Jak ponownie tapicerować rozkładany fotel dwuosobowy?

Fotel to wspaniały dodatek do każdego domu. Zapewniają niesamowity komfort, a to wspaniała alternatywa dla osób, które chcą odpocząć z podniesionymi nogami. Ale w końcu wszystko się zużywa, nawet pokrycie i tapicerka foteli. Więc pytanie brzmi, jak ponownie tapicerować rozkładany fotelik?

Dobrą wiadomością jest to, że nie zawsze trzeba wymieniać całe krzesło. Zamiast tego możesz ponownie tapicerować swój fotelik, aby zapewnić Ci komfort przez wiele lat.

Jak ponownie tapicerować rozkładany fotel dwuosobowy?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak ponownie tapicerować rozkładany fotelik dwupoziomowy, ten materiał nauczy Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć. W podobny sposób poprowadzimy Cię z potrzebnymi materiałami eksploatacyjnymi i procedurami, które należy podjąć, aby Twój projekt zakończył się sukcesem.

Potrzebne materiały i sprzęt:

Zanim zaczniesz ponownie tapicerować swój rozkładany fotelik, będziesz potrzebować następujących materiałów i sprzętu. Dzięki temu praca będzie łatwiejsza i łatwiejsza w zarządzaniu:

 • nożyczki do dużych obciążeń
 • rozpruwacz do szwów 
 • pistolet zszywek
 • usuwacz pinezek 
 • pistolet do klejenia na gorąco wraz z klejem w sztyfcie
 • zestaw zakrytych guzików 
 • igły i nici tapicerskie
 • szpilki proste 
 • taśma miernicza 
 • śrubokręt
 • klucz
 • nić powlekana woskiem

Co należy wiedzieć przed tapicerowaniem:

Zanim zaczniesz tapicerować, jest kilka prostych i ważnych rzeczy, o których powinieneś wiedzieć, jak ponownie tapicerować rozkładany fotelik miłosny:

 • Leżanki wymagają od 8 do 12 metrów materiału, więc przed rozpoczęciem upewnij się, że masz ich wystarczająco dużo. Lepiej mieć za dużo materiału niż za mało.
 • Podczas wycinania wzorów pamiętaj, aby zostawić kilka cali po obu stronach. Ta dodatkowa tkanina służy do zszywania i podwijania.
 • Zrób dużo zdjęć przed rozpoczęciem i podczas podróży. Te obrazy pomogą ci w ponownym złożeniu krzesła na końcu.
 • Większe wzory, które nie opierają się na liniach prostych, takich jak pled lub paski, są często lepszym wyborem dla foteli rozkładanych, ponieważ paski i linie mogą ulegać zniekształceniu podczas ruchu i pochylania krzesła.
 • Rozważ umieszczenie mrugnięcia na zastępczej piance, aby zapewnić dalszą stabilność tkaniny obiciowej. Pomoże to utrzymać szmatkę na miejscu.

Kroki dotyczące Jak ponownie obić rozkładany fotelik dwuosobowy:

Teraz masz potrzebne materiały i sprzęt, a także przeczytałeś przypomnienia dotyczące ponownego tapicerowania rozkładanego fotelika. Więc dobrze jest przejść do głównej części pracy.

Krok nr 1: wyjmij główne części krzesła. Rozpocznij od oparcia, gdy jest w pozycji pionowej, następnie odwróć go do góry nogami i zdejmij poduszkę siedziska za pomocą śrubokręta. Zdejmij podłokietniki i podnóżki i obróć je prawą stroną do góry.

Krok nr 2: Usuń stary materiał, który zamierzasz wymienić. Są świetnym źródłem informacji, jak wykonać odpowiednie wzory w nowym materiale.

Krok 3: Wytnij nowe kawałki materiału. Nie zapomnij o dodaniu wystarczającej ilości materiału do podwinięcia i zszywania! Zawsze możesz przyciąć dodatkowe, jeśli masz za dużo.

Krok nr 4: Zanim położysz materiał na krześle, wyprasuj go po wycięciu. Następnie umieść proste szpilki, aby utrzymać materiał na miejscu przed rozpoczęciem szycia.

Krok nr 5: Rozpocznij zszywanie materiału od środka ramy, utrzymując go tak naciągniętym, jak to możliwe. Upewnij się, że Twoje rogi się nie marszczą! Nie możesz zszywać niektórych obszarów krzesła, dlatego zamiast tego użyjesz pistoletu do klejenia na gorąco.

Krok nr 6: Nadszedł czas, aby dobrze wykorzystać zestaw zakrytych guzików. Zawiń wybrane przyciski zgodnie z instrukcjami. Przyszyj guziki z powrotem do części krzesła za pomocą igły do ​​tapicerki i nici pokrytej woskiem. Wymień części krzesła. I gotowe!

Jak dbać o tapicerowany rozkładany fotelik dwuosobowy

Odpowiednia pielęgnacja i konserwacja fotela po ponownym tapicerowaniu zapewnią jego doskonały wygląd przez wiele lat. Dzięki temu nie będziesz musiał w najbliższym czasie ponownie przechodzić przez tę procedurę.

Jeśli użyłeś skóry do ponownego tapicerowania krzesła, pamiętaj o regularnym czyszczeniu za pomocą środka do czyszczenia i odżywki do skóry. Zetrzyj wszelkie plamy na rozkładanych rozkładanych tkaninach wodą z umiarkowanym mydłem.

Jeśli masz psy, które regularnie siedzą na twoim fotelu, spróbuj dodać narzutę lub nawet pokrowiec na krzesło, aby utrzymać tkaninę lub skórę w dobrym stanie.

Czy można ponownie tapicerować krzesło bez zdejmowania oryginalnej tkaniny?

Pamiętaj, że jeśli poduszka ma tylko jeden pokrowiec, możesz odrestaurować mebel nawet bez zdejmowania starej tkaniny. Po prostu umieść nową tkaninę na starej. Kiedy masz do czynienia z poduszką, która ma wiele pokrowców, zdejmij górną pokrywę, wyciągając zszywki, które utrzymują ją na miejscu.

Wniosek

To podsumowuje kroki, a także podstawy dotyczące ponownego tapicerowania rozkładanego fotelika. Tapicerowanie pozwala dostosować wygląd mebli, aby lepiej uzupełniały wystrój. Jest to szczególnie przydatne, jeśli odziedziczysz zabytkowe krzesło lub kupiłeś używane.

Niezależnie od przyczyny, ponowne tapicerowanie rozkładanego fotela dwuosobowego lub dowolnego mebla może tchnąć nowe życie w stary i sprawić, że znów będzie wyglądał na zupełnie nowy, a już nigdy nie będziesz musiał się zastanawiać, jak ponownie obić fotel rozkładany.