Jak zmniejszyć hałas z zewnętrznego klimatyzatora? 5 łatwych sposobów!

W dzisiejszych czasach dobrze jest mieć w domu klimatyzator, ale jak zredukować hałas z zewnętrznych klimatyzatorów? Ostatecznie nie jest głośny, ale zdarza się, że rozpraszają Cię jego dźwięki. W niektórych przypadkach twoi sąsiedzi również mogą się na nich denerwować.

Chociaż klimatyzatory są ważne latem, mogą generować dużo hałasu. Jest to szczególnie ważne, jeśli posiadasz starszy model. Z drugiej strony nowsze modele są cichsze i mają lepszą izolację.

Jak zmniejszyć hałas z zewnętrznego klimatyzatora? 5 łatwych sposobów!

Jeśli sprężarka jest lepiej zaizolowana, drastycznie poprawi się również konstrukcja wentylatora. Oznacza to, że urządzenie będzie działać cicho. Nie tylko to, ale ich otwory wentylacyjne są również lepiej zaprojektowane, co oznacza, że ​​Twój dom ostygnie spokojnie.

Zasadniczo nowy model klimatyzacji działa z niską prędkością. To logicznie sprawia, że ​​jest ciszej. Ale jeśli nie masz jeszcze budżetu na zakup nowego AC, nie martw się, ponieważ mamy tutaj kilka metod izolacji akustycznej.

Jeśli te rozwiązania zawiodą, ostatnią deską ratunku jest oddanie systemu do serwisu profesjonalisty. Lub, jeśli masz pieniądze, wymień jednostkę.

Sposoby zmniejszenia hałasu z zewnętrznego klimatyzatora

Istnieje wiele sposobów na wygłuszenie klimatyzatora. Rozważ poniższe metody. Jak więc zredukować hałas z zewnętrznych klimatyzatorów?

Metoda nr 1. Zapobiegaj kapaniu wody

Jeśli z klimatyzatora kapie woda, nie musi to oznaczać, że urządzenie zostało uszkodzone. Wręcz przeciwnie, jest to normalne i może nawet oznaczać, że twoje urządzenie działa dobrze. Tyle tylko, że na zewnątrz jest upalna pogoda.

Jednak hałas może być głośny, jeśli urządzenie jest umieszczone z dala od ziemi. Aby poradzić sobie z tym hałasem, możesz zdobyć wąż i podłączyć go do węża klimatyzatora, aby woda nie kapała.

Ale jeśli woda gdzieś wycieka, nie należy jej natychmiast naprawiać, aby działała tak, jak wcześniej, a hałas zniknie.

Metoda nr 2. Instalacja urządzenia na dużej powierzchni

Tam, gdzie zainstalujesz, urządzenie będzie miało ogromny wpływ na brzmienie. Warto zainwestować w gwiezdną konfigurację, aby zmniejszyć ogólny dźwięk. Zazwyczaj klimatyzator jest instalowany na stabilnej i twardej powierzchni, takiej jak cement.

Zasadą jest umieszczenie urządzenia w miejscu, w którym nie będzie się tak bardzo kołysać. Jeśli ustawienie jest nierówne, może powodować grzechotanie. Możesz użyć pianki, aby to wyrównać.

Metoda #3. Zmień jego lokalizację

Ta opcja nie jest wiarygodna dla wszystkich. Jeśli jednak masz możliwość wyboru lokalizacji dla swojej jednostki klimatyzacyjnej, powinieneś wykorzystać tę szansę jak najlepiej. Powinieneś przeprowadzić badania i dowiedzieć się, gdzie umieścić urządzenie w swoim domu.

Zwykle ludzie umieszczają urządzenie z dala od określonych miejsc w domu. Na przykład nie chcieliby instalować klimatyzatora w ogólnie cichym pomieszczeniu lub gdzieś w domu, w którym spędzają większość czasu.

Wiele osób ma również problem z umieszczeniem systemu klimatyzacji w pobliżu salonu, jadalni lub sypialni.

Jeśli zainstalujesz urządzenie w strategicznym miejscu, inne metody redukcji hałasu nie będą już potrzebne. Specjalista HVAC może polecić idealną konfigurację dla Twojego urządzenia.

Metoda #4. Wygłuszanie domu, a nie jednostki

Inni ludzie wyciszaliby swój dom, zamiast szukać sposobów na wyciszenie hałasu dochodzącego z ich klimatyzatora.

To dobra opcja, która pozwoli również na spokojny pobyt w domu bez hałasu. Możesz to zrobić na różne sposoby. Na przykład możesz to zrobić, nawet jeśli masz napięty budżet. Niektóre rozwiązania są nawet trwałe.

Wadą tej metody jest jednak to, że sąsiad może nadal uważać ją za głośną. Możesz otrzymać od nich skargi, więc nadal będziesz musiał znaleźć sposoby na zmniejszenie dźwięku wydobywającego się z klimatyzatora.

Metoda #5. Korzystanie z koca dźwiękowego

Wygodne może być przykrycie urządzenia kocem dźwiękowym. Jest to niedrogie rozwiązanie, które sprzyja łatwości instalacji.

Ale co ważniejsze, ma doskonałe właściwości redukujące hałas. Nie będziesz potrzebować pomocy specjalisty HVAC, ponieważ wraz z zakupem będziesz mieć wszystko, czego potrzebujesz do instalacji.

Ludzie myślą, że koc dźwiękowy wpłynie na sposób działania urządzenia. Ale tak nie jest. W rzeczywistości jest to sprzeczne, ponieważ zachęca do lepszej cyrkulacji powietrza. Mając to na uwadze, zapobiegniesz przegrzaniu urządzenia.

To okładka!

Ogólnie rzecz biorąc, z klimatyzatora zawsze dobiega niewielki hałas. Każdy, kto ma w domu system klimatyzacji, może to potwierdzić. Może dlatego jesteś tutaj, aby dowiedzieć się, jak zredukować hałas z zewnętrznego klimatyzatora.

Na szczęście można zrobić wiele sposobów na redukcję dźwięku. Naprawienie takiego problemu może być frustrujące, ale będzie tego warte.