Jak skonfigurować zdalne biuro

Zagrożenie niedawną epidemią nowego koronawirusa (COVID-19) zmusiło różne rodzaje firm do ustalenia, jak skonfigurować zdalne biuro dla swoich pracowników. Stworzenie wydajnego i wydajnego biura zdalnego wymaga starannego planowania, przemyślanego wysiłku i systematycznej realizacji.

Co to jest zdalne biuro

Z definicji biuro zdalne odnosi się do środowiska pracy, które znajduje się poza tradycyjnym biurem. Jeśli uważasz, że konfiguracje zdalnego biura to tylko moda, pomyśl jeszcze raz.

Jak skonfigurować zdalne biuro

Chociaż pracownik może pracować w kawiarni lub gdziekolwiek indziej, większość osób pracujących zdalnie woli pracować z domu. Jeszcze zanim pandemia zmusiła firmy do przyjęcia kultury pracy zdalnej, ponad 5 milionów pracowników w Stanach Zjednoczonych pracowało w domu przez połowę czasu.

Innymi słowy, minęły czasy, kiedy większość ludzi wsiadała do pociągu, jechała autobusem lub jechała do biura do pracy. Zwykłe „poranne dojazdy do pracy” drastycznie zmieniły się w wstawanie z łóżek i pędzenie prosto do domowego biura, które udało im się założyć. Czy ci się to podoba, czy nie, zdalne biura to nowa norma.

Najlepsza konfiguracja biura domowego pod kątem produktywności

Bez konieczności dojeżdżania do pracy i rozpraszania się w miejscu pracy, praca w domu może dać każdemu szansę na przejęcie kontroli nad swoją karierą. Czy wiesz jednak, że konfiguracja Twojego domowego biura może znacząco wpłynąć na Twoją produktywność w pracy? Aby jak najlepiej wykorzystać pracę zdalną, musisz wziąć pod uwagę pewne czynniki podczas konfigurowania domowego biura.

Znajdź odpowiednie miejsce

Umieszczenie biurka w jednym rogu nie wystarczy, aby stało się domowym biurem. Wybierając dla siebie wydzieloną przestrzeń do pracy, musisz zastanowić się, jak najlepiej unikać możliwych rozproszeń. Musisz także wymyślić sposoby maksymalizacji dostępnej do użytku przestrzeni.

Byłoby wspaniale, gdybyś mógł ustawić swoje domowe biuro w osobnym pomieszczeniu w swoim domu. Praca w osobnym pomieszczeniu ułatwi Ci wyznaczanie granic między pracą a czasem wolnym. Jeśli nie masz wolnego pokoju i brakuje Ci miejsca, musisz starannie wybrać odpowiednie miejsce na swoje miejsce pracy.

Spróbuj też poszukać miejsca, w którym można uzyskać naturalne oświetlenie. Jeśli nie jesteś tego świadomy, naturalne oświetlenie może pomóc w regulacji cyklu snu i czuwania i zwiększyć produktywność.

Zdobądź fabrykę domowego biura

Lubisz rośliny? Czy wiesz, że włączenie tych naturalnych elementów do wyznaczonego miejsca pracy może znacznie zwiększyć Twoją produktywność? Zakup rośliny do domowego biura będzie pięknym dodatkiem do Twojego wnętrza i pomoże zmniejszyć poziom stresu i poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach.

Pozbądź się bałaganu

Zaśmiecona przestrzeń robocza nie zapewni lepszej produktywności. Jeśli zdecydujesz się dodać kilka dekoracji do swojego miejsca pracy, upewnij się, że wybierasz elementy dekoracyjne, które ostatecznie nie zamienią się w bałagan w biurze. Kiedy konfigurujesz swoje domowe biuro, poświęć trochę czasu na zidentyfikowanie przedmiotów, których będziesz używać, tych, których będziesz musiał się pozbyć, lub tych, które musisz przenieść w inne miejsce.

Utrzymuj porządek

Jeśli Twoje biurko jest stale pokryte dokumentami lub przedmiotami, nie zdziw się, jeśli Twoja produktywność spadnie. Są szanse, że marnowałbyś czas na szukanie czegoś ważnego tylko dlatego, że wszystko w twoim domowym biurze jest zdezorganizowane. Aby tego uniknąć, upewnij się, że Twoje dokumenty są odpowiednio ułożone i przechowywane w miejscu, w którym masz do nich natychmiastowy dostęp i nie są gromadzone jak tama bobra.

