Jak wysuszyć bąbelkowy hasz bez liofilizatora? 2 proste sposoby!

Zastanawiasz się, jak wysuszyć haszysz bąbelkowy bez liofilizatora? Możesz wysuszyć bańkę za pomocą metod suszenia powietrzem, suszenia próżniowego i chłodni. Tak więc znaczenie liofilizatorów w obecnej metodzie mieszania bąbelkowego zawsze można przecenić. Hodowcy marihuany i korporacje w przemyśle, medycynie i innych dziedzinach polegają na liofilizacji.

Towary liofilizowane zapewniają firmom szereg korzyści, takich jak wydłużona trwałość na półce i zwiększona ilość produktów.

Jak wysuszyć bąbelkowy hasz bez liofilizatora? 2 proste sposoby!

Proces suszenia na powietrzu, który byłby zwykłą metodą suszenia bąbelkowego haszyszu, głównie w tym pierwszym, jest umiarkowanie niewygodnym procesem dla firm, zwłaszcza tych, które wytwarzają hasz z wodą lodową lub haszysz bąbelkowy. W rezultacie wiele osób decyduje się na przyspieszenie procedury. Ta korekta często daje doskonałe wyniki. To nie to samo, co liofilizacja, co zmusza producentów do wyboru dwóch praktycznych, ale często źle rozumianych podejść. Sprawdźmy to!

Sposoby suszenia bąbelkowego haszyszu bez liofilizatora

Cóż, przestań myśleć więcej o tym, jak wysuszyć bąbelkowy hasz bez liofilizatora. Poniżej wymieniliśmy kilka wyjątkowych metod, które pomogą wysuszyć bąbelkowy hasz. Korzystając z tych metod, możesz wysuszyć bańkę bez użycia suszarki.

#1. Proces w chłodni

Ta procedura jest rzeczywiście zaawansowaną formą takiej techniki suszenia powietrzem, w której ustalamy otoczenie z ustawieniem około 40 stopni F, zamiast szukać zimniejszej temperatury pokojowej. Hasze z kostek lodu można suszyć na górnym końcu arkuszy wyłożonych pergaminem w chłodnym otoczeniu.

W związku z tym należy zarządzać wilgocią, a automatyczny proces jest pod tym względem korzystny. Ten projekt jest prawdopodobnie bardziej odpowiedni do celów przemysłowych ze względu na praktyczną złożoność przestrzeni budowlanej o niskiej przewodności cieplnej. Zaletą takich niskich temperatur jest to, że po podgrzaniu spowalniają rozkład terpenów i kannabinoidów.

Używanie lodówki na wino do suszenia staje się techniką pozwalającą na uzyskanie korzyści z suszenia w chłodni. Zamrażarki do wina pozwalają nam osiągnąć wymagany poziom wilgotności w suszących bąbelkach haszyszu i mogą być przechowywane na niewielkiej przestrzeni.

#2. Proces suszenia powietrzem

Podczas nakładania lekkiej powłoki na bardziej fantastycznej powierzchni, haszysz jest rozpraszany, umożliwiając całkowite i skuteczne odparowanie wody poprzez wentylację poprzeczną atmosfery. Praca w chłodnym otoczeniu z zimnymi narzędziami jest korzystna. Przechowuj większość haszyszu w śliskiej podkładce lub pergaminie do pieczenia lub włóż do lodówki natychmiast po wyjęciu go z filtra w torebce bąbelkowej. Włóż również filtr lub Microplane do lodówki. Przechowuj hasze w lodówce przez ponad pół dnia.

Możesz przygotować pudełko na pizzę lub karton, gdy wilgotny haszysz stygnie. Wytnij paski pergaminu z rolek wystarczająco dużych, aby zeskrobać podstawę tektury, gumą skierowaną do góry.

Wyjmij hasz z lodówki. Zostałby zestalony w klastry, co ułatwiłoby zarządzanie. Przepuszczaj każdą bryłę rolki przez Microplane lub sitko jeden po drugim, aby użyć najmniejszego wysiłku potrzebnego do delikatnego rozbicia substancji lodowej. Celem jest uzyskanie jak najbardziej zbliżonej tekstury pyłu, a tym samym zwiększenie całego obszaru kontaktu haszyszu.

Sitko to małe sitko w kształcie miski, zwykle używane podczas jedzenia i gotowania, ale dobrze sprawdza się również podczas suszenia surowego haszyszu. Więc jest łagodniejszy tylko na kruchych kłączach niż w przypadku Microplane.

Ściśnij mieszankę lodową dwoma opuszkami palców, a następnie przesuwaj w przód i w tył przez filtr szybkimi, szybkimi ruchami, wywierając wystarczającą dźwignię, aby przebić się przez małe fragmenty. Łyżeczka może pomóc w rozłożeniu kłącza haszyszowego i izolowaniu poszczególnych kłączy tak często, jak to możliwe, pocierając zamrożone kawałki o tkaninę ekranującą. Po prostu upewnij się, że wszystko jest odpowiednio chłodne!

Celem jest zwiększenie powierzchni kontaktu, aby odparować jak najszybciej i najdokładniej. Ponadto umożliwia to suchszemu kartonowi wspomaganie odprowadzania wody z wilgotnego haszyszu. Owiń pudełko po pizzy i umieść je w zimnym, ciemnym i suchym miejscu. Jeśli to możliwe, dążyć do 55 stopni F i 35 procent wilgotności. Całkowite wyschnięcie haszyszu może zająć od 2 do 10 dni.

Kiedy ściskasz zupę w palcach, powinna mieć piaszczysty, suchy odcień, który po prostu nie pozostawia wilgoci. W porządku, jeśli hasz jest tłusty, ale nie powinien być mokry. Proces suszenia próżniowego jest również bardzo skuteczny w suszeniu bąbelkowego haszu, jeśli nie chcesz liofilizować swojej zupy. Możesz również przeczytać usuń coś, co utkwiło w pralce, oraz wskazówki, jak usunąć pleśń z pralek.

To okładka!

Cieszymy się, że bardzo spodoba Ci się ten artykuł. I ustaliliśmy, że po przeczytaniu tego artykułu wszyscy zrozumiecie, jak suszyć haszysz bąbelkowy bez liofilizatora. Zamiast liofilizacji, metody suszenia powietrzem i chłodnia są bardzo skuteczne i pomagają. Ale żeby dobrze zrozumieć, trzeba mieć pełną wiedzę na ten temat. Dziękuję, przyjaciele, że jesteście z nami na końcu i nie zapomnijcie podzielić się tym z przyjaciółmi i rodziną. Możesz również przeczytać o najlepszych sposobach suszenia bąbelkowego haszyszu.