Jak usiąść na kanapie z bólem w dole pleców: 2 kroki

Łatwo nauczyć się siedzieć na kanapie z bólem dolnej części pleców, ponieważ wystarczą tylko dwa kroki. Obejmują one sprawdzenie ułożenia ciała i utrzymanie idealnej pozycji nóg. Pod koniec tego artykułu Twoje plecy powinny czuć się znacznie lepiej.

Omówimy również, dlaczego i jak siedzenie na kanapie może być jednym z powodów, dla których często doświadczasz bólu pleców. Ale zanim przejdziemy dalej, rozważ sprawdzenie i naprawienie poduszek sofy, jeśli stracą swoją strukturę, ponieważ mogą również przyczynić się do złej pozycji siedzącej.

Jak usiąść na kanapie z bólem w dole pleców: 2 kroki

Jak usiąść na kanapie, aby złagodzić i uniknąć bólu w dole pleców

Krok 1. Sprawdź wyrównanie nadwozia

Zacznij od sprawdzenia wyrównania ciała, gdy siedzisz na kanapie i siadaj na krawędzi tylko przez krótki czas. Następnie, zamiast pozwolić sobie na upadek na sofę, kontroluj swój ruch od stania blisko kanapy i odpychania tyłka do tyłu. Kiedy już usiądziesz na sofie, sprawdź, czy masz wyprostowane plecy i czy się nie garbisz.

Odchyl się trochę i rozluźnij ramiona, aby zwiększyć komfort, ale szyja nie powinna obracać się pod niewygodnym kątem. Jeśli masz zamiar siedzieć na kanapie przez dłuższy czas, rozważ umieszczenie podpórki za plecami. Pomoże również, jeśli wiesz, jak utrzymać poduszki na sofie na miejscu, ponieważ mogą one powodować pochylanie się do tyłu lub do przodu, jeśli się ślizgają.

Krok 2. Utrzymuj biodra i kolana pod kątem prostym

Nie zapomnij również ćwiczyć dobrej postawy na dolnej części ciała. Jeśli twoje stopy nie stoją na ziemi lub nie są skrzyżowane, nie będziesz dobrze podparty. Nie chcesz też mieć skręconej talii, ponieważ może to przyczynić się do bólu spowodowanego nadwyrężeniem.

Jeśli nadal uważasz, że aktualna pozycja jest niewygodna dla nóg, użyj podnóżka lub podnóżka sofy, aby podnieść stopy. Możesz również sprawdzić, czy Twoje biodra i kolana są pod odpowiednim kątem. I na koniec pamiętaj, że długie siedzenie pogarsza ból pleców, więc wyrób sobie nawyk chodzenia lub wstawania z kanapy od czasu do czasu.

Czy siedzenie na kanapie boli dolną część pleców?

Twoja pozycja siedząca

Siedzenie na kanapie może zranić dolną część pleców, jeśli ćwiczysz złą postawę, robiąc to. Nie chcesz się garbić ani skręcać ciała, ponieważ obciąża to dyski i zmniejsza przepływ krwi. W niektórych przypadkach niewłaściwa postawa przez dłuższy czas podczas siedzenia powoduje zginanie kręgosłupa do tego stopnia, że ​​powoduje przepuklinę.

Twoja sofa

To, jak siedzisz na kanapie, nie jest jedynym winowajcą bólu dolnej części pleców. Sama sofa powinna zapewniać podparcie dzięki mocnej poduszce i odpowiedniej wysokości od podłogi z dużymi podłokietnikami i oparciem. Te cechy pomogą Ci utrzymać wyprostowaną pozycję siedzącą w porównaniu do zwiotczałej sofy, która zachęca do garbienia się.

Nie zapomnij wybrać kanapy o rozmiarze proporcjonalnym do Twojego wzrostu, dzięki czemu nie będziesz czuł się niezręcznie siedząc. W razie potrzeby dowiedz się, jak zrobić poduszki na sofę. Możesz ich użyć, aby poprawić wysokość siedziska lub wypełnić lukę między plecami a kanapą.

Jak wygodnie siedzieć na kanapie?

Jeśli chcesz odpocząć

Wylegiwanie się na kanapie to najwygodniejsza pozycja do zrobienia. Siedzenie w ten sposób to świetny sposób na wykorzystanie całej długości sofy. Użyjesz podłokietnika z jednej strony, aby podeprzeć plecy, a nogi wyprostować i unieść na siedzeniu sofy.

Aby upewnić się, że nie zaokrąglisz kręgosłupa o podłokietnik, użyj poduszki wzmacniającej i wypełnij lukę w rogu. Nie chcesz też zsuwać się w dół i trzymać głowę na podłokietniku, ponieważ powoduje to niewygodną pozycję szyi. Dużo lepiej jest użyć osobnej poduszki niż opierać głowę pod nieprzyjemnym kątem.

Jeśli sofa ma niskie oparcie

Istnieją różne style sof, a niektóre z nich mają niskie oparcie. Dlatego lepiej jest siedzieć prosto na krawędzi, ponieważ siedzenie zbyt daleko z tyłu może zniechęcić do dobrego podparcia kręgosłupa. Nie zapomnij również odwrócić ramion do tyłu, aby zapobiec naciskowi na górną część ciała.

Innym sposobem, aby wygodnie usiąść na sofie, jeśli zbytnio się toniesz, a kolana są wyższe niż wygodne, jest skrzyżowanie ich w kostkach. Niech kolana opadają z każdej strony i zapobiegaj dyskomfortowi w stawie biodrowym. Możesz również wydłużyć plecy, opierając łokcie na kolanach.

Czy lepiej siedzieć czy leżeć z bólem dolnej części pleców?

Zarówno siedzenie, jak i leżenie przez dłuższy czas nie są pomocne w przypadku bólu dolnej części pleców. Zamiast tego chcesz się poruszać i wykonać kilka rozciągnięć. Możesz wykonywać różne rozciąganie i ćwiczenia w ciągu dnia, aby złagodzić i zapobiec bólowi dolnej części pleców. Rozważ rozciąganie kręgosłupa lędźwiowego, rozciąganie ścięgien podkolanowych, kolana do klatki piersiowej, pompki i wygięcie w pozycji stojącej jako część swojego codziennego schematu.

Wniosek

Jeśli spędzasz dużo czasu na kanapie, musisz zachować odpowiednią postawę, aby uniknąć stresu w dolnej części pleców. Czy pamiętasz naszą dwuetapową procedurę siedzenia na kanapie z bólem dolnej części pleców? Musisz tylko upewnić się, że siedzisz wyprostowany, a Twoje nogi są płasko na podłodze z biodrami i kolanami pod kątem prostym.

Ponadto nie zapominaj, że sama sofa powinna zapewniać dobre podparcie. Poduszki nie powinny być zbyt twarde, ponieważ można zatonąć i zaokrąglić plecy. Na koniec nie zapomnij skonsultować się z lekarzem, jeśli ból utrzymuje się lub nasila.