5 prostych kroków, jak wykończyć drewniany fotel bujany

Nauka renowacji drewnianego fotela bujanego jest niezbędna do konserwacji antyków. Z czasem się zużyje i będziesz musiał nauczyć się go naprawiać. Najpierw trzeba obejrzeć stare drewniane krzesło, przejść do typowych przygotowań, a na koniec nałożyć lakier.

Zachowaj wspomnienia przed dziadkami, zachowując ich cenne dziedzictwo. Nie ma potrzeby wyobrażać sobie podmuchu z przeszłości; możesz to zrobić w dogodnym dla siebie czasie. To tak proste, jak pięć kroków.

5 prostych kroków

Przygotuj swoje narzędzia, swój umysł i dżinsy robocze do góry!

Kiedy jest najlepszy czas na modernizację fotela bujanego?

Drewniane fotele bujane są zbudowane tak, aby wytrzymać trudne warunki. Zależy to jednak od tego, z czego został wykonany.

Może się różnić w zależności od rodzaju drzewa, z którego zostało wyprodukowane. Cóż, będziesz musiał wziąć pod uwagę czynniki, które spowodowały pogorszenie biedoty.

Solidne drewno, takie jak dąb, cedr i wiklina, może przetrwać całe życie. W większości przypadków krzesło może skrócić swoją żywotność, jeśli zostanie wystawione na działanie promieni ultrafioletowych lub pozostałości deszczu.

Najlepszy czas na renowację bujanego fotela jest wtedy, gdy w większości utracił swój rozkwit. Zużyta farba, kołyszące się nogi i matowy kolor to oznaki, że powinieneś odnowić swój drewniany fotel bujany. Jednak nie martw się, po zakończeniu procesu Twoje krzesło będzie jak nowe!

Kroki, jak odnowić drewniany fotel bujany

Krok 1. Podstawowe naprawy konstrukcyjne

Najlepsze zakończenia procedur należy zacząć od planowania z wyprzedzeniem. Najpierw musisz ocenić uszkodzenia na krześle. Sprawdź, czy krzesło jest wystarczająco wytrzymałe, aby utrzymać osobę.

Następnie potrząśnij nim na bok, aby odsłonić jego solidność. Jeśli się kołysze, może być konieczne wyjęcie kleju przemysłowego.

Trzymaj stawy tak blisko, jak możesz. Klej może kapać. Pozostaw do wyschnięcia na około kilka godzin pod słońcem.

Następnie będziesz musiał wywiercić otwory i połączyć słabe części drewnianego antyka.

Krok 2. Usuń zagrożenia

Ten kolejny krok jest niezbędny dla Twojego bezpieczeństwa. Gwóźdź wystający z ramy może spowodować poważne obrażenia, takie jak tężec. Miej więc oko na możliwe przypadkowe wady.

Jeśli zobaczysz zardzewiały gwóźdź, trzymaj młotek pod kątem 45 stopni w poprzek kołka. Wyciągnij go tępą siłą.

Drewniane fotele bujane są stosunkowo w porządku. Gdy mówimy o niemowlętach, wkrada się jednak inna narracja.

Ten krok jest dość pracochłonny niż pierwszy, ale hej — lepiej dmuchać na zimne!

Krok 3. Zeszlifuj

Co jest bardziej satysfakcjonujące niż usuwanie brudnych smug farby i przywracanie jej do postaci czystego płótna? Istnieją dwa zabawne sposoby na pozbycie się starej farby z drewnianego fotela bujanego.

Poręczna, elegancka skrobaczka do farby będzie Twoim przyjacielem na pierwszym etapie szlifowania Twojego krzesła. Następnie przystępujemy do ręcznego chwytania naszego papieru ściernego. Twoje dłonie są najlepszym narzędziem, jeśli krzesło nie zużyło się tak bardzo.

Z drugiej strony skorzystaj z szlifierki elektrycznej, jeśli chcesz uzyskać szybki przebieg akcji. Będzie to najlepszy sprzęt, jeśli się spieszysz.

Krok 4. Nałóż pierwszą warstwę lakieru

Teraz malujemy, ale najpierw przyjrzyjmy się wiekowi drewnianego fotela bujanego, aby można było wybrać podkłady na bazie oleju lub wody.

Produkty na bazie wody są zwykle używane do nowych ustawień i drobnych napraw. Tymczasem podkłady na bazie oleju są używane do cięższych przygotowań do pracy przy drzwiach, szafkach, oknach i krzesłach.

Emalia w produktach na bazie oleju chroni drewno skuteczniej niż jej odpowiednik na bazie wody. Pamiętaj, aby założyć odzież ochronną, ponieważ opary lakieru mogą szkodzić zdrowiu.

Krok 5. Dodaj kolejną warstwę wykończenia

Już prawie skończyłeś! Ten krok jest najprostszy ze wszystkich. Będziesz musiał przemalować kolejną warstwę lakieru, aby zapewnić jego sztywność.

Dla prawidłowego malowania upewnij się, że płaszcz jest równy. Nie chcesz, aby był on podatny na otwory, przez które drewniany fotel bujany może przeciekać wilgoć.

Na koniec wypuść go na otwartą przestrzeń, gdzie może całkowicie wyschnąć.

Jak sprawić, by Twój drewniany fotel bujany przetrwał wieki

Narażenie na ekstremalne warunki pogodowe wpłynie na żywotność Twojego krzesła. Umieszczenie go poza domem również może go zepsuć, podczas gdy krzesła w domu mogą tylko walczyć z kurzem.

Zakrycie krzesła może naprawdę pomóc przedłużyć jego żywotność. Jest to proste, dzięki czemu możesz zapobiec gromadzeniu się błędów, kurzu i brudu. Inwestowanie w pokrowce na krzesła to dla Ciebie duża oszczędność, zamiast zastanawiania się, gdzie kupić nowe krzesło.

Regularne czyszczenie krzesła jest oczywistym obowiązkiem, ale jest pomocne. Od czasu do czasu możesz go odkurzyć.

Wniosek

Umiejętności uszlachetniania wymagają dużo cierpliwości. Zapewniamy, że posiadasz to, aby przywieźć zakamarki z przeszłości do dnia dzisiejszego o bardziej fantastycznym wyglądzie.

Wybierz się w podróż po ścieżce wspomnień, gdy tylko nauczysz się odnawiać drewniany fotel bujany! Po prostu postępuj zgodnie z przewodnikiem krok po kroku i wszystko jest w porządku.