Jak zablokować mechanizm obrotowy na rozkładanym fotelu?

Wiele osób przechodzi na rozkładane fotele, ponieważ zapewniają one o wiele większy komfort. Przy zakupie ważne jest, aby upewnić się, że mechanizm obrotowy jest zablokowany na swoim miejscu. W przeciwnym razie krzesło będzie się przechylać do przodu i do tyłu, gdy się na nim poruszasz.

Niektórym osobom może być trudno wstać z tego typu krzesła, jeśli w pobliżu nie ma nic, o co można by się oprzeć. W tym poście dowiesz się, jak zablokować mechanizm obrotowy na fotelu, aby pozostał na swoim miejscu!

Kroki blokowania mechanizmu obrotowego na fotelu

Krok 1. Znajdź mechanizm obrotowy na swoim fotelu. Zwykle znajduje się w dolnej części jednej nogi, tuż pod podnóżkiem, jeśli taki istnieje.

Krok 2. Zablokuj go, obracając go w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, aż nie będziesz mógł już obracać. Zachowaj ostrożność podczas dokonywania tej regulacji, ponieważ niektóre krzesła nie będą w stanie wyrównać stóp po ich zablokowaniu, co oznacza, że ​​mogą potrzebować dodatkowego wsparcia dla równowagi (np. Opierając je o ścianę).

Jeśli potrzebujesz czegoś, o co możesz się oprzeć siedząc na krześle, spróbuj umieścić inny mały przedmiot obok przednich nóg krzesła, a następnie oprzyj się na nim, aby obie nogi były przez cały czas podparte!

Krok 3. Upewnij się, że podnóżek jest zablokowany w taki sposób, aby był zabezpieczony i wypoziomowany względem siebie.

Jeśli Twoje krzesło ma podnóżek, umieść go na podnóżkach, aby nie wysuwały się podczas odchylania.

Krok 4. Na koniec upewnij się, że jeśli stopy się nie dotykają lub nie mogą być wypoziomowane ze względu na to, jak wysoko nad ziemią mieszkasz (lub jak nisko), użycie czegoś takiego jak książka telefoniczna lub inny przedmiot może pomóc w przesuwaniu się pod Pomoc.

Jak zapobiec obracaniu się fotela obrotowego?

To prosta kwestia tego, ile masz wagi na krześle. Jeśli nie jest wystarczająco wytrzymały, przechyl ciało do przodu i połóż obie stopy na ziemi, jednocześnie opierając się na poduszce siedziska, tak aby wszystkie cztery nogi były przez cały czas podparte! Pamiętaj, aby zablokować również te podnóżki przed rozłożeniem się, aby zwiększyć bezpieczeństwo.

Jeśli używasz podnóżka lub innego podniesionego podnóżka, upewnij się, że są one zabezpieczone czymś w rodzaju książki telefonicznej, aby nie wyślizgiwały się spod Ciebie, gdy się na nie opierasz.

Możesz także użyć dowolnego dostępnego obiektu, aby w razie potrzeby wyrównać różnice wysokości, a także stosy książek! Na koniec postaraj się utrzymać kontakt między pośladkami a powierzchnią, na której siedzi, opierając o nią stopy lub kolana.

Po zabezpieczeniu upewnij się, że pochylasz się ostrożnie i nie cofaj się zbyt daleko, ponieważ może to zwiększyć prawdopodobieństwo kontuzji! Zawsze rób to powoli, nawet jeśli uważasz, że siedzenie się zablokuje, ponieważ może istnieć inny sposób na zawalenie się rzeczy, który nie jest widoczny podczas manewrowania z jednej pozycji do drugiej.

Jak naprawić fotel obrotowy?

Fotele obrotowe są świetne. Oferują one wiele korzyści i sprawiają, że salon jest wygodniejszy, ale jak naprawić obrotowy fotel, jeśli wymaga naprawy?

Często zdarza się, że tego typu krzesła wymagają z czasem trochę pracy, ponieważ są często przenoszone i czasami dzieci używają ich bez ostrzeżenia lub pozwolenia! Zwykle te krzesła można naprawić za pomocą tylko regulacji, więc nie wyrzucaj ich jeszcze, ponieważ w tym starym fotelu może jeszcze pozostać życie.

Zobacz poniżej, jak łatwo jest wyregulować: Poluzuj śrubę z tyłu podstawy siedziska, gdzie śruby trzymają razem pokrętło. Przesuń ramię w górę lub w dół do pożądanej pozycji, a następnie dokręć śrubę pod dźwignią fotela z tyłu podstawy siedziska.

Oto kilka wskazówek, jak zapobiegać blokowaniu mechanizmu obrotowego:

Kiedy krzesło nie jest używane, zawsze dokręcaj pokrętło za pomocą śrub i nie pozwalaj nikomu siedzieć ani stawać nad nim podczas grania w gry, ponieważ spowoduje to opadnięcie ciężaru i zablokowanie pozycji dźwigni, którą właśnie wyregulowałeś . Jest to ważne dla małych dzieci, które mogą potrzebować pomocy w wydostaniu się, więc bądź ostrożny!

Dlaczego mój fotel nie jest rozłożony?

Czasami mechanizm obrotowy blokuje się, co oznacza, że ​​krzesło utknęło w jednej pozycji i nie może się poruszać. Może się tak zdarzyć, jeśli przechylisz się do tyłu za bardzo lub ktoś stanie nad nim podczas grania w gry w telewizji, ponieważ gdy staną na tylnej dźwigni fotela, grawitacja naciska z większą niż zwykle wagą, powodując blokadę.

Upewnij się, że nie ma żadnych przedmiotów blokujących sposób działania rzeczy, zanim dostosujesz dokręcenie śrub pokrętła, przesuwając ramię w górę lub w dół, aż do osiągnięcia żądanej wysokości, a następnie dokręć śrubę pod dźwignią krzesła u podstawy.

Zawsze pamiętaj, aby poinformować dzieci, jak ważne jest, aby nie siadały ani nie stawały z tyłu miejsca, w którym znajduje się ten uchwyt, więc uważaj na te czynniki, zanim będzie za późno.