Ustaw pewne granice

Stracenie rozpędu po przerwaniu pracy może być uciążliwe. Jeśli chcesz coś zrobić, musisz poświęcić swoim zadaniom niepodzielną uwagę. Pamiętaj, że nadal otrzymujesz wynagrodzenie za pracę, mimo że cieszysz się wygodą pozostania w domu.

Z tego powodu niezwykle ważne jest, aby powiadomić domowników o godzinach pracy. Ponadto, jeśli nie chcesz, aby Twoja produktywność spadła, trzymaj się z dala od telewizji i przestań sprawdzać konta na Instagramie, Facebooku i Twitterze.

Wybierz właściwe biurko.

Biurko w domu może albo zrobić, albo przerwać pracę. Ma to ogromny wpływ na ilość pracy, którą możesz wykonać. Upewnij się, że wybrałeś właściwy dla siebie.

Pomyśl o swojej domowej przestrzeni biurowej, gdy szukasz idealnego biurka dla siebie. Potrzebujesz więcej miejsca na biurku? Biorąc pod uwagę wielkość biurka i dopasowanie do miejsca pracy, stworzysz środowisko pracy, które emanuje komfortem i inspiruje do produktywności.

Jeśli chcesz zminimalizować czas spędzany w pozycji siedzącej podczas pracy w domu, możesz rozważyć użycie biurka z regulacją wysokości. Umożliwi to robienie przerw na stanie i rozciąganie przez cały dzień.

Wybierz odpowiednie krzesło

Po wybraniu odpowiedniego biurka następnym krokiem jest znalezienie odpowiedniego krzesła. Upewnij się, że masz taki, który zapewni ci odpowiednie wsparcie. Jeśli nie czujesz się komfortowo na krześle, twoje plecy będą cierpieć z powodu bólu, a koncentracja podczas pracy będzie dla ciebie wyzwaniem.

Zdobądź odpowiedni sprzęt

Stworzenie zdalnego biura, które zwiększy Twoją produktywność, nie byłoby możliwe, jeśli brakuje Ci odpowiednich narzędzi i sprzętu. Może to obejmować komputer, telefon, niszczarkę do papieru, skrzynkę kablową, drukarkę laserową, stojak na słuchawki lub cokolwiek innego. Upewnij się, że nie masz wolnego internetu, który będzie przeszkadzał w pracy.

Miej własne miejsce na przerwę

Czasami będziesz musiał odpocząć od pracy bez pokusy ochłodzenia się na Netflix. Możesz robić przerwy bez narażania się na inne rozproszenia, jeśli zorganizujesz przerwę w swoim biurze domowym. Na początek rozważ zaopatrzenie się w kanapę i umieszczenie jej z dala od biurka.

Trzymaj się swojego harmonogramu

Jeśli nie planujesz dnia, nie ma znaczenia, czy udało Ci się skonfigurować zdalne biuro, które może zwiększyć Twoją produktywność. Wymyślenie planu dnia pomoże Ci być świadomym swoich zadań. Możesz pozostać na dobrej drodze, jeśli trzymasz tablicę ogłoszeń lub kalendarz biurkowy przypięty do pulpitu w zdalnej stacji roboczej.

Podstawowe zasady konfigurowania domowego biura

Czy Twój pomysł na pracę w domu oznacza siedzenie ze skrzyżowanymi nogami na kanapie i pochylanie się nad laptopem? Jeśli nie chcesz każdego ranka budzić się z bólem, musisz ustalić podstawowe zasady dotyczące tworzenia domowego biura. Eksperci zalecają:

Posiadanie dedykowanego obszaru roboczego nie podlega negocjacjom.

Chciałbyś mieć dedykowane stanowisko pracy, które jest ciche, blisko okna i blisko gniazdek. Podziękujesz sobie za rozbicie obozu, w którym będziesz mieć dostęp do naturalnego światła. Ponadto umieszczenie biurka obok gniazdek pozwoli Ci zrezygnować z używania tych brzydkich przedłużaczy.

Usiądź wygodnie

Musisz siedzieć jak profesjonalista, jeśli chcesz wszystko naprawić. Upewnij się, że Twoje nogi są równoległe do podłoża, a stopy leżą na podłodze. Jeśli nie jest to możliwe, chwyć pudełko i użyj go jako podnóżka.

Uważaj na umiejscowienie monitora

Utrzymanie monitora na poziomie oczu i umieszczenie go na wyciągnięcie ręki jest dla Ciebie dobre. Jeśli używasz laptopa, możesz chcieć uzyskać oddzielną klawiaturę i mysz. Umożliwi to podparcie ekranu na idealnej wysokości.

Chroń się przed chorobą siedzenia

Jeśli się zastanawiasz, „choroba siedzenia” ustępuje miejsca złym skutkom siedzącego trybu życia. Odmów bycia kimś, kto jest stale przykuty do biurka. Kiedy robisz sobie przerwy, nie zapomnij się poruszać, aby mięśnie mogły się rozciągnąć i rozluźnić.

Niezbędne typy mebli do zdalnego biura

Poświęcenie czasu na wybór rodzaju mebli, które będziesz używać w swoim zdalnym biurze, jest koniecznością. Pamiętaj, że potrzeba dużo starannego planowania, aby zmaksymalizować przestrzeń przy jednoczesnej optymalizacji ergonomii miejsca pracy. Przejrzyj te niezbędne rodzaje mebli, które chciałbyś umieścić w swoim domowym biurze.

Regulowany stojący pulpit

Zaoszczędź czas i kłopoty związane z ponowną regulacją laptopa, klawiatury, myszy lub monitora. Dzięki regulowanemu, stojącemu biurkowi możesz mieć możliwość natychmiastowego podniesienia lub obniżenia jego wysokości za pomocą prostego naciśnięcia dźwigni.

Ergonomiczne krzesła biurowe

Upewnij się, że Twoje krzesło nie szkodzi Twojemu zdrowiu, aby wyeliminować bóle ciała i bóle, z którymi regularnie boryka się większość osób przy biurku. Zdobądź ergonomiczne krzesło biurowe, które podniesie Cię i pozwoli przesuwać się z boku na bok, gdy próbujesz sięgnąć po określone przedmioty na biurku, półkach i szufladach.

Półki

Oprócz tego, że jest w pełni funkcjonalny, półki mogą również sprawić, że zdalna stacja robocza będzie wyglądać i czuć się bardziej intymnie. Chociaż możesz wybrać wbudowane półki wzdłuż ścian, możesz również pozostać przy tradycyjnych wolnostojących półkach na książki.

Szafy na dokumenty

Nie możesz pracować wydajnie, jeśli nie masz odpowiedniego miejsca do przechowywania plików. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na zakup bocznej szafki na akta, standardowej dwuszufladowej szafki na dokumenty w rozmiarze Letter, czy dwuszufladowej szafki na dokumenty w rozmiarze Legal, wybór należy do Ciebie. Po prostu miej na uwadze przestrzeń, którą masz, ponieważ szafki na akta mogą być ogromnymi kosmicznymi koszmarami.

Więcej miejsc

Ponieważ dodatkowe miejsca do siedzenia są oczywiście potrzebne do miejsca odpoczynku, możesz chcieć uzyskać tapicerowaną sofę. Nie martw się; Twój dodatkowy pokój nie będzie wymagał dużo miejsca z przodu.

A co z przekształcalnymi meblami

Przekształcalne meble są idealne dla tych, którzy mieszkają w mniejszych przestrzeniach, takich jak małe domy i mikrolofty. Jeśli interesujesz się mikro-życiem, kluczem do uzyskania mniejszego śladu węglowego przy zoptymalizowanej konfiguracji zdalnego biura jest wybór odpowiednich przekształcalnych mebli. Odpowiednie elementy mogą sprawić, że zredukowane życie wydaje się większe niż życie.

Ponieważ projektanci mebli przyjmują koncepcję życia na małą skalę, wielu z nich wymyśla elementy, które uzupełniają ten styl życia. Dzięki nim małe domowe biuro może być wyposażone w rozkładaną sofę, stolik kawowy, który zmienia się w podstawkę pod laptopa i nie tylko!

Największe korzyści z pracy zdalnej

Kiedy firmy na całym świecie przyjęły politykę pracy zdalnej, aby spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa, wzrost statystyk dotyczących pracy zdalnej stał się niezaprzeczalny na początku 2020 roku. przewrót. Na szczęście wyniki są pozytywne dla obu stron.

Pracodawcy mogą zatrudniać najlepszych talentów.

Dzięki wirtualnemu zatrudnieniu firmy nie są już ograniczone do określonych lokalizacji geograficznych. Oznacza to, że nic nie powstrzyma ich przed zatrudnianiem wysokiej jakości freelancerów i specjalistów z dowolnego zakątka świata. Tworzenie zespołów obejmujących wiele stref czasowych umożliwia firmom szybkie reagowanie na potrzeby klientów, zwiększanie pokrycia ich wrażliwych zasobów i ciągły postęp w projektach.

To opłacalne

Ustalenia dotyczące pracy zdalnej nie będą wymagać od pracodawców wynajmowania lub kupowania powierzchni biurowej ani wydawania większej ilości gotówki na instalację udogodnień biurowych. Ponadto nie będą musieli martwić się opłatami za media i utrzymanie budynku, aby utrzymać swoje fizyczne biuro. Podobnie wirtualne zatrudnienie sprawi, że pracownicy zaoszczędzą więcej pieniędzy, ponieważ nie będą musieli tankować, kupować posiłków ani inwestować w ubrania biurowe.

Zwiększa retencję pracowników.

Czy wiesz, że trzy czwarte respondentów stwierdziło, że ustalenia dotyczące pracy zdalnej są jednym z największych niepieniężnych sposobów zwiększania retencji pracowników przez firmy? Ci, którzy pracują zdalnie, twierdzą, że dzięki takim rozwiązaniom mogą cieszyć się znacznie większym poczuciem równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Z wyższymi wskaźnikami retencji wiąże się mniejsza rotacja pracowników, a także mniej przerw w pracy.

Zwiększa produktywność

Pracownicy pracujący w tradycyjnych biurach padają ofiarą kilku rozrywek, które zabierają im dużo czasu. Te rozrywki mogą obejmować dodatkowe minuty spędzone na plotkowaniu ze współpracownikiem w pokoju socjalnym lub wciągnięcie w politykę biurową. Te rozproszenia mogą zwiększyć stres związany z pracą, co ostatecznie spowoduje niższą produktywność, morale, a także wyższe urlopy.

Z drugiej strony osoby pracujące w domu są zmuszone do podjęcia dodatkowych kroków w celu wykazania przejrzystości, jeśli chodzi o ich codzienne zadania. Ponieważ pracownicy zdalni zwykle zarządzają swoją codzienną pracą, pracodawcy mogą zrezygnować z mikrozarządzania. Dzięki zespołom produktywnych pracowników zdalnych znacznie mniejsza byłaby potrzeba regularnego sprawdzania połączeń lub bezużytecznych spotkań.

Pracownicy cieszą się elastycznością.

Ponieważ nie są potrzebne dojazdy, nie będą musieli siedzieć w dużym natężeniu ruchu w drodze do lub z miejsca pracy. Oznacza to, że mogą spędzać więcej czasu z rodziną. Co więcej, elastyczny grafik pracy pozwala na robienie bardzo potrzebnych przerw, które mogą wiązać się z szybkim spotkaniem z przyjacielem lub wizytą na siłowni.

Wniosek

Pracownicy zdalni mogą być bardziej innowacyjni, zaangażowani i wydajni, jeśli wiedzą, jak skonfigurować idealne dla nich zdalne biuro. Stworzenie odpowiedniego środowiska pracy zdalnej może wymagać dużo ostrożnego myślenia, ale wszystkie korzyści są tego warte.

Szukasz eksperta, który pomoże Ci stworzyć skuteczną i wydajną dedykowaną przestrzeń do pracy? Skontaktuj się z nami w Mila Design. Specjalizujemy się w projektowaniu i produkcji wysokiej jakości mebli biurowych, mebli gabinetowych oraz innych indywidualnych projektów.