Jak wybrać stolik końcowy dla Loveseat

Czy jest lepszy sposób na dokończenie wspaniałego ustawienia fotela miłosnego niż stolik końcowy, prawda? Dlatego jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci w wyborze stolika końcowego do fotelika.

Stoły końcowe są wspierającymi członkami obsady wiodącego fotela miłosnego. Rzadko są w centrum uwagi, ale na swój cichy sposób są kluczowe.

Jak wybrać stolik końcowy dla Loveseat

Mogą służyć do nadania pomieszczeniu zaokrąglonego, dopracowanego wyglądu, pełniąc funkcję lądowiska dla świateł i grzędy dla napojów. Mówią o właścicielu domu, który jest drobiazgowy w dbałości o szczegóły.

Jednak mogą być trudne do opanowania. Występują w oszałamiającym asortymencie kształtów, rozmiarów i wykończeń, a ponieważ zazwyczaj potrzebujesz dwóch, a nie jednego, chcesz mieć pewność, że wybierasz zwycięzców.

Najtrudniejszym do znalezienia elementem w salonie były stoliki końcowe. Będziesz męczył się wysokościami, powierzchniami, rodzajami podstawy i materiałami, próbując stworzyć odpowiednią mieszankę przeznaczenia i wykończenia.

W międzyczasie skorzystaj z tych pytań, aby poprowadzić Cię przez poszukiwania dotyczące wyboru stolika końcowego dla fotelika.

Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o zakupie stołu końcowego?

Stoliki końcowe są zwykle umieszczane na krawędziach foteli lub obok foteli lub krzeseł, na których ludzie będą siedzieć, skubać i spędzać dużo czasu.

Zbadaj swój obszar: czy masz miejsce na krawędziach swojej kanapy lub w sąsiedztwie krzeseł? Spędzasz dużo czasu odpoczywając i znajdujesz się z pilotami, przekąskami lub innymi akcesoriami, które wymagają miejsca, w którym możesz zadzwonić do domu?

Jeśli odpowiedź brzmi tak, stolik boczny może być dokładnie tym, czego szukasz.

Jak wysoko powinien być mój stół końcowy?

Pierwszą ważną rzeczą, o którą należy zapytać przy wyborze stołu końcowego, jest jego wysokość. Powierzchnia powinna być równa lub nieco mniejsza niż wysokość ramion fotelika. Powinno to być około 25 cali dla zwykłego fotelika.

Ale wyciągnij taśmę pomiarową, aby się upewnić. Większość stołów końcowych ma rozmiary od 22 do 30 cali. Jeśli nie możesz znaleźć tabel, które Ci się podobają w określonym zakresie wzrostu, wybierz niższe, a nie wyższe.

Style, które wystają nad pachę, nie tylko wydają się dziwne, ale także utrudniają odłożenie szklanki lub podniesienie książki.

Stoły te naruszają ograniczenie wysokości, ale działają z dwóch powodów: po pierwsze, dolne warstwy stołów znajdują się pod ramionami foteli i są łatwo dostępne. Po drugie, okna i zasłony od podłogi do sufitu optycznie wydłużają przestrzeń.

Dzięki temu kompozycja utrzyma się na elewacji, co podkreśla para świateł.

Jaki stół końcowy powinienem kupić?

Stoliki końcowe są dostępne w różnych stylach, więc prawdopodobnie znajdziesz taki, który będzie pasował do Twojego stylu. Oto kilka przykładów popularnych stylów, z którymi możesz się spotkać:

 • Nowoczesne
 • To wspaniałe miejsce na początek, jeśli wolisz geometryczne wzory i neutralne palety kolorów. Te przedmioty są często określane jako nowoczesne lub minimalistyczne, ponieważ wykorzystują dużo szorstkich linii, naturalnych materiałów, takich jak drut i drewno, oraz opływowych form.

 • Dom wiejski
 • Estetyka wiejskiego domu jest często definiowana przez łagodne kolory farb, docieranie statków, ornamenty w kształcie litery X i przyjemne poczucie ciepła.

 • Modern z połowy wieku 
 • Dominująca estetyka lat 50. i 60. powróciła! Sprawdź współczesne meble z połowy wieku, jeśli lubisz wyraźne słoje drewna, zwężające się nogi, miękkie krzywizny i czyste linie. Na szczęście ten praktyczny i ekonomiczny styl jest teraz popularny, więc będziesz mieć wiele alternatyw.

 • Zabytkowe, klasyczne czy barokowe?
 • Jeśli chcesz mieć wyszukane przewijanie na nogach stołu, maleńkie szuflady ze złotymi gałkami lub inne wyszukane wykończenia mebli, barokowy stolik może być dla Ciebie idealnym wyborem! Aby właściwie wyeksponować kunszt tego przedmiotu, połącz go z prostszym fotelem miłosnym.

  Czego powinienem się spodziewać za ładny stolik końcowy?

  Dobre meble zwykle mają wysoką cenę. Powinieneś przygotować się do wydania pieniędzy na przyzwoity stolik, zwłaszcza jeśli znajdziesz taki, który ma dokładnie takie proporcje, wygląd i inne funkcje, których szukasz.

  Dzięki temu możesz zazwyczaj kupić doskonały stolik boczny za jedyne 30 USD; ale przedział cenowy może stamtąd gwałtownie wzrosnąć.

  Czy potrzebujesz dwóch stołów końcowych?

  Ilość stolików końcowych, które powinieneś mieć w swoim salonie, zależy od umiejscowienia pozostałych mebli i celu, w jakim będziesz ich używać. W większości salonów jeden lub dwa stoliki końcowe są umieszczone w sąsiedztwie sofy lub oddzielnych siedzeń.

  Czy moje stoliki końcowe powinny współgrać z moim stolikiem kawowym?

  Pamiętaj, że tabele końcowe nie muszą się zgadzać. Całkowicie w porządku jest mieć osobne stoliki po obu stronach sofy lub łóżka, o ile rozmiary i wzory się uzupełniają.

  Wniosek

  Stoliki końcowe mogą zapewnić niesamowitą praktyczność Twojego domu. Siedzenie na dwuosobowej kanapie i możliwość wygodnego umieszczenia napoju w zasięgu ręki jest po prostu cudowne. Mamy nadzieję, że te pytania doprowadziły Cię do tego, jak wybrać stolik końcowy dla fotelika.