniki razem. To jest rama bujanego fotela.

Następnie wywierć od spodu bujaka do krzesła, aby było mocne. Następnie przymocuj podłokietniki. Na koniec wywierć otwór w górnej części podłokietnika bezpośrednio do przedniego usztywnienia i wkręć śrubę prosto w dół.

Następnie przymocuj górną część oparcia. Wywierć otwory od zewnątrz i wróć do nich później.

Następnie przykręć dolną część oparcia, a następnie zacznij wkładać elementy środkowe. Użyj kleju i śrub kieszeniowych do przytrzymania części.

Następnie chwyć x 21” i przymocuj go do środka podstawy. Zostaw ½ miejsca na siedzisko.

Następnie zdobądź płyty ¾” x ¾” x 17” i 21-calowe. Zmierz 8 cali w dół od spodu siedziska i przymocuj je, aby uzyskać dodatkowe wsparcie.

Na koniec chwyć kawałki o długości 22 cali i grubości ¼ cala, aby zrobić siedzenie. Szlifowanie jest gotowe, aby zakończyć projekt!

Jaki rodzaj drewna jest idealny na fotel bujany?

Ogólnie rzecz biorąc, drewno twarde jest lepsze niż drewno iglaste, ponieważ jest trwalsze. Niektóre przykłady idealnego drewna na fotel bujany to dąb i drewno tekowe.

Wniosek

Teraz, gdy już wiesz, jak zrobić fotel bujany, możesz zrobić taki dla siebie i swojej rodziny! Pamiętaj tylko, aby wybrać odpowiednie materiały i wykonać kroki, które dla Ciebie wymieniliśmy.