Jak zaaranżować telewizor na kanapie i rozkładanym fotelu

Układanie mebli w salonie, pokoju rodzinnym lub gabinecie może być trudne, podobnie jak łączenie ze sobą części masywnej układanki. Zadajesz sobie pytania, np. jak zaaranżować dwuosobową kanapę i rozkładany telewizor. Dlatego zajmiemy się tym problemem.

Dobrze udekorowana przestrzeń musi stanowić idealne połączenie piękna i użyteczności. To trudny akt do perfekcji, zwłaszcza z dodatkową przeszkodą o precyzyjnych proporcjach. Zawsze jest coś, co możesz poprawić, bez względu na to, jak zorganizujesz swoją przestrzeń.

Jak zaaranżować telewizor na kanapie i rozkładanym fotelu

Zanim jednak porozmawiamy o tym, jak zaaranżować dwuosobową kanapę i telewizor z rozkładanym fotelem, najpierw poznajmy różnicę między kanapą a dwuosobową kanapą.

Jaka jest różnica między kanapą a fotelikiem?

Kanapa

Krzesła te, wywodzące się z francuskiego terminu „kanapa”, mają jedno podłokietnik lub nie mają go i mogą pomieścić trzy osoby. Chociaż służy głównie do siedzenia, możesz go również używać do spania.

Kanapy są często spotykane w różnych miejscach, w tym między innymi w salonach, salonach, pokojach rodzinnych, hotelach, restauracjach i biurach.

Składa się z trzech części: ramy, która jest zwykle wykonana z drewna, plastiku lub stali, amortyzacji i pokrycia.

Lodówka

Jest to siedzisko stworzone w XVII wieku i ma wygodnie pomieścić tylko dwie osoby. Większość fotelików jest zbudowana z litego drewna i ma amortyzację dookoła, która zapewnia stabilność.

Loveseat tete-a-tete to popularny styl, który doskonale nadaje się do intymnych rozmów.

Loveseat to jeden z dwóch rodzajów krzeseł dwumiejscowych. Termin „dwumiejscowa brytyjska sofa” jest praktycznie identyczna z określeniem „dwumiejscowa sofa”. Często jest wyposażony w dwa amortyzowane siedzenia.

Innym rodzajem jest tête-à-tête, ławka do zalotów, ławka do całowania, krzesełko plotkara lub ławka do rozmów, czyli wszelkiego rodzaju dwumiejscowe meble z dwoma siedziskami ustawionymi w kształcie litery S.

Pozwala dwóm osobom rozmawiać, patrząc na siebie i będąc w zasięgu ręki przy zachowaniu dobrej bariery między nimi.

Kanapa jest bardziej znacząca i bez problemu pomieści trzy osoby. Z drugiej strony fotelik jest mniejszy i może pomieścić tylko dwie osoby. W ten sposób możesz używać sofy zarówno do siedzenia, jak i do spania, ale do siedzenia możesz używać tylko sofy.

Na kanapie mogą usiąść trzy osoby, ale w dwuosobowej kanapie dwuosobowej. Możesz mieć ograniczone alternatywy dla aranżacji mebli w zależności od powierzchni, układu, wejść i okien w pokoju.

Jak zaaranżować dwuosobową kanapę i rozkładany telewizor?

Ponieważ pokoje w kształcie kwadratu są zrównoważone i symetryczne, celem jest takie rozmieszczenie mebli, aby jedna strona przestrzeni nie wydawała się ciężka lub niezrównoważona.

Umieść sofę przy jednej ze ścian wzdłuż obwodu pokoju. Rozjaśnia przestrzeń i uwalnia dodatkową przestrzeń na stolik kawowy lub kolorowy dywanik.

Możesz ustawić kanapę przed oknem, ale upewnij się, że tył sofy nie jest tak wysoki, aby ograniczał widok do lub z okna. Jeśli pomieszczenie jest wystarczająco duże, możesz odsunąć kanapę od ściany i pozostawić za sofą wystarczająco dużo miejsca na stolik.

Unikaj umieszczania kanapy po przekątnej lub w narożniku; wytrąca kwadratową przestrzeń z równowagi. Masz dwie opcje, gdzie umieścić swój fotelik, więc ustal, czy potrzebujesz dodatkowego siedzenia w pobliżu telewizora, czy też zamierzasz używać obszaru głównie do spotkań towarzyskich.

Jeśli chcesz oglądać telewizję, umieść dwuosobową kanapę przy ścianie prostopadłej do sofy. Złóż sofę i kanapę tak, aby znajdowały się w równej odległości od ściany i uformuj symetryczny wzór w kształcie litery L.

Telewizor można zamontować na ścianie naprzeciwko dowolnego mebla. Jednak, gdy kontakty towarzyskie są poważnym problemem, umieść fotelik pod ścianą przeciwległą do kanapy, aby każdy siedzący na dowolnej części mebli mógł z łatwością nawiązać kontakt wzrokowy.

Twoje krzesło jest twoim pionkiem w pokoju w kształcie kwadratu. Możesz umieścić go w dowolnym miejscu, aby zakryć luki lub dodać krzesła. Ponieważ rozkładany fotel wymaga miejsca do leżenia, nie można go umieścić równo ze ścianą. Zamiast tego ustaw krzesło tak, aby było skierowane w stronę kanapy, dwuosobowej kanapy lub telewizora.

Umieszczenie go w rogu pokoju, gdzie stykają się dwie ściany, może zapewnić naturalne miejsce do odpoczynku. Krzesło ustawione pod kątem sprawia, że ​​kwadratowe pomieszczenie wydaje się mniej pudełkowe i zapewnia atrakcyjny wygląd.

Umieść stolik, szafkę lub regał na wysokości klatki piersiowej obok krzesła, aby zrównoważyć skromny rozmiar fotela z ogromną kanapą i dwuosobową kanapą.

Ułóż trzy meble tak, aby nie utrudniały normalnego ruchu w pomieszczeniu. Nie chcesz blokować wejść ani utrudniać rodzinie i przyjaciołom znalezienia miejsca do siedzenia.

Według The House Plan Shop, jeśli przestrzeń jest wystarczająco duża, możesz umieścić wszystkie trzy elementy w odległości od 2 do 3 stóp od ścian, aby stworzyć naturalne przejście za nimi i wokół nich.

W związku z tym ludzie mogą spacerować po meblach bez konieczności wchodzenia przed telewizor lub pokazywania rozmawiających gości.

Wniosek

Dekorowanie jest proste, gdy masz dużo miejsca; ale jeśli Twoja część dzienna ma identyczne proporcje, np. kwadrat, wnętrze musi być ustawione właśnie tak – aby poprawić estetykę pomieszczenia, zachowując jednocześnie komfort i styl, jakim chcesz, aby emanował Twój dom.

Mamy nadzieję, że nasz przewodnik, jak urządzić kanapę, kanapę i rozkładany telewizor, pomógł Ci ustawić meble w Twoim domu.