Jak pomalować wiklinowe krzesło: łatwy przewodnik dla majsterkowiczów w 3 krokach

Czy jesteś zmęczony tym samym nudnym, starym wiklinowym krzesłem? Dlaczego by nie wstrząsnąć? Z tego artykułu dowiesz się, jak pomalować wiklinowe krzesło, jakich farb użyć i jak dbać o wiklinowe krzesło. Wcześniej zastanówmy się, czym jest wiklinowe krzesło.

Co to jest wiklinowe krzesło?

Wbrew powszechnemu przekonaniu wiklina nie jest materiałem, lecz techniką wytwarzania mebli. W tym sensie meble z wikliny mogą być wykonane z różnych materiałów, zarówno sztucznych, jak i naturalnych. Materiał musi być trwały i giętki.

Jak pomalować wiklinowe krzesło: łatwy przewodnik dla majsterkowiczów w 3 krokach

Popularnym materiałem, z którego korzysta większość mebli z wikliny, jest rattan. Dlatego istnieje błędne przekonanie, że meble z wikliny to to samo, co meble z rattanu.

Wykonywanie mebli z wikliny wymaga zestawu umiejętności doskonalonych przez lata kunsztu. Podstawową umiejętnością, którą musisz posiadać, jest tkactwo. Oprócz tego pomocne będzie również dobre oko do projektowania.

Jak malujesz wiklinowe krzesło?

Krzesła wiklinowe są bardzo trwałe ze względu na użyte materiały. Jednak pomimo tej jakości, osoba może nie być usatysfakcjonowana wyglądem wiklinowego krzesła. Właściciel krzesła z wikliny może poszukać sposobów na odświeżenie estetyki swoich mebli.

Sposobem na to jest pomalowanie wiklinowego krzesła na inny kolor. Możesz wybrać odważną, zabawną paletę lub bardziej stonowany i swobodny kolor. W tej sekcji omówimy etapy malowania krzesła z wikliny.

Krok 1. Wyczyść krzesło

Pierwszym krokiem do pomyślnego pomalowania wiklinowego krzesła jest jego wyczyszczenie. Jest to powszechna praktyka w malowaniu czegokolwiek. Przedmiot musi być oczyszczony, aby zanieczyszczenia i brud nie dostały się pod warstwy farby.

Upewnij się, że wyczyściłeś nawet szczeliny w krześle. Możesz do tego użyć pędzla. Jeśli chcesz dokładniejsze czyszczenie, możesz również użyć dmuchawy lub sprężarki powietrza, jeśli jest to dla Ciebie dostępne.

Jeśli krzesło było wcześniej malowane, możesz zeskrobać starą farbę drucianą szczotką. Jeśli jest pleśń, możesz użyć mieszaniny płynnego detergentu, wody i wybielacza do leczenia obszarów.

Na koniec możesz umyć krzesło wodą i detergentem. Użyj gąbki do nałożenia roztworu. Upewnij się, że gąbka jest bardziej wilgotna niż mokra, ponieważ zbyt duża wilgoć może uszkodzić mebel.

Krok 2. Wysuszyć krzesło

Upewnienie się, że krzesło jest suche, jest tak samo ważne jak jego czyszczenie. Wilgoć może uszkodzić mokre lub wilgotne krzesło. Możesz wysuszyć krzesło, zostawiając je na słońcu.

Krok 3. Maluj

Po wyczyszczeniu i wysuszeniu krzesła następnym krokiem jest jego pomalowanie! Upewnij się, że wybierasz dobrej jakości farbę, aby wytrzymała długo.

Farbę można nakładać na wiele sposobów. Możesz użyć farby w sprayu lub pędzla. Większość osób zaleca jednak stosowanie farby w sprayu, ponieważ jest ona szybsza i wygląda na czystszą.

Niezależnie od tego, w jaki sposób pomalujesz swoje krzesło, przestrzegaj odpowiednich środków ostrożności, aby uniknąć wypadków.

Na przykład powinieneś to zrobić w dobrze wentylowanej przestrzeni. Zaleca się malowanie na zewnątrz.

Narażenie na opary farby może powodować podrażnienie skóry, oczu, nosa i gardła, dlatego należy zachować ostrożność. Możesz również użyć maski podczas malowania, aby nie wdychać bezpośrednio oparów.

Jaki jest najlepszy rodzaj farby do wiklinowych krzeseł?

Większość ludzi zaleca stosowanie farb na bazie emalii, aby zapewnić najlepsze powłoki malarskie. Pamiętaj, aby sprawdzić etykietę farby, której używasz, aby sprawdzić, czy jest na bazie emalii.

Farba emaliowana jest również zalecana do rzeczy, których będziesz używać na zewnątrz. Dzieje się tak, ponieważ farba emaliowana wysycha na twarde, błyszczące wykończenie, dzięki czemu doskonale nadaje się do użytku na zewnątrz lub do częstego użytkowania. Innymi słowy, farba emaliowana potrzebuje trochę czasu, aby zobaczyć, jak się zużywa.

Jak dbasz o wiklinowe krzesło?

Najlepszym sposobem na konserwację mebli z wikliny jest ich rutynowe czyszczenie. Możesz użyć szczotki do usunięcia kurzu lub użyć odkurzacza lub sprężarki powietrza.

Mycie wiklinowego krzesła miękką szczotką i wodą z mydłem również przedłuży żywotność wiklinowego krzesła. Wystarczy dobrze spłukać i pozostawić do wyschnięcia na słońcu.

Ponieważ większość mebli z wikliny jest wykonana z naturalnych materiałów, takich jak rattan, bambus, a nawet suszona trawa, często są one podatne na pleśń. Aby tego uniknąć, możesz umieścić meble w suchym miejscu, w którym nie będą miały kontaktu ze zbyt dużą wilgocią.

Sprawdzenie swojego wiklinowego krzesła również przyniesie wiele dobrego. Uszkodzone kawałki lub rozdarcia można naprawić za pomocą kleju stolarskiego lub kleju na gorąco.

Wniosek

W tym artykule omówiono sposób malowania wiklinowego krzesła i inne wskazówki, które należy wziąć pod uwagę, jeśli posiadasz wiklinowe krzesło. Teraz, gdy już o tym wiesz, możesz z powodzeniem odnowić swoje meble, aby upiększyć swój dom!