Jak najlepiej używać poduszki Boppy do karmienia?

Możesz nauczyć się używać poduszki Boppy do karmienia, po prostu umieszczając ją i malucha na miejscu. Pamiętaj, że poduszka Boppy jest cennym dodatkiem do Twoich sesji pielęgniarskich we Włoszech, aby pomóc Tobie i Twojemu dziecku poczuć się bardziej komfortowo. Korzystanie z tej ładnej poduszki powinno być łatwe, niezależnie od pozycji karmienia piersią.

Z tego artykułu dowiesz się również, jak używać poduszki Boppy do karmienia butelką. Możesz nauczyć innego opiekuna, jak karmić swojego malucha i pozwolić mu na związanie się. W końcu karmienie dziecka to zadanie i okazja do lepszego poznania swojego dziecka.

Jak najlepiej używać poduszki Boppy do karmienia?

Jak używać poduszki Boppy do karmienia i karmienia butelką

Pozycja do karmienia piersią

Krok 1. Usytuuj się

Karmienie piersią dziecka może być wygodniejsze i bezpieczniejsze dzięki poduszce Boppy. Międzynarodowa Liga La Leche zaleca znalezienie pozycji z podparciem pleców i zgięciem bioder Twojego dziecka, gdy masz je blisko siebie. Staraj się, aby buzia i nos dziecka były skierowane w stronę sutka i sprawdź, czy pierś nie uciska jego podbródka.

Krok 2. Sprawdź miejsca docelowe

Skorzystaj z kształtu poduszki Boppy i umieść ją wokół biodra. Następnie możesz położyć malucha na poduszce tak, aby oba brzuszki przylegały do ​​siebie. Pamiętaj jednak, że jest to ogólna wytyczna dotycząca układania malucha do karmienia z poduszką Boppy.

Krok 3. Zmodyfikuj odpowiednio

Pamiętaj, że różne rodzaje pozycji do karmienia będą odpowiadać Twojemu dziecku, gdy dorośnie. Poduszka Boppy może pomóc podnieść Twoje dziecko, aby lepiej przyssać się podczas trzymania kołyski. Ta pozycja jest idealna dla noworodków, ale możesz również podeprzeć dziecko poduszką na boki, jeśli jest w pozycji trzymania piłki nożnej.

Pozycja do karmienia butelką

Podobnie jak w przypadku wszystkich poduszek do karmienia, nawet opiekunowie mogą używać poduszki Boppy podczas wiązania się ze swoim maluchem. Być może jesteś niedostępny i potrzebujesz kogoś, kto będzie karmił Twoje dziecko butelką. Możesz pomóc mu się usadowić za pomocą poduszki Boppy.

Krok 1. Umieszczanie

Opiekun może używać poduszki Boppy do podtrzymywania dziecka podczas karmienia go butelką. Dla niektórych osób trzymanie dziecka na rękach może wydawać się onieśmielające, więc zamiast tego poproś opiekuna, aby użył poduszki Boppy. Poproś je, aby owinęły poduszkę wokół talii i znalazły wygodną pozycję z podpartymi plecami.

Krok 2. Wspieranie

Podobnie jak w przypadku korzystania z poduszki Boppy do karmienia, opiekun kładzie dziecko na plecach na poduszce. Muszą jednak przytulić głowę i górną część tułowia dziecka. Ich ramię nie powinno być napięte, ponieważ mogą oprzeć je na poduszce.

Jeśli Twoje dziecko ma ulewy lub chce uniknąć kolki, możesz również zachęcić do karmienia z poduszką Boppy. W tej praktyce chcesz naśladować przepływ mleka podczas karmienia, ale przy karmieniu butelką. Podnieś dziecko pod kątem 45 stopni za pomocą poduszki Boppy.

Jak wybrać poduszkę do karmienia

Być może najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest kształt lub konstrukcja poduszki do karmienia. Powinna uzupełniać Twoją sylwetkę, aby była wygodna w użytkowaniu. Najpopularniejszymi rodzajami poduszek do karmienia są poduszki w kształcie litery U i O.

Te kształty pozwalają dopasować się do tułowia i podtrzymywać głowę i szyję dziecka podczas karmienia. Znajdź poduszkę w rozmiarze, który pasuje do twojego tułowia i jeśli możesz wygodnie położyć na niej ramię. Poduszki do karmienia w kształcie litery C są doskonałe dla większości typów ciała, ale możesz wybrać poduszki w kształcie litery O, jeśli potrzebujesz dodatkowego wsparcia lub zmniejszenia ucisku.

Wskazówki pielęgniarskie dla nowych mam

Noworodek może mieć od siedmiu do ośmiu karmień dziennie. Dobre oznaki Twojego dziecka to wygodne karmienie, gdy później się uspokoi, i ogólnie jest czujne, gdy się obudzi. Możesz spodziewać się zmiany do sześciu pieluszek, a twoje dziecko będzie miało również co najmniej jeden luźny jelito każdego dnia po przejściu smółki.

Idealna pozycja

Jeśli jesteś nową mamą, karmienie piersią może być trudne. Royal Women’s Hospital zaleca znalezienie wygodnej pozycji, która będzie wspierać zarówno Ciebie, jak i Twoje dziecko. Na początek trzymaj dziecko blisko siebie, tak aby było przodem do twojej klatki piersiowej.

Zachęta

Połóż go na boku tak, aby jego nos zrównał się z twoim sutkiem. Ponieważ Twoje dziecko nie może jeszcze używać mięśni szyi, chcesz podeprzeć pierś, aby Twoje dziecko mogło bezpiecznie się ssać. Jeśli Twoje dziecko nie otwiera buzi, możesz użyć sutka, aby dotknąć jego ust, a następnie najpierw przysunąć mu podbródek.

Zmień położenie

Jego dolna warga powinna znajdować się poza środkiem otoczki, a Twoje dziecko zacznie karmić. Możesz na stałe ponownie przymocować malucha, jeśli któryś z was również będzie czuł się komfortowo. Wystarczy czystym palcem zerwać pieczęć dziąsłami do piersi.

Wniosek

Karmienie piersią może być fantastycznym doświadczeniem łączącym mamę i dziecko. Możesz jednak uczynić go bardziej komfortowym i relaksującym, ucząc się używania poduszki Boppy do karmienia we Włoszech. Zacznij od znalezienia dobrze podpartej pozycji, a następnie owiń wokół siebie poduszkę.

Połóż malucha na poduszce zgodnie z pożądaną pozycją do karmienia, aby pomóc mu w przyssaniu. Poduszka pomoże wychować malucha podczas karmienia. Co więcej, każdy opiekun może również używać poduszki w nieco podobny sposób do karmienia butelką lub karmienia w tempie, aby uchronić dziecko przed kolkami i ulewaniem.