Jak urządzić sofę segmentową w małym pokoju?

Jeśli nie masz pewności, jak zaaranżować sofę segmentową w małym pokoju, odkryliśmy dwa najlepsze pomysły na układ. Możesz użyć kanapy do podzielenia przestrzeni lub rozebrać kanapę segmentową i rozłożyć ją po całym pokoju. Zawarliśmy również kompletny przewodnik dotyczący aranżacji przekroju w kształcie litery L, w szczególności.

Ogólnie rzecz biorąc, nie myśl, że musisz odpuścić segment, ponieważ masz mały pokój. Oto kilka przydatnych układów, które pomogą zaaranżować pokój jak profesjonalista:

Jak urządzić sofę segmentową w małym pokoju?

Jak umieścić segment w małym pomieszczeniu?

Jako oddział

Rozmiar rozkładanej sofy może działać na Twoją korzyść, nawet jeśli masz mały pokój. Ci, którzy mają otwarty plan, wspólny dla mieszkań typu studio, mogą użyć segmentowej sofy, aby podzielić ją na dwie części. Możesz nawet ustawić długość sofy przy drzwiach, aby stworzyć prowizoryczny chodnik za jej plecami.

Kolejną wskazówką dotyczącą wykorzystania sofy segmentowej do podziału otwartej przestrzeni jest rozróżnienie różnych stref. Na przykład, miej kanapę na środku pokoju, zwróconą w stronę telewizora. Następnie możesz stworzyć za nim jadalnię, dodając mały stół i dwa krzesła.

W wielu kawałkach

Jedną z zalet sofy segmentowej nad tradycyjną kanapą jest możliwość rozdzielenia jej na kilka części. Sofy segmentowe zazwyczaj składają się z dwóch części, ale różne style mogą mieć więcej, aby dostosować się do różnych orientacji. Zakładając, że nie masz wystarczająco dużo miejsca, aby kanapa segmentowa zmieściła się do ściany w pokoju, spróbuj podzielić ją na sekcje.

Ustaw parę równolegle do siebie lub ustaw przekrój tak, jakbyś podążał za układem projektowym dla wielu krzeseł. Istnieją jednak ograniczenia tego typu aranżacji, ponieważ niektóre modele segmentowe są tapicerowane, więc nie można ich rozdzielić. W takich przypadkach spróbuj zamiast tego zmienić orientację przekroju.

Jak zaaranżować segment w kształcie litery L?

Najlepszym sposobem na ułożenie przekroju w kształcie litery L jest ustawienie go przy narożniku. To ustawienie nadaje się również do małych pomieszczeń, ponieważ nadal będziesz mieć wystarczająco dużo miejsca, aby spacerować po sofie. Ponadto możesz ustawić sofę w pewnej odległości od telewizora, okna lub kominka, w zależności od tego, gdzie chcesz zwrócić uwagę siedzących na kanapie.

Jedyną przesłanką do umieszczenia segmentu przy ścianie narożnej jest to, że nie powinien blokować żadnych ścieżek ani wejść do pokoju. Następnie możesz dodać inne przedmioty do sekcji na rogu, aby wszystko wyglądało na skoordynowane. Przestrzeń w przednim kącie segmentu w kształcie litery L stanowi nawet idealne miejsce na stoły i tafty, nie zajmując więcej miejsca w pokoju.

Czy powinieneś umieścić segment w małym salonie?

Segment można postawić w małym salonie wbrew powszechnemu założeniu, że będzie za duży. Zaletą segmentu w małym salonie jest praktyczność. Zamiast mieć wiele mebli, które mogą zajmować i tak już ograniczoną przestrzeń, wystarczy jeden segment, aby zapewnić miejsce do siedzenia, którego potrzebujesz.

Dodanie segmentu w małym salonie może wydawać się sprzeczne z intuicją w porównaniu z dwuosobową kanapą. Pamiętaj jednak, że przekrój umożliwia naprzemienne krzywe i kąty. Na przykład powstałe kąty przekroju w kształcie litery L zapewniają przestrzeń, w której możesz mieć stół, a pokój nie będzie zbyt ciasny.

Jak udekorować salon za pomocą segmentowej kanapy?

Technika dekorowania salonu kanapą segmentową zależy od rodzaju pomieszczenia i segmentu. Jeśli zmierzysz sofę do pokoju, możesz lepiej zaplanować jej rozmieszczenie i wiedzieć, jakie inne typy mebli możesz dodać. Jak więc dodać meble do sofy segmentowej?

Wykorzystaj przestrzeń w łuku lub kącie przekroju

Sekcje w kształcie litery U i L oferują przestrzeń pod kątem, w której można ustawić przed nim kwadratowy lub okrągły stolik kawowy. Możesz nawet dodać inne krzesła równolegle i przodem do kanapy, aby pomieścić więcej osób, jeśli masz gości. Innym przykładem tego, kiedy można dodać krzesła naprzeciwko i skierowane w stronę segmentu, jest szezlong.

Rozważ funkcjonalność

Aby zapewnić funkcjonalność, dodaj stoliki boczne i podnóżki, które zastępują miejsce do przechowywania. Możesz użyć bocznego stolika do przechowywania lamp i innych mebli, aby przestrzeń była bardziej zakotwiczona. W przeciwnym razie możesz zostawić go pustą, aby goście mogli mieć miejsce na napoje i inne przedmioty.

Co mogę umieścić za kanapą segmentową?

Przestrzeń za kanapą segmentową pomieści stolik rozkładany. Nie powinien być wyższy od samego segmentu i można go używać do przechowywania lamp, ramek i innych dekoracji, które harmonizują z pomieszczeniem. Istnieje wiele sposobów na udekorowanie sofy za kanapą, które mogą działać na rzecz estetyki i funkcjonalności pomieszczenia.

Wniosek

Kto powiedział, że nie możesz mieć segmentu, jeśli twój pokój jest mały? W tym artykule omówiono, jak zaaranżować sofę segmentową w małym pokoju za pomocą dwóch miejsc. Możesz użyć go jako podziału lub podzielić na kilka części.

Sekcje w kształcie litery L mogą nawet pracować w rogu, dzięki czemu można wykorzystać powstałą przestrzeń kątową na więcej mebli. Czy czerpałeś inspirację z naszych wskazówek? Daj nam znać w komentarzach!