Szczeniak na kółkach: 3 kroki, jak zrobić wózek dla psa

Jeśli jesteś zmęczony noszeniem psa w ramionach lub koniecznością odkładania go, gdy staje się zbyt niespokojny, szczeniak na kółkach może być dla Ciebie rozwiązaniem! Ten samouczek pokaże, jak zrobić wózek dla psa z tektury i taśmy klejącej.

Kroki, jak zrobić wózek dla psa

Krok 1. Najpierw weź arkusz tektury i przytnij go do pożądanego rozmiaru. Następnie ciasno owiń taśmą klejącą jedną stronę prześcieradła, aż stworzysz solidną krawędź wózka. To da ci wyobrażenie o tym, jak szerokie powinny być ramiona twojego psa, gdy siedzisz w nowym aucie.

Szczeniak na kółkach: 3 kroki

Krok 2. Odetnij nadmierną szerokość z obu stron, aby można było złożyć boki i spód krzesła w siebie bez nakładania się lub zbijania zbyt dużej ilości dodatkowego materiału (możesz potrzebować pomocy przy tej części!).

Teraz rozłóż to, co zostało na wierzchu i zmierz, jak długi powinien być każdy bok – ponownie zwróć uwagę, jak szeroki zwisający materiał może komuś przeszkadzać, gdy idzie za nim! Będziesz potrzebował stopy zwisającej po obu stronach, więc zmierz długość każdej strony i odetnij je.

Krok 3. Ostatni krok jest najłatwiejszy! Teraz, gdy masz już wszystkie kawałki materiału w kolejności, nadszedł czas na szycie! Zszyj każdą krawędź jak poprzednio, ale tym razem zostaw mały otwór na jednym końcu do odwrócenia na prawą stronę po wypchaniu – chcemy, aby nasz wózek był ładny i wytrzymały zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, prawda?

Wypełnij miękkim materiałem, jaki preferujesz (stare pluszaki działają świetnie!), zawiąż mocno i pozwól, aby nadziewarka trochę się wywietrzyła. Odwróć się ponownie na prawą stronę przez tę małą dziurkę do nowego domu, gdzie będzie służył przez lata, aby twój futrzany przyjaciel był szczęśliwy, gdy jesteś na zewnątrz lub po prostu w podróży.

Jak zrobić wózek inwalidzki dla psa?

Istnieje kilka różnych sposobów wykonania wózka dla psa. Możesz go kupić, jeśli masz pieniądze, lub zbudować własny. Jednym ze sposobów jest użycie dwóch kółek ze starego wózka dziecięcego i przymocowanie ich po obu stronach krzesła za pomocą długich pasków z rzepami lub paskami (podobnie jak działają paski do fotelików rowerowych).

Inną opcją jest zbudowanie go tak, aby pasował do górnej części przedniego koła roweru, co będzie wymagało pewnego rodzaju podparcia dla tylnego końca. Obie opcje mogą nie być zbyt estetyczne, ale pozwalają na maksymalną prędkość podczas transportu psów na płaskich powierzchniach, takich jak chodniki i utwardzone drogi.

Trzecią alternatywą byłoby kupowanie już zmontowanego produktu w większości sklepów zoologicznych – zwykle po prostu składa się je do torby transportowej i można je łatwo przechowywać w bagażniku samochodu.

Jak umieścić psa na wózku inwalidzkim?

Krok 1. Pierwszym krokiem jest zakup wózka inwalidzkiego do wykorzystania jako projekt podstawowy. Istnieje wiele różnych odmian, ale musisz znaleźć taką, która jest wystarczająco mocna dla twojego psa i którą można łatwo zdemontować i złożyć z powrotem w razie potrzeby.

Krok 2. Inną opcją byłoby znalezienie starego krzesła lub zrobienie go z rur PVC z paskami na rzepy (podobnie jak działają paski do fotelików rowerowych). Inną opcją jest zbudowanie go tak, aby pasował do górnej części przedniego koła roweru, co będzie wymagało pewnego rodzaju podparcia dla tylnego końca.

Obie opcje mogą nie być zbyt estetyczne, ale pozwalają na maksymalną prędkość podczas transportu psów na płaskich powierzchniach, takich jak chodniki i utwardzone drogi. Trzecią alternatywą byłby zakup już zmontowanego produktu.

Jak zrobić wózek inwalidzki dla kota?

Wózek inwalidzki dla kota można wykonać bardzo łatwo i tanio, wykonując następujące kroki:

Krok 1. Weź druciany kosz lub jakiś pojemnik, który jest wystarczająco duży, aby kotek mógł się w nim wygodnie zmieścić. Pudełko na buty działa dobrze, ale każdy większy pojemnik na buty będzie działał, o ile ma otwory wentylacyjne, więc kot nie dusić.

Krok 2. Górna część powinna mieć wystarczająco duży otwór, aby głowa kociaka mogła przez niego wystawać podczas wstawania na czworakach. Jeśli czujesz się naprawdę sprytnie, możesz nawet zrobić jeden z kartonu, chociaż może to nie być wystarczająco mocne, zwłaszcza jeśli są w to zaangażowane schody (a ile kotów i tak lubi po nich schodzić?).

Krok 3. Wytnij dwie małe szczeliny naprzeciw siebie w górnej części pojemnika, aby można było przełożyć przez nią długą wstążkę lub sznurek. Rozcięcia powinny być wystarczająco duże, aby umożliwić wiązanie węzłów na obu końcach wstążki nie za ciasno, ale po prostu na tyle ciasne, aby się nie rozpięły.

Krok 4. Umieść kota w środku i zawiąż go z każdej strony sznurkiem, aby nie wyślizgiwał się podczas poruszania się po rogach itp. Możesz potrzebować pomocy kogoś innego, jeśli masz problemy z samodzielnym podciąganiem sznurków, ponieważ koty są śliskimi stworzeniami!

Krok 5. Teraz wystarczy przymocować kilka kółek na jednym końcu (możesz też użyć starej deskorolki) za pomocą śrub, gwoździ lub kleju, w zależności od tego, jak ciężki musi być Twój projekt; będzie działać jak prowizoryczny wózek dla psa, dopóki nie będzie można kupić oficjalnego.

Krok 6. Teraz weź wstążkę i przywiąż ją do karku swojego pupila, aby nie mógł uciekać, gdy spacerujesz – dodatkowe punkty, jeśli przyczepisz dzwonek, aby łatwiej było je znaleźć w zatłoczonym miejscu !

Krok 7. Zwiń nadmiar wstążki na każdym końcu za kotem (w ten sposób większość wózków będzie miała uchwyty) lub po prostu mocno chwyć oba końce, trzymając zwierzę podczas spaceru, nie martwiąc się o utratę nad nimi kontroli.