Jak rozebrać leżak? 3 kroki DIY!

Jeśli masz fotel rozkładany Lane, ten artykuł jest dla Ciebie. Pokażemy, jak rozebrać fotel rozkładany i jakie narzędzia są potrzebne. Proces nie jest zbyt trudny, ale wymaga trochę czasu i cierpliwości.

Należy również zaopatrzyć się w śrubokręt krzyżakowy z przedłużką i małymi szczypcami, które pomogą uwolnić sprężyny, które mogą skleić się w mechanizmie siedziska lub oparcia. OK, zaczynajmy!

Jak rozebrać leżak? 3 kroki DIY!

Kroki demontażu fotela na pasie

Krok 1. Przede wszystkim powinieneś przeczytać instrukcję dołączoną do twojego krzesła. Jeśli go nie ma, nie ma problemu, ponieważ można znaleźć plik PDF online, który może nas poprowadzić podczas tego procesu. Jako alternatywę pokażemy, jak to zrobić w przypadku niektórych modeli i podamy wskazówki na wypadek, gdyby Twój nie był objęty tymi instrukcjami.

Polecam przeniesienie fotela w dobrze oświetlone miejsce, abyś mógł zobaczyć, co robisz lepiej podczas demontażu.

Następnym krokiem byłoby usunięcie wszelkich poduszek z siedziska lub oparcia przed przejściem do przodu; Do tego zadania możesz potrzebować nożyczek, jeśli są one zbyt ciasne z powodu ich szwów (chociaż zwykle są one z tyłu krzesła, których możesz użyć).

Krok 2. Kolejnym krokiem jest zdjęcie podłokietnika z jednej strony. Aby to zrobić, upewnij się, że jest zablokowany po obu stronach, a następnie powoli pociągnij do góry, aż odpadną.

Należy uważać podczas tego procesu, ponieważ do tych części mogą być jeszcze jakieś guziki lub inne elementy (czytaj poniżej, aby uzyskać więcej informacji, jak sobie z nimi poradzić), ale także aby nie uszkodzić żadnej tkaniny pod spodem – polecam używać ręczniki, jeśli to możliwe.

Krok 3. Następnie przejdziemy do usunięcia elementów złącznych, takich jak śruby, śruby lub wypaczenia/sprężyny, które trzymają różne części razem: Więc sprawdź wszystkie krawędzie każdego elementu i spróbuj je delikatnie poluzować; Jeśli nie odchodzą łatwo, będziesz musiał użyć narzędzia takiego jak szczypce lub coś innego.

Jeśli jakieś części krzesła nadal wydają się ciasno przymocowane i trudne do usunięcia – na przykład śruby, możesz spróbować użyć wiertarki elektrycznej z niewielkim nagrzaniem (nie zapomnij o okularach ochronnych).

Ciepło ułatwi odkręcenie tych elementów, aby odpadły bez uszkodzeń. Wystarczy odwrócić głowę, aby nie oślepiły wydobywające się iskry!

Kiedy wszystko jest odłączone z jednej strony, odwróć to i wykonaj ten proces ponownie dla drugiej strony. Gdy obie strony są gotowe, powinieneś być w stanie rozebrać każdą część osobno; I wreszcie ciesz się spokojnym siedzeniem!”

Kroki, jak zdjąć tył fotela

Odkręć śruby z tyłu fotela. Te nie odchodzą łatwo, będziesz musiał użyć narzędzia takiego jak szczypce lub coś innego.

Jeśli jakieś części krzesła nadal wydają się ciasno przymocowane i trudne do usunięcia – na przykład śruby, możesz spróbować użyć wiertarki elektrycznej z niewielkim nagrzaniem (nie zapomnij o okularach ochronnych).

Ciepło ułatwi odkręcenie tych elementów, aby odpadły bez uszkodzeń. Wystarczy odwrócić głowę, aby nie oślepiły wydobywające się iskry!

Kiedy wszystko jest odłączone z jednej strony, odwróć to i wykonaj ten proces ponownie dla drugiej strony. Po wykonaniu obu stron powinieneś być w stanie rozebrać każdą część krzesła, wykręcając śruby.

Zdejmij podłokietniki ze swojego fotela

Możesz również oddzielić ramiona od fotela, co jest świetnym pomysłem, jeśli mieszkasz w mieszkaniu i nie chcesz zawracać sobie głowy wynoszeniem każdej części mebli podczas przeprowadzki.

Niektóre elementy mogą być połączone z jednej strony, ale nie z drugiej – podczas gdy inne są połączone z obu stron.

Wszelkie śruby łączące te części należy odkręcić za pomocą szczypiec lub innego narzędzia, które będzie dla Ciebie najlepsze! Większość podłokietników łatwo się rozkłada, ponieważ ich gniazda często mają zatrzaski, które ułatwiają również ich otwieranie.

Odchyl do tyłu dowolny koniec, który ma połączenia pozostawione na podstawie, bez przesuwania go do przodu, aby nie zaszkodził podłodze ani żadnym innym meblom.

Jeśli masz skórzany fotel, nie zapomnij zdjąć podłokietników przed rozłożeniem reszty krzesła! Skóra jest trwalsza niż tkanina, dzięki czemu może wytrzymać większe obciążenie narzędziami i ma mniejszą szansę na rozdarcie podczas rozdzielania szwów.

Usuwanie oparcia skórzanego fotela

Proces ich usuwania będzie podobny do powyższego: poszukaj śrub za pomocą szczypiec lub klucza nastawnego, jeśli są zbyt mocno przyklejone.

Wyciągnij je z minimalną siłą, aż będzie wystarczająco dużo luzu, aby je wyciągnąć – następnie odłóż je na bok i przejdź do odkręcania wszystkiego, co wymaga uwagi.

Skóra może wymagać dodatkowej ostrożności podczas odrywania, ponieważ może się rozciągać i rozdzierać. Jeśli walczysz, usuń nadmiar, aby łatwiej było rozdzielić szwy na krześle bez konieczności rozdzierania większej ilości skóry.

Jeśli są paski trzymające sprężyny lub inne części razem, a nie śruby, prawdopodobnie będą miały sprzączkę na jednym końcu, w ten sposób należy je odpiąć przed regulacją czegokolwiek innego, aby się nie zaplątały!