Jak usunąć plamy z wody z sofy w domu?

Możesz szybko opanować usuwanie plam wodnych z sofy z tkaniny w zaledwie dwóch krokach. Trzymaj w pobliżu swój ocet, ponieważ będzie to sekret usuwania plam z wody na tkaninie. Omówimy również przyczyny i sposoby zapobiegania plamom wodnym.

Jeśli masz do czynienia z innymi trudnymi rzeczami na tkaninie, napisaliśmy samouczek na temat usuwania super kleju z kanapy z tkaniny. Możesz to sprawdzić i zastosować końcówki czyszczące nie tylko do kleju, ale także do innych lepkich pozostałości. Więc bez zbędnych ceregieli, wyczyśćmy twoją kanapę z tkaniny!

Jak usunąć plamy z wody z sofy w domu?

Najlepszy sposób na usunięcie plam z wody z kanapy z tkaniny

Krok 1. Zwilż szmatkę roztworem octu

Najpierw przeczytaj etykietę na tkaninie sofy, ponieważ może to wymagać określonych praktyk i produktów do czyszczenia. Ocet powinien być bezpieczny dla większości rodzajów tkanin, ale zawsze możesz przetestować rozwiązanie w niepozornym miejscu kanapy z tkaniny, aby mieć spokój ducha. Po przetestowaniu wymieszaj destylowany biały ocet i wodę destylowaną w równych proporcjach.

Wlej roztwór do butelki z rozpylaczem i użyj go na czystej i miękkiej ściereczce, nie nasączając go. Pamiętaj, aby nigdy nie używać kapiącej szmatki na kanapie z tkaniny, ponieważ będzie ona trudna do wyschnięcia i może spowodować rozwój pleśni. Wykręć tkaninę i przystąp do wycierania plam.

Co zrobić, jeśli roztwór octu jest niezgodny? Jeśli zauważysz zmianę tekstury lub koloru na tkaninie, może być konieczne dalsze rozcieńczenie octu. Możesz również zastąpić go łagodnym mydłem w płynie i użyć mydliny z ściereczką z mikrofibry do szorowania plam.

Krok 2. Zetrzyj plamy z wody

Użyj wilgotnej szmatki, aby namierzyć plamy z wody na sofie z tkaniny. Ruch bibuły powinien wystarczyć, ponieważ szorowanie i pocieranie może być zbyt mocne w przypadku niektórych rodzajów tkanin. Wytrzyj plamę i pozwól, aby ocet uniósł je z włókien materiału.

Po usunięciu plam z wody osusz powstałą wilgotną plamę. Użyj ustawienia bez ciepła lub najniższego ustawienia temperatury w suszarce i wysusz obszar w rozsądnej odległości. Upewnij się, że sofa wyschła dokładnie i gotowe.

Warto również zauważyć, że po oczyszczeniu plam z wody octem można odświeżyć sofę sodą oczyszczoną. Niektórzy ludzie mogą nadal odczuwać kwaśny zapach, a soda oczyszczona może go zneutralizować. Posyp sodą oczyszczoną wilgotne miejsca, aby wchłonąć pozostałą wilgoć, a następnie odkurz ją po godzinie.

Dlaczego tkanina poplamiona wodą?

Plamy pojawiają się po rozlaniu wody lub pozostaniu na tkaninie przez długi czas z powodu minerałów w wodzie. Być może używasz twardej wody, która zawiera znaczną ilość minerałów, takich jak miedź i magnez. Te minerały często plamią tkaninę z powodu pozostałości po wyschnięciu.

Co więcej, nie daj się zwieść, dlaczego do usuwania plam z wody czasami używa się roztworu na bazie wody. Używasz wody destylowanej, która nie zawiera minerałów. Możesz nawet usunąć lub zapobiec plamom wodnym, jeśli natychmiast osuszysz rozlany obszar suchą szmatką.

Jeśli uważasz, że usuwanie plam jest uciążliwe, wybierz materiały takie jak mikrofibra. Czyszczenie sofy z mikrofibry jest stosunkowo proste i jest odporne na większość plam.

Jak mogę wyczyścić kanapę bez znaków wodnych?

Zapewnienie, że nie nasycisz sofy płynem, zapobiegnie później plamom wodnym. Użycie wilgotnej szmatki z roztworem czyszczącym powinno wystarczyć, ale pamiętaj, aby później użyć suchej szmatki lub posyp tkaninę sodą oczyszczoną, aby wchłonąć wilgoć. Jeśli materiał Twojej kanapy na to pozwala, możesz ją również skutecznie wyczyścić za pomocą parownicy do tkanin.

Para to doskonały sposób na zapewnienie bezpiecznego ciepła sofie do dezynfekcji bez ryzyka powstania plam wodnych. W ramach konserwacji użyj pokrowca na kanapę jako bariery dla wycieków i płynów. Zrób narzutę na sofę w domu, używając tkanin odpornych na plamy, takich jak Olefin.

Czy plamy z wody są trwałe?

Plamy wodne są tylko tymczasowe, zwłaszcza na tkaninach. Jednak najlepiej byłoby, gdybyś zwrócił się do nich natychmiast.

Jak używać soku z cytryny do usuwania plam z wody

 • Wyciśnij dwie cytryny na filiżankę gorącej wody i wyczyść plamy wodne
 • Odstaw na 10 minut i rozpyl więcej roztworu na obszarze
 • Prasz plamę szczoteczką do zębów i poklepuj obszar kawałkiem materiału, aż plama zostanie usunięta
 • Wytrzyj obszar do sucha innym kawałkiem materiału
 • Jak używać alkoholu do wycierania, aby usunąć plamy z wody

 • Wymieszaj szklankę spirytusu i pół szklanki ciepłej wody
 • Wlej roztwór do butelki z rozpylaczem i nakieruj na plamy z wody
 • Rozprowadź plamy szczoteczką do zębów i pozwól im usiąść
 • Poklep miejsce kawałkiem materiału, aby je wysuszyć
 • Wniosek

  Nie martw się, jeśli zauważysz plamy wody na kanapie. Aby podsumować ten przewodnik, jak usunąć plamy z wody z sofy z tkaniny, możesz użyć roztworu octu lub płynu do mycia naczyń, aby usunąć plamy. Ważne jest, aby nie przesycić tkaniny i szybko pozbyć się śladów.

  A jeśli twoja kanapa ma lepkie pozostałości, ten samouczek, jak usunąć szlam z sofy z tkaniny, może również pomóc.