Jak przewietrzyć suszarkę przez okno? 10 łatwych kroków!

Zastanawiasz się, jak przewietrzyć suszarkę przez okno? Aby wywietrzyć suszarkę przez okno, otwórz szklane okno i zainstaluj tam okap, zanim zamkniesz okno i całkowicie wyregulujesz boczne panele. Wyciągnij otwór wentylacyjny na zewnątrz i zamknij okno, gdy skończysz z nim, lub pozostaw go na miejscu jako zrównoważone rozwiązanie.

Jeśli pożyczasz lub nie musisz wiercić otworu w fundamencie piwnicy, możesz wywietrzyć suszarkę przez okno. Zamiast wiercić dziurę w sidingu, cemencie lub cegle, możesz stworzyć bezpieczne półtrwałe lub tymczasowe rozwiązanie za pomocą okna.

Jak przewietrzyć suszarkę przez okno? 10 łatwych kroków!

Tak, moi przyjaciele, to wszystko prawda. Jeśli więc interesuje Cię ten temat i chcesz dowiedzieć się więcej, czytaj dalej ten artykuł na końcu. Poniżej wymieniliśmy wszystkie kroki, które Ci pomogą. Przyjrzyjmy się dokładnie, jak przewietrzyć okno.

Jaki jest cel nawiewnika okiennego?

Jak wszyscy wiemy, suszarka do ubrań to jedna z podstawowych rzeczy w Twoim domu, która pomaga wysuszyć ubrania. Większość budynków posiada wyciągi suszarki do ubrań zainstalowane na dachu lub ścianie, ale ten rodzaj wentylacji nie zawsze jest dostępny. W takich okolicznościach będziesz musiał znaleźć jakąś alternatywę dla odprowadzania (odpowietrzania) ciepła odpowiednio wytworzonego przez Twoją suszarkę. Najlepszym sposobem jest użycie pobliskiego szklanego okna do wentylacji. Zanim zdecydujesz się na wentylację przez okno, musisz pomyśleć o kilku rzeczach.

Metody wentylacji suszarki przez okno

Zastanawiasz się, jak przewietrzyć suszarkę przez okno? Bez wątpienia wentylacja suszarki przez okno jest trudna, ale możesz to zrobić szybko, jeśli znasz wszystkie metody i przewodniki krok po kroku. Poniżej napisaliśmy kilka prostych sugestii, które pomogą w wymyśleniu suszarki przez okno. Zaczynajmy!

Krok 1. Przygotuj się do rozpoczęcia

Pierwszym krokiem w suszarce wentylacyjnej jest zakrycie rąk i oczu. Nosić okulary ochronne do ochrony oczu, rękawice chroniące przed porażeniem prądem oraz maskę przeciwpyłową. Następnie odłącz suszarkę do ubrań z gniazdka ściennego, a następnie wyłącz główne zasilanie. Rozpocznij pracę po podjęciu wszystkich tych środków zapobiegawczych.

Krok 2. Zdejmij szybę

Wybierz okno, które jest odpowiednie do wentylacji suszarki. Jeśli masz szybę, najpierw zdejmij szybę. Jeśli Twoje okno jest podzielone, wystarczy wyjąć szybę z sekcji, aby przewietrzyć suszarkę. Możesz również wyjąć ekran zaraz po otwarciu okna. Przechowuj ekran w bezpiecznym miejscu, takim jak garaż lub szafa, aby móc go zmieniać w dowolnym momencie.

Krok 3. Zmierz rozmiar otworu

Po odmierzeniu wytnij kawałek drewna, akrylu lub pleksi, aby zmieścił się w otworze okiennym. Twoja wkładka musi być ciasna i wystarczająca, aby wypełnić lukę.

Krok 4. Zrób znak odpowietrznika

Zrób znak na środku wkładki. Następnie wytnij otwór na wyrzynarkę lub po prostu użyj wycinaka do otworów, aby utworzyć szczelinę około 4 cali.

Krok 5. Umieść suszarkę na miejscu

Okap wentylacyjny suszarki należy włożyć do otworu, przodem do wejścia w dół. Będzie to również ciasne dopasowanie. Uszczelnij obszar płaskiego elementu na okapie odpowietrznika do wkładu za pomocą pistoletu do mas uszczelniających i uszczelniacza.

Krok 6. Umieść pleksi na miejscu

Wewnątrz okna włóż wkładkę. Użyj zamków okiennych i/lub deski w szynie lub ściętej miotły, aby przymocować okno, aby nie można było go otworzyć na zewnątrz, jeśli właśnie je otworzyłeś, aby umożliwić dostęp.

Krok 7. Uszczelnij wkładkę

Nałożyć uszczelniacz na krawędź wkładki, na której łączy się ona z siatką okienną z pistoletem do uszczelniania. Kolano można montować, gdy wstawka okienna i okap wentylacyjny są na swoim miejscu.

Krok 8. Dodaj kolanko odpowietrznika

Po wewnętrznej stronie okapu suszarki zainstaluj 4-calowe kolanko rurowe. Umieść go przodem do suszarki, gdzie podłączysz długą 4-calową rurę suszarki do otworu wentylacyjnego u podstawy suszarki. Przymocuj kolanko do okapu za pomocą taśmy foliowej.

Krok 9. Dodaj rurę odpowietrzającą

Do kolanka podłącz metalową rurę lub przewód elastyczny. Aby nawiązać bezpieczne połączenie, użyj taśmy foliowej. Może być konieczne zamontowanie kolanka w kierunku wylotu suszarki, aby połączyć rurę odpowietrzającą. Przymocuj linkę do kolanka, a po dołożeniu kolanka przykryj taśmą foliową. Poznaj sposoby na oczyszczenie zatkanej rury kanalizacyjnej

Krok 10. Sprawdź, czy nie ma wycieków powietrza

Ostatnim krokiem jest sprawdzenie szczelności podczas pracy suszarki. Jeśli dokładnie przeczytasz instrukcje, nie powinno być żadnych wycieków. Przejedź ręką po rurze, gdy suszarka jest włączona, aby sprawdzić, czy nie przeciekasz. Jeśli powietrze wydostaje się z oklejonych złączy, zatkaj nieszczelność dodatkową taśmą foliową.

To okładka

Mamy nadzieję, że wszyscy zrozumiecie, jak przewietrzyć suszarkę przez okno z tego artykułu. Powyżej wymieniliśmy wszystkie kroki, które Ci pomogą. Po uważnym przeczytaniu wszystkich tych kroków, wszyscy sami wywietrzą suszarkę. Dziękujemy przyjaciele za to, że na koniec byliście z nami! Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak często czyścić otwór wentylacyjny suszarki i jak sprawdzić, czy otwór wentylacyjny suszarki jest zatkany